کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

سود ۱۷هزار دلاری پورشه از فروش هر مدل

سود 17هزار دلاری پورشه از فروش هر مدل
طبق گزارش بلومبرگ، پورشه به‌طور میانگین از فروش هر خودروی خود ۱۷ هزار دلار سود عملیاتی کسب می‌کند. این رقم نسبت به سایر خودروسازان دیگر بیشتر است.
فرقی نمی‌کند یک خودروساز در ساخت محصول خود با چه شیوه‌ای دست به کاهش قیمت بزند؛ درهرصورت اتومبیل همچنان یک گزینه‌ی گران‌قیمت محسوب می‌شود؛ اما این به معنی کسب سود سرشار برای تمامی خودروسازان نیست؛ البته به‌جز پورشه. این خودروساز آلمانی پول خوبی از ساخت خودروهای خود به جیب می‌زند.
به گزارش زومیت بلومبرگ برای محاسبه‌ی سود پورشه برای هر خودرو، به اعمال ریاضی متوسل شده است؛ فروش ۲۳۸ هزار دستگاه در سال گذشته و کسب ۴.۱ میلیارد دلار سود عملیاتی. درنتیجه میانگین سود پورشه برای هر خودروی فروخته‌شده، بیش از ۱۷ هزار دلار است.
به‌عبارت‌دیگر، پورشه تقریباً می‌تواند به ازای فروش هر خودروی خود یک فولکس‌واگن جتا خریداری کند. اگر پورشه تصمیم به انجام چنین کاری داشته باشد، می‌تواند تنها با سود عملیاتی خود ۲۳۸ هزار دستگاه جتا خریداری کند.
البته این رقم به‌طور میانگین محاسبه شده است. از این‌رو ممکن است سود برخی از مدل‌ها نظیر پانامرا توربو S هیبریدی یا پورشه ۹۱۱ توربوی روباز بیشتر باشد. برای مثال قیمت این دو مدل تقریباً نسبت به قیمت مدل پایه‌ی آن‌ها دو برابر است و به ۲۰۰ هزار دلار می‌رسد.
اما حتی همین قیمت نسبت به اکثر رقبا بالاتر است. این ارقام نسبت به خودروی مرسدس بنز GLA یا CLA یا مدل پایه‌ی بی ام و سری ۲ یا حتی سری ۳، ۳۳ هزار دلار بیشتر است. به این قیمت می‌توان هزینه‌ی بالای آپشن‌های پورشه را نیز اضافه کرد که قیمت خودرو را بیشتر می‌کند.
هیچ تعجبی ندارد که پورشه با داشتن این حاشیه سود بالا، در آینده‌ی نزدیک پول کافی برای خرید تمامی گروه فولکس‌واگن داشته باشد؛ شرکتی که در حال حاضر بزرگ‌ترین برند خودروساز دنیا محسوب می‌شود.

زمان ارسال پست: ۰۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۳:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

2 Responses to “سود ۱۷هزار دلاری پورشه از فروش هر مدل”

  1. محمدرضا گفت:

    پس در کشور ما چی باید گفت !!!!!؟؟؟
    بیش از نیمی از هزینه خودروهای وارداتی و بعضا بیش از صد درصد در جیب دولت و وارد کننده و …

  2. مهرداد گفت:

    در قبال این سود کیفیت و لذت و خدمات ارائه میکنه دقیقا مثل مالیات دادنه.در کشور ما مالیات میدی به عنوان شهروند ولی خدماتی نمیبینی !
    خودروسازی هم ک به کنار

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.