کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

سدان شدن ۲۰۷i برای اولین بار رخ داده است؟

سدان شدن 207i برای اولین بار رخ داده است؟

گروه صنعتی ایران خودرو روز گذشته اعلام کرد که فرایند صندوقدار کردن پژو ۲۰۷آی جدید کاملا داخلی بود و هیچ مشارکتی در این طرح با پژو فرانسه نداشته اند. اما سال گذشته در روزنامه دنیای خودرو به این مسئله پرداخته شد که در سال های دور، کمپانی پژو فراسنه ۲۰۷آی یا ۲۰۶ پلاس صندوقدار را به بازار جهانی عرضه کرده است.
یکی از اصلی ترین بازارهای این خودرو برای پژو، چین بوده که در آن کشور هم این خودرو به اسم ۲۰۷ شناخته می شود. پژو ۲۰۷آی صندوقدار را نمی توان یک خودرو کاملا جدید و متفاوت دانست. زیرا پلتفرم و بسیاری از قطعات بدنه این خودرو با پژو ۲۰۶ صندوقدار برابر است.

سدان شدن 207i برای اولین بار رخ داده است؟

جالب است بدانید که در فرایند داخلی سازی این خودرو، با توجه به تصاویر منتشر شده، سپر عقب ۲۰۷آی همان سپر ۲۰۶ صندوقدار است. این در حالی است که سپر نسخه هاچبک ۲۰۷ با ۲۰۶ فرق دارد و قالب آن متفاوت از سپر عادی ۲۰۶ طراحی شده است. برای همین سپر ۲۰۷ صندوقدار نیز در بازار جهانی متفاوت از سپر ۲۰۶ صندوقدار است و وقتی به آن نگاه می کنید، همان اصول سپر ۲۰۶ پلاس و یا ۲۰۷آی در آن دیده می شود. فرایند داخلی سازی و مهندسی این خودرو که ایران خودرو اعلام کرده است، احتمالا همان تغییراتی است که سال گذشته بر روی پژو ۲۰۷آی جدید اعمال شد. به عبارت ساده پژو ۲۰۷آی صندوقدار بازار ایران در بخش کاسه چراغ جلو و عقب، غربیلک فرمان، نوع مانیتور از ۲۰۷ صندوقدار رسمی به روزتر است و اما سپر این خودرو برای بازار کشور تغییر نکرده است.

سدان شدن 207i برای اولین بار رخ داده است؟

وقتی به پژو ۲۰۷ صندوقدار بازار چین نگاه می کنید، هماهنگی به مراتب بیشتری نسبت به نسخه ایرانی می بیند. زیرا جای مه شکن های عقب ۲۰۶ پلاس یا همان ۲۰۷آی تغییر کرده و خطهای طراحی آن هم به روز شده است.

زمان ارسال پست: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ | ۲:۳۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ،

3 Responses to “سدان شدن ۲۰۷i برای اولین بار رخ داده است؟”

 1. پدرام گفت:

  این تغییرات رو که صافکار سر کوچه هم بلد بود بزنه ! حتی یک قالب جدید هم نگرفتن !!! فقط سرهم کردن !

 2. حمیدرضا گفت:

  عمق فاجعه…
  “گروه صنعتی ایران خودرو روز گذشته اعلام کرد که فرایند صندوقدار کردن پژو ۲۰۷آی جدید کاملا داخلی بود”

  ذاتا اینکه روی پای خودمون وایسیم بد نیست!ولی تجربه ای که از ایرانیزه سازی خودرو ها توسط ایرانخودرو داریم,چیزی جز ذهنیت بد برامون باقی نمیذاره

 3. علی گفت:

  تاز ۲۰۷ صندوق دار چینی سانروف داره

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.