کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

رنو فناوری را منتقل نکند جلوی قرارداد را می‌گیریم

رنو فناوری را منتقل نکند جلوی قرارداد را می‌گیریم

عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به احتمال تفحص از قرارداد رنو با سایپا و ایران‌خودرو گفت: در صورت عدم انتقال فناوری به داخل، مجلس جلوی اجرای این قرارداد را خواهد گرفت.

محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، درباره قرارداد شرکت رنو فرانسه با دو شرکت داخلی ایران خودرو و سایپا گفت: این قرارداد مبتنی بر استقرار شرکت رنو در خودروسازی کاشان و همراه با خرید سهم ۱۰۰درصدی «بن‌رو» قرار دارد.

به گزارش فارس ، وی ادامه داد: شرط چنین قراردادهایی این است که فناوری تولید را در اختیار شرکت‌های ایرانی قرار دهند، اما برحسب اطلاعات، بنای شرکت رنو بر این است که خود تولید را انجام دهد، یعنی یک پایگاه ارزان‌قیمتی را در اختیار رنو قرار داده‌ایم که در کشور ما تولید خودرو انجام دهد و پس از آن دست به صادرات هم بزند؛ در این صورت ما چه بدست خواهیم آورد؟ پورمختار با تاکید بر ضرورت پیگیر بودن نسبت به اخذ فناوری تولید خودرو در چارچوب این قرارداد گفت: طبیعتاً مجلس بر این قرارداد نظارت خواهد داشت تا ببینیم در نتیجه آن چه ارمغانی برای کشور خواهد آورد؟ و چه آموزش‌هایی برای نیروهای ایرانی صورت خواهد گرفت؟ و نیز چه میزان از آنها استفاده خواهد شد؟

وی تصریح کرد: در صورتی که پاسخ مناسب این سوال‌ها را دریافت نکنیم، مجلس قطعاً جلوی تداوم این قرارداد را خواهد گرفت، چرا که مجلس به شدت به این موضوع حساسیت دارد که هیچ شرکت خارجی بدون انتقال تکنولوژی صرفاً در کشور ما دست به تولید ارزان قیمت نزند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: طبیعتاً کمیسیون صنایع مجلس مرجع اولیه رسیدگی به این موضوع است و در ادامه باب تحقیق و تفحص نیز درباره قرارداد رنو با دو شرکت سایپا و ایران خودرو باز است.

زمان ارسال پست: ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

7 Responses to “رنو فناوری را منتقل نکند جلوی قرارداد را می‌گیریم”

 1. شبگرد گفت:

  “وی تصریح کرد: ……….چرا که مجلس به شدت به این موضوع حساسیت دارد که هیچ شرکت خارجی بدون انتقال تکنولوژی صرفاً در کشور ما دست به تولید ارزان قیمت نزند.”
  نماینده مردم هستن ایشون…! با تولید ارزان خودرو مخالفن، انتقال تکنولوژیشون