کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

رونمایی از “هیولای” جدید ترامپ

رونمایی از "هیولای" جدید ترامپ
قرار است از “کادیلاک وان لیموزین” دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، در مراسم تحلیف رونمایی شود. نخستین تصاویر از هیولای ترامپ حاکی از ویژگی‌های برتر این اتومبیل در مقایسه با خودروهای روسای جمهوری پیشین ایالات متحده است
اتومبیل ویژه رئیس جمهور ایالات متحده با نام “هیولا، کادیلاک وان، لیموزین وان و یا خودروی اول” شناخته می‌شود. از هیولای ترامپ نیز در مراسم تحلیف رونمایی خواهد شد. این خودرو شامل کیسه‌های خون اضطراری، توپ‌های پرتاب‌کننده‌های گاز اشک‌آور و درب‌های بسیاری سنگینی است که از داخل قادر به باز شدن نیستند.
به گزارش فرادید به نقل از دیلی میل، قرار است از “کادیلاک وان لیموزین” دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، در مراسم تحلیف رونمایی شود. نخستین تصاویر از هیولای ترامپ حاکی از ویژگی‌های برتر این اتومبیل در مقایسه با خودروهای روسای جمهوری پیشین ایالات متحده است.
خودروی اختصاصی رئیس‌جمهور آمریکا که “کادیلاک وان” نام دارد و به آن “هیولا ” نیز می‌گویند، در حدود ۱٫۵ میلیون دلار قیمت دارد و کاملاً تحت نظر سرویس امنیتی دولت آمریکا ساخته شده است.
کادیلاک وان ترامپ دارای تجهیزات زرهی مانند توپ‌های پرتاب کننده گاز اشک آور، تفنگ شات‌گان و همچنین چندین کیسه خون اضافی ترامپ برای استفاده در موارد ضروری است.
درب‌ها و شیشه‌های این خودرو ضدگلوله بوده و توان مقاومت در برابر حملات بیولوژیکی و شیمیایی را دارد. طراحی خودرو نیز به شکلی است که فقط راننده می‌تواند پنجره سمت خودش را پایین بیاورد تا هزینه‌های عوارضی را پرداخت کند و شیشه‌های دیگر چنین امکانی را ندارند.
به طور کلی جزئیات هیولا اعلام عمومی نمی‌شود اما تصاویر مدل جدید لیموزین وان نشان می‌دهد که قسمت تحتانی خودرو به شکلی طراحی شده که حتی در برابر بمب‌های کنار جاده‌ای نیز مقاومت خود را حفظ می‌کند.
اتوویک در گزارش ماه نوامبر خود نوشت: «سرویس مخفی پیشنهاد جایگزین شدن لیموزین رئیس جمهور را در سال ۲۰۱۴ مطرح کرد. حالا مدل جدید جایگزین ۱۲ خودروی کادیلاک وانی خواهد شد که از سال ۲۰۰۹ به صورت چرخشی توسط اوباما مورد استفاده قرار گرفته است.»
در گزارش‌ها همچنین آمده که درب‌های کادیلاک وان ترامپ آنقدر سنگین است که وی نمی‌تواند از داخل آن‌ها را باز کند. بر اساس اسناد، جنرال موتورز رقمی معادل ۱۵ میلیون دلار برای توسعه و ساخت این خودرو دریافت کرده است. مدل جدید همچون مدل‌های قدیمی با رنگ مشکی و نقره‌ای نقاشی شده اما در ساخت آن از رنگ‌های استتاری استفاده شده است.
از این خودرو نخستین بار در سال ۲۰۰۹ رونمایی شد. گفته می‌شود که هزینه ساخت آن ۱٫۵ میلیون دلار و وزنش حدود ۸ تن است. ضمنا حداکثر سرعت خودرو ۹۶ کیلومتر بر ساعت بوده اما تقریبا در تمام شرایط می‌تواند به مسیر خود ادامه دهد
از ویژگی‌‎های امنیتی خودروی جدید به صورت محرمانه محافظت می‌شود اما همان مدل قبلی نیز از تجهیزات امنیتی فراوانی برخوردار بود
ضخامت هر یک از درب‌های خودروی فعلی هشت اینچ بیشتر شده و وزن هر درب خودرو نیز معادل وزن درب بوئینگ ۷۴۷ است

زمان ارسال پست: ۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۸:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.