فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

سرنوشت تولید ال‌۹۰ و ساندرو چه می شود ؟

سرنوشت تولید ال‌۹۰ و ساندرو چه می شود ؟

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید محصولات بی ۹۰، ال ۹۰ و استپ وی که در حال حاضر با کمبود قطعه مواجه هستند با وجود روند کاهشی، ادامه خواهد داشت اما برای برخی از محصولات پسابرجامی به دنبال جایگزین هستیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین، محسن صالحی نیا درباره تولید محصولات پسابرجامی اظهار کرد: با خروج احتمالی پژو از ایران برای تولید محصولاتی مانند ۳۰۱ و ۲۰۸ که قرار بود بر اساس قرارداد مشترک وارد خط تولید خودروسازان شود ،جایگزین تعریف شده و محصولاتی وارد خط تولید می‌شوند که قابلیت تولید داشته باشند.

او افزود: از آن جا که این محصولات در قالب محصولات ایران خودرو عرضه می شود با فرض محال خروج پژو از ایران، خط تولید محصولات تعریف شده متوقف نمی‌شود بلکه یک فعالیت تولیدی دیگر با مدل و برند دیگری ایجاد خواهد شد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه درباره مشکلات موجود بر سر تامین قطعات رنو نیز گفت: هم اکنون محصولات رنو شامل دو بخش است، دسته‌ اول تولید محصولاتی همچون بی ۹۰ ، ال ۹۰ و استپ وی که با توجه به داخلی سازی بیش از ۵۴ درصدی قطعات این خودروها، امکان تامین برخی از قطعات از سایر منابع و جایگزین کردن آن ها وجود دارد، اما در عین حال احتمال افت تولید در دوره ای از زمان نیز هست، همانگونه که در تولید ۲۰۶ نیز شاهد افت تولید در زمان تحریم ها بودیم که به طور قطع پس از مدتی روی ریل تولید قرار خواهد گرفت.

صالحی نیا بخش دوم محصولات رنو را شامل جوینت ونچر رنو و ایدرو اعلام و تصریح کرد: با توجه به آورده نقدی رنو به ایران در شرایط فعلی بر اساس قرارداد، این شرکت فرانسوی خواستار زمان بیشتر برای بررسی اوضاع شده است اما آن چه مسلم است آن ها علاقمند به فعالیت در ایران و همکاری با صنعت خودرو ایران هستند به طوری که مدیرعامل پژو در سفر به ایران گفت، به آمریکا اعلام کردیم که با این اقدام نه تنها صنعت خودرو ایران را تحریم می کنید بلکه ما را هم تحریم کردید زیرا فرانسوی ها آورده نقدی به ایران داشتند.

وی اظهار کرد: از مجموع ۷۰۰ میلیون یورو قرارداد پژو و سیتروئن با ایران خودرو و سایپا، پژو ۶۷ میلیون یورو به ایران خودرو و سیتروئن ۱۳۳ میلیون یورو به سایپا تزریق کرده که در مجموع ۲۰۰ میلیون یورو سرمایه وارد ایران شده است از این رو آن ها نیز به دنبال مسیرهایی هستند که مانع از ضرر و زیان خود شوند. این شرکت ها در حال حاضر زیان دیده هستند و با وجود تمایل به ورود به بازار ایران شاهد محدودیت هایی به دلیل شرایط بین المللی هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص حمایت اروپا از برجام و اثر آن بر پایبندی فرانسوی ها به تعهدات خود در صنعت خودرو ایران نیز تصریح کرد: بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا باید به صورت همه جانبه مورد بررسی قرار گیرد و مشخص شود این بسته چگونه می تواند تضمین کننده آینده فعالیت شرکت هایی باشد که در نظام اقتصاد بین المللی در حال فعالیت هستند در عین حال نیز مشخص شود مسیر فعالیت، با این بسته ها به چه سرانجامی می رسد این در حالیست که هم اکنون در تردید هستیم که روش آتی کار به کجا خواهد رسید. اما آن چه قطعیت دارد این است که تولید روتین در حال انجام بوده اما برای سرمایه گذاری های جدید باید همچنان در انتطار باقی بمانیم.

زمان ارسال پست: ۱۱ تیر ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

4 Responses to “سرنوشت تولید ال‌۹۰ و ساندرو چه می شود ؟”

 1. پدرام گفت:

  واقعیت اینه که در زمان تحریم پژو ۲۰۶ با سیستم الکتریکی سمند(!) برای یک سال تولید شد حتی برای مدت محدودی دسته راهنماهای سمند هم براش استفاده شده بود!! بعدش تا به امروز هنوز هم با همون سیستم الکتریکی سمند داره تولید میشه. با این تفاوت که ظاهرش کامل با ۲۰۶ تطبیق داده شده…. به عبارتی ایرانخودرو بدون اجازه ی پژو دست به تغییرات تو ۲۰۶ به صورت یکجانبه زد تا تولیدش ادامه پیدا کنه. ( تو قرارداد بعد از برجام قرارشد پژو از این حرکت ایران خودرو چشم پوشی کنه و اقامه دعوا نکنه) … ولی در مورد رنو خیلی بعیده این کار صورت بپذیره و داخلی سازی یکباره بشه…. به نظرم تولید خیلی خیلی کم میشه و عملا نزدیک به صفر میشه.

 2. حسین م گفت:

  احتمالا کیفیت ال۹۰ تولیدی پایین خواهد آمد.

 3. رضا گفت:

  آقای معاون وزیر این شرکت ها در حال حاضر زیان دیده نیستند.مردم بدبخت زیان دیده اند که باید ۲۰۰۸ ی که ۱۱۴ تومن قیمت داره رو ۲۰۰ تومن بخرن.شما انگار خیلی دلت برای فرانسوی ها میسوزه که چرا ضرر کردن.واقعا متاسفام برای شماهایی که از دوران قاجار بیشتر ننگ به بار آوردید.

 4. بنده خدا گفت:

  با عرض سلام چرا ساندرو استپ وی را تحویل نمیدهید

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.