فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

رکورد جدید فروش خودروهای الکتریکی

رکورد جدید فروش خودروهای الکتریکی
فروش خودروهای برقی در سه ماه سوم ۲۰۱۷ رکورد زد که دلیل اصلی آن افزایش در خور توجه تقاضای چین است.
به گزارش خودرونویس، فروش خودروهایی با باتری الکتریکی و خودروهای هیبریدی قابل اتصال به برق در سه ماه سوم امسال از مرز ۲۸۷ هزار واحد گذشت و یک افزایش ۶۳ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تجربه کرد.بیش از نیمی از این خودروها تنها در چین به فروش رفته است، جایی که با تلاش دولت برای مهار آلودگی، بازار خودرو برقی آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر شده است.
«الکساندر اودونوان» تحلیلگر حمل و نقل پیشرفته در موسسه تحقیقاتی یاد شده که در تهیه این گزارش نیز نقش دارد، گفت: دولت چین به دو دلیل خیلی روی فروش خودروهای برقی تاکید دارد.
وی افزود: دلیل نخست، کاهش سطح آلودگی هوای شهرهای این کشور و دلیل دوم، افزایش توان خودروسازان این کشور برای رقابت در بازار جهانی خودروهای برقی است.
برخی دولت ها نیز اهدافی را برای توسعه حمل و نقل پاک تعیین کرده اند. فرانسه و انگلیس اعلام کرده اند که فروش خودروهای جدید بنزینی و دیزلی را تا سال ۲۰۴۰ ممنوع می کنند.
هلند نیز اعلام کرده است که تا سال ۲۰۳۰ همه خودروهایی که در این کشور به فروش می رسند، خودرو پاک خواهند بود و آلودگی هوا ایجاد تنها خودروهای پاک در این کشور فروخته می شود.
در ایران نیز برای کاهش آلودگی هوا قرار است از کمک های فنی و تجهیزاتی ژاپن استفاده شود. ایران قصد دارد از راهکارهای ژاپن نه تنها در تهران بلکه در شهرستان ها نیز بهره گیرد.

زمان ارسال پست: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ | ۴:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.