کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

سوپراستارهای VDL ثمره استارت‌ زدن با DAF

سوپراستارهای VDL ثمره استارت‌ زدن با DAF
VDL شرکتی است هلندی که فعالیت خود را از همکاری با شرکت داف آغاز کرد.اتوبوس‌های لوکس این شرکت در سه اندازه مختلف و با ۵موتور ساخت کارخانه داف ارائه می‌شوند
به گزارش اخبار خودرو ، شرکت اتوبوس‌سازی VDL را پس از برگزیده شدن محصولاتش در دهه ۲۰۱۰ به‌عنوان اتوبوس‌های دورن‌شهری و برون‌شهری سال در بازار بین‌المللی خودروهای سنگین مسافری به‌خوبی می‌شناسند.
VDL شرکتی است هلندی که فعالیت خود را از همکاری با شرکت داف آغاز کرد. در دوره همکاری با داف نام اصلی آن شرکت بین‌المللی اتوبوس‌سازی داف بود اما بعد از آن‌که از بخش کامیون‌سازی داف جدا شد، در سال ۱۹۹۰ با شرکت یونایتدباس همکاری خود را آغاز کرد.
این شرکت در سال ۱۹۹۳ تصمیم به جدایی از شرکت یونایتدباس گرفت و به‌عنوان زیرمجموعه گروه VDL کار خود را آغاز کرد. در سال ۲۰۰۳ نام خود را شرکت بین‌المللی اتوبوس‌سازی VDL تغییر داد.
گروه VDL در سال ۲۰۰۵، ۱۹درصد از سهام این شرکت را به شرکت پاکار واگذار کرد و خود نیز ۸۱درصد آن را در اختیار گرفت و به‌این ترتیب گروه اتوبوس‌سازی VDL را به‌عنوان بخشی از گروه شکل داد.
محصولات Future
محصول future حاصل سال‌ها تجربه در شرکت اتوبوس‌سازی VDL است. تجهیزات این اتوبوس به گونه‌ای طراحی شده و کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند که بتوانند نیاز هر یک از مشتریان این برند را برآورده کند.
این اتوبوس لوکس نه‌تنها به منظور استفاده در سفرهای بلندمدت طراحی شده است، بلکه می‌تواند در سفرهای درون‌شهری و سرویس مدارس و ادارات نیز مورد استفاده قرار گیرد.
این اتوبوس در کنار زیبایی ظاهری، کارایی و آسایش بسیاری را به همراه دارد. Future یک اتوبوس لوکس با فناوری‌های پیشرفته تعریف می‌شود که به‌دلیل برخورداری از موتور قدرتمند و ساختاری در راستای حفاظت از محیط‌زیست، ترکیبی اقتصادی را برای مالکان رقم می‌زند.
همچنین هزینه‌های پایین و ظرفیت بالا، این اتوبوس را به‌وسیله‌ای مناسب برای مسافرت‌های طولانی تبدیل می‌کند. طراحی آیرودینامیک این اتوبوس چهره‌ای منحصر‌به‌فرد را برای آن به ارمغان آورده است.
اتوبوس لوکس VDL در سه اندازه مختلف و با ۵ موتور از کارخانه داف ارائه می‌شود. این موتورهای قدرتی معادل ۳۳۰، ۳۷۰، ۴۴۰، ۴۶۰ و ۵۱۰ اسب‌بخار دارند و از نظر حجم نیز در دو مدل ۱۰٫۸ و ۱۲٫۹ لیتری ارائه می‌شوند. گیربکس به‌کار‌رفته در تمام مدل‌ها ساخت شرکت ZDF آلمان است.
حمل‌ونقل عمومی
هر روز اتوبوس‌های ساخت شرکت VDL در ناوگان حمل‌ونقل عمومی در کشورهای بسیاری به فعالیت می‌پردازند و میلیون‌ها نفر به‌منظور رسیدن به محل‌کار و مدارس از آن‌ها استفاده می‌کنند.
این شرکت هلندی به منظور گسترش حضور خود در بازار اتوبوس‌های درون‌شهری اتوبوس citea را در دو سطح دیزلی با کمترین میزان آلایندگی و برقی با آلایندگی حدود صفر عرضه می‌کند.
به نظر می‌رسد که این اتوبوس‌ها از هر گونه تجهیزات لازم برای کارایی بالا و صرفه اقتصادی بهره‌مند باشند. ورودی‌ها و خروجی‌های عریض این خودرو و کم بودن ارتفاع پله‌ها، فضای داخلی آرامش‌بخش، فضای پای مناسب و صندلی‌های راحت می‌توانند آرامش بیشتری برای مسافران به همراه بیاورند.
این اتوبوس درون‌شهری نیمی از آرامش خود را مرهون سیستم کنترل و بالانس هوای است که در آن قرار گرفته است. این اتوبوس در مدل الکتریک خود، ظاهری مناسب اتوبوس‌های BRT دارد.
از آن‌جا که پایداری در دنیای امروز نقش مهمی را ایفا می‌کند، شرکت وی‌دی‌ال خدمات گارانتی طولانی را برای اتوبوس‌های خود در نظر گرفته است. در نتیجه ترکیب موتور اقتصادی و ساختاری سبک‌وزن، میزان آلایندگی این خودروها به حداقل مقدار ممکن رسیده است.
