کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

ساختارشکنی در طراحی نسل بعد دیفندر

ساختارشکنی در طراحی نسل بعد دیفندر
تولید لندروور دیفندر افسانه‌ای ممکن است در حال حاضر لغو شده باشد، اما حتی قبل از توقف تولید، لندروور قول عرضه نسخه‌ای جدید را داده‌ بود. در حال حاضر، انتظار می‌رود دیفندر جدید سال آینده به بازار عرضه شود که با هفتادمین سالگرد این نام مستعار همزمان شود. اما در نهایت زمانی که لندروور این آف‌رود نسل جدید را معرفی کند، احتمالا خیلی شبیه به نسخه اصلی نخواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری خودرونویس، گری مک‌گاورن، سرپرست تیم طراحی لندروور در گفت‌وگو با استرالیا موتورینگ گفت: این دیفندر جدید ستون فقرات برند لندروور خواهد بود، اما این مدل تکنولوژی جدیدی را به کار خواهد گرفت تا با نسخه اصلی بی‌ربط نباشد. او در ادامه ضمن تاکید بر مجهز نبودن این نسخه همانند نسخه اصلی، این طراحی جدید را «دوگانه» نامید.مک‌گاورن ضمن اشاره به فروش نسخه قبلی گفت: آن نسخه در طول یک دوره زمانی ۶۸ ساله، تنها بیش از دو میلیون خودرو به فروش رساند، در حالی که ایووک در طول ۵ تا ۶ سال، بیش از ۷۰۰ هزار خودرو فروخته است. به منظور توجیه سرمایه‌گذاری آن، لندروور در نظر دارد یک خودروی در سطح جهانی باشد. مشتریان آینده هیچ گونه نظر پیش‌بینی‌شده‌ای در مورد آن نخواهند داشت و مشتریان صرفا دیفندر را به خاطر ویژگی‌های خوب آن خواهند خرید.متاسفانه برای طرفداران دیفندر اصلی، این به معنای چندین تغییر نسبتا مهم برای این آف‌رود خشن است. مک‌گاورن تصریح کرد: این واقعیت که مردم مشتاق این نسخه هستند را دوست دارم. رضایت آنها را از سوار شدن در این خودرو تحسین می‌کنم، اما اگر آن‌ها انتظار دیدن مدلی مشابه مدل قبلی را با آخرین تکنولوژی‌ دارند، باید گفت که این نسخه نمی‌تواند برای آن‌ها رضایت‌بخش باشد. این خودرو از نظر قابلیت، قدرت و استحکام چیزی از نسخه قبلی کم ندارد، اما ضرورتا کیفیت ظاهری آن مشابه قبلی نیست.با این وجود، مک گاورن تضمین کرد که دیفندر جدید نسخه‌ تقلیل‌یافته‌ای از سایر مدل‌های لندروور نخواهد بود. او گفت: شاید حدس‌تان این باشد که این نسخه مشابه یک دیسکاوری جدید خواهد بود، اما خیر، قطعا اینطور نیست. در واقع این خودرو، هر چند از نظر طراحی همان دقت بالا را می‌طلبد، اما خودرویی که امروز قرار است تولید شود، قرار نیست جای مدلی که قبلا از دور خارج شده را پر کند. رویکرد گذشته‌نگر برای من به مثابه عدم خلاقیت است.

زمان ارسال پست: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ | ۵:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.