کارمانیا
مدیران خودرو

رونمایی مگنا از محصولی با سطح ۴ فناوری خودران

رونمایی مگنا از محصولی با سطح ۴ فناوری خودران
شرکت کانادایی مگنا اعلام کرد با معرفی پلت‌فرم رانندگی خودران در نمایشگاه خودروی فرانکفورت، به جمع سازندگان خودروهای خودران می‌پیوندد.
به نظر می‌رسد طیف گسترده‌ای از خودروسازان، تأمین‌کنندگان و شرکت‌های فناوری به‌شدت تلاش می‌کنند تا پلت‌فرمی برای خودروهای خودران تولید کنند. در حال حاضر شرکت مگنا هم با معرفی پلت‌فرم خودران اختصاصی در نمایشگاه فرانکفورت، به این رقابت می‌پیوندد.
به گزارش زومیت پلت‌فرم خودران جدید مگنا به نام MAX4، پلت‌فرمی است که توانایی رانندگی مستقل سطح ۴ را برای خودرو فراهم می‌کند. وسایل نقلیه در این سطح از فناوری، می‌توانند بدون کمک راننده، به‌طور مستقل تصمیم بگیرند. بر خلاف بسیاری از سیستم‌های خودران دیگر، پلت‌فرم MAX4 دوربین‌ها، سیستم تشخیص و ردیابی به کمک نور (لیدار)، حسگرهای اولتراسونیک و پلت‌فرم محاسباتی را در بدنه‌ی خودرو ادغام می‌کند. با این تفاسیر، پلت‌فرم جدید مگنا مانند خودروهای خودران رقیب (گوگل، اوبر و …) حسگرهای زیادی به سقف خودرو اضافه نمی‌کند یا در فضای داخلی حسگر دیگری قرار نمی‌گیرد.
مگنا ادعا می‌کند پلت‌فرم جدید این شرکت با نمونه‌ی دیگر سازندگان خودروهای خودران نیز سازگار است. این پلت‌فرم انعطاف‌پذیر، قابل ارتقاء و قابل تولید در تیراژ بالا است؛ به‌علاوه نیاز به انرژی کمتری نسبت به سایر پلت‌فرم‌ها دارد.
رونمایی مگنا از محصولی با سطح ۴ فناوری خودران
سوامی کوتاگیری، مدیر ارشد فناوری مگنا، می‌گوید:
تمرکز ما بر توسعه‌ی راه‌حل‌هایی است که بتواند انعطاف‌پذیری را در فناوری خودران ادغام کند و بتواند چارچوب مناسبی برای استفاده از فناوری سطح ۴ خودران در خودروهای بازار پیشنهاد بدهد.
مگنا این پلت‌فرم را روی خودروی جیپ گرند چروکی قرار داده است. رانندگان می‌توانند کنترل این خودرو را در حالت‌های خودران یا دستی قرار دهند و با فشار دادن یک دکمه، حالت رانندگی مستقل را فعال یا غیر فعال کنند. همچنین بسیار شبیه به یک سیستم کروز کنترل، فشار دادن پدال ترمز نیز این ویژگی (حالت رانندگی خودران)‌ را غیر فعال می‌کند.
در فضای فناوری خودران، شرکت‌های زیادی در حال رقابت هستند. به‌عنوان مثال بی‌ام‌و، اینتل، موبایل آی، FCA و دلفی برای ساخت یک پلت‌فرم خودران صنعتی که بتواند برای خودروهای مختلف استفاده شود، همکاری می‌کنند. گوگل با خودروی خودران ویمو که در حقیقت یک محصول جانبی است، مدتی طولانی روی فناوری خودران کار کرده است؛ زیرا برخی از سازندگان خودرو و حتی شرکت‌هایی مانند اوبر که در زمینه خدمات اشتراک تاکسی فعالیت می‌کنند، می‌توانند از این خودروها و پلت‌فرم خودران آن استفاده کنند.

زمان ارسال پست: ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.