ورود به بازار نیمه‌سنگین‌های مسافری
شرکت خودروسازی وی‌دی‌ال برای ورود به بازار خودروهای مسافری نیمه‌سنگین نیز به تولید میدی‌باس و مینی‌بوس پرداخته است.
مینی‌بوس شهری با نام مید‌سیتی ساخت این شرکت برای حمل‌ونقل عمومی طراحی شده است. این مینی‌بوس از سطحی کم‌ارتفاع به منظور قرار‌گیری ویلچر برخوردار است.
شرکت وی‌دی‌ال نمونه‌های این اتوبوس را با ظرفیت‌های ۸ تا ۳۱ نفر به بازار عرضه می‌کند که می‌تواند برای مصارف عمومی و حتی ویژه مورد استفاده قرار گیرد.
دیگر محصول VDL در سگمنت نیمه‌سنگین، با نام مید‌یورو عرضه می‌شود که برای ورود به دنیای‌ مینی‌بوسی‌های لوکس طراحی شده است.
این اتوبوس بنا بر سفارش توان جابه‌جایی تا ۲۲ مسافر را دارد. سیستم کنترل هوا، سیستم پخش صوتی و تصویری، سیستم آدرس‌یابی عمومی، یخچال و گزینه‌های بسیار دیگر، این مینی‌بوس را به گزینه‌ای مناسب برای مسافران لوکس تبدیل می‌کند.
میدی‌باس دیگر این شرکت دو کار را هم‌زمان انجام می‌دهد، در کنار جابه‌جایی مسافران، فضایی مناسب حمل ویلچر را هم در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. تعبیه یک بالابر در انتهای این میدی‌باس، به ورود ویلچر به خودرو کمک می‌کند.
اتوبوس شهری سال ۲۰۱۱ و بین‌شهری ۲۰۱۲
اتوبوس درون‌شهری Citea ساخت شرکت VDL موفق به کسب جایزه برترین اتوبوس بین‌شهری ۲۰۱۱ شد. این مسابقه هر دو سال یک‌بار برای اتوبوس‌های درون‌شهری برگزار می‌شود و در سال ۲۰۱۰ چهار مدل دیگر سیتارو مرسدس بنز، کنت اتوکار، تمسا اونیو و ولوو نیز در همان سال در مسابقه شرکت کردند.
جایزه اتوبوس شهری سال ۲۰۱۲ نیز به مدل future این شرکت تعلق گرفت و این مدل در رقابت با پنج مدل اینتگرال ایریزار، سترا، اسکانیا، ویزئون و ولوو موفق به کسب جایزه اتوبوس سال ۲۰۱۲ شد.
گردش مالی ۲۰۱۵
شرکت وی‌دی‌ال در بخش اتوبوس‌سازی در سال ۲۰۱۴ حدود ۴۱۷میلیون یورو گردش‌مالی داشته که این میزان در سال ۲۰۱۵ به ۳۸۶میلیون یورو رسیده است.
همان‌طورکه انتظار می‌رود، تعداد اتوبوس‌هایی که در سال ۲۰۱۵ تولید شده نسبت به محصولات سال ۲۰۱۴ کاهش داشته است. این کاهش بر اثر محدود شدن تعداد مناقصه‌ها در بازار حمل‌ونقل عمومی بوده است.
تعداد مناقصات حمل‌ونقل‌ عمومی در پایان سال ۲۰۱۵ افزایش یافت و تولید این شرکت را دوباره رونق بخشید. برای جبران بخشی از کاهش میزان تولیدات این شرکت، VDL تصمیم گرفت در سال ۲۰۱۶ روی بازارهای محلی اروپای غربی تمرکز بیشتری داشته باشد.
در این راستا به بازسازی بازار سه کشور مجارستان، ایتالیا و فرانسه پرداخت. تعداد اتوبوس‌های لوکس از ۵۴۴دستگاه در سال ۲۰۱۴ به ۶۰۹ دستگاه در سال ۲۰۱۵ افزایش یافت که نشان می‌دهد بازارهای اروپای غربی تاثیر خود را روی فروش این شرکت گذاشته‌اند.
سهم اتوبوس‌های بین‌شهری از گردش مالی
سهم اتوبوس‌های لوکس شرکت VDL در گردش‌مالی سال ۲۰۱۵، ۴۱ درصد و معادل ۱۶۰ میلیون‌یورو بوده است. این در حالی است که سهم اتوبوس‌های بین‌شهری آن ۲۶ درصد (معادل ۱۰۰میلیون‌یورو) و سهم خدمات‌رسانی و قطعات نیز ۱۷درصد (معادل ۶۶میلیون‌یورو) بوده است. اتوبوس‌های دست‌دوم شرکت نیز سهم ۱۱درصدی (معادل ۴۱میلیون‌یورو) از این گردش مالی را به خود اختصاص دادند.
دو بخش مینی‌بوس و میدی‌باس و شاسی‌های شرکت نیز به ترتیب سهم ۳درصدی (معادل ۱۳میلیون‌یورو) و ۲درصدی (معادل ۶میلیون‌یورو) درصدی از تولیدات شرکت را در اختیار گرفتند.

زمان ارسال پست: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ | ۵:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.