فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

سوءاستفاده واردکنندگان خودرو از شرایط روانی و نابسامان بازار

سوءاستفاده واردکنندگان خودرو از شرایط روانی و نابسامان بازار
عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: واردکنندگان خودرو از شرایط روانی بازار برای افزایش قیمت‌ها سوءاستفاده می‌کنند.

شهرام آزادی اظهار کرد: واردکنندگان خودرو در گذشته از نرخ ارز آزاد استفاده می‌کردند اما هم‌اکنون از دلار ۴۲۰۰ تومانی استفاده می‌کنند بنابراین نه تنها نباید افزایشی در قیمت خودروهای وارداتی داشته باشیم بلکه قیمت این محصولات باید کاهش یابد.

به گزارش اسب بخار به نقل از ایسنا،وی با بیان اینکه متاسفانه نظارتی بر عملکرد واردکنندگان خودرو وجود ندارد، خاطرنشان کرد: به همین دلیل همه چیز به خود واردکنندگان خودرو واگذار شده و آنها این محصولات را به هر قیمتی که بخواهند عرضه می‌کنند، قیمت‌هایی که منطقی نیستند.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: این وضعیت در حالی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت باید بر عملکرد واردکنندگان خودرو نظارت کرده و این شرکتها را به حال خود رها نکند زیرا اگرچه مصرف‌کنندگان خودروهای وارداتی از وضعیت مالی مناسبی برخوردارند اما به هر حال حقوق آنها نباید تضییع شود.

وی افزود: نمایندگی‌های رسمی خودروسازان خارجی نباید افزایش قیمت داشته باشند بلکه با توجه به تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی باید شاهد کاهش قیمت‌ها در این بازار باشیم.

آزادی با بیان اینکه افزایش قیمت خودروهای وارداتی بیشتر منشاء روانی دارد تا واقعیتصریح کرد: امیدواریم وزارت صنعت، معدن و تجارت با نظارت بر عملکرد واردکنندگان خودرو این شرکتها را ملزم به عرضه محصولات متناسب با قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی کند. در این صورت شاهد کاهش قیمت‌ها در این بازار خواهیم بود.

زمان ارسال پست: ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،

One Response to “سوءاستفاده واردکنندگان خودرو از شرایط روانی و نابسامان بازار”

  1. علی گفت:

    هنوز که دلار به قیمت رسمی ۴۲۰۰ به واردکنندگان اختصاص داده نشده است و قرار هم نیست که داده شود چون طبق نظر آقایون خودرو جز لوازم ضروری نیست و دولت اجباری ندارد که دلار با این قیمت به آنها بدهد!

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.