کارمانیا
مدیران خودرو

سومین قطعه‌ساز بزرگ دنیا رسماً به ایران آمد

سومین قطعه‌ساز بزرگ دنیا رسماً به ایران آمد
شرکت کونتیننتال آلمان به‌عنوان سومین قطعه ساز دنیا با امضای قراردادی با شرکت کروز به‌عنوان بزرگ‌ترین قطعه ساز ایران به‌طور رسمی فعالیت خود را در ایران آغاز کرد.
بر این اساس دو شرکت قطعه‌سازی کونتیننتال (Continental) و کروز هفته گذشته اقدام به ایجاد یک شرکت مشترک به نام (Crouse & Continental Atomotive company) CCAC کردند.
بنا به قرارداد این دو شرکت، بنا شده شرکت مشترک کروز و کونتی جدیدترین مدل‌های قطعه ECU 32 بیتی ( تولیدی حال حاضر ۱۶ بیتی است)، انژکتور بنزینی و ETC را در ایران تولید کنند.
تولید این قطعات در حالی در این شرکت مشترک انجام خواهد شد که ایران پس از این در کنار تعداد کمی از کشورها ازجمله آلمان؛ ژاپن؛ ایالات‌متحده و چین قادر به تولید این قطعه خواهد بود.
همچنین در گام بعدی شرکت‌های مشترک دیگری درزمینهٔ های فعالیت کونتیننتال ازجمله ترمز و تجهیزات پخش ایجاد خواهد شد.
در این قرارداد مباحث انتقال تکنولوژی هم به‌صورت شفاف نیز دیده شده است، به‌طوری‌که هم‌زمان با عقد این قرارداد ۴ مهندس کونتی در مرکز مهندسی شرکت مشترک آغاز به کارکرده‌اند و در کوتاه‌مدت شاهد افزایش تعداد این مهندسان به ۱۰ نفر خواهیم بود.
به گزارش اقتصاد آنلاین این قرارداد در حالی بین کروز و کونتی منعقدشده است که این دو شرکت سابقه همکاری ۱۲ ساله درزمینهٔ تولید قطعات Power Train و تأمین قطعات بیش از ۸ میلیون موتور خودروهای تولید داخل دارند.
میزان سرمایه‌گذاری شراکت کروز و کونتیننتال بیش از ۱۸ میلیون یورو اعلام‌شده است که سهم کروز ۵۵ درصد و سهم شرکت آلمانی ۴۵ درصد است.
کونتیننتال آ-گ، (به آلمانی: Continental AG) که بانام «کونتی» شناخته می‌شود، بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده قطعات خودروهای سبک و سنگین در کشور آلمان است و در سال ۲۰۱۶ با فروش ۴۰ میلیارد یورو توانست سومین قطعه ساز بزرگ دنیا لقب بگیرد.

زمان ارسال پست: ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۸:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.