کارمانیا
مدیران خودرو

سیتروئن در صف تولید سایپا کاشان

احتمال حضور سیتروئن همراه با عرضه
سایپا کاشان چند وقتی است که با نام سایپا سیتروئن معرفی می شود و در حال حاضر خط تولید پراید ۱۱۱ نیز از این شرکت به تهران منتقل شده است.

برخی می گویند که این اتفاق به منزله نزدیک شدن سیتروئن به فرایند تولید در کاشان است و در حال حاضر سایپا فضای تولید را در اختیار شریک فرانسوی خود قرار داده است. اما برخی هم می گویند که سیتروئن ماه ها با تحقق برنامه تولید در ایران فاصله دارد و نمی تواند تا پایان سال جاری خودرویی را به جاده های کشور بفرستد. برنامه عرضه سیتروئن C4L هم به صورت وارداتی در بازار نشان می دهد که گویا ساین کمپانی فرانسوی آنچنان نمی تواند در سال ۹۶ به تولید خودرو در ایران نزدیک شود. برای همین بیشترین احتمال زمان تولید خودروهای سیتروئن در کاشان، نیمه اول سال ۹۷ اعلام می شود. در اولین قدم هم قرار است که C3 XR در سایپا کاشان مونتاژ شود که به عنوان رقیب اصلی پژو ۲۰۰۸ شناخته می شود. این خودرو از نظر فنی شباهت بسیاری زیادی به پژو ۲۰۰۸ دارد که به تازگی ایران خودرو آن را روانه بازار کرده است. برای همین احتمال دارد که این کراس اوور سیتروئن نیز با قیمتی مشابه به ۲۰۰۸ در کشور عرضه شود.

زمان ارسال پست: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ | ۵:۱۷ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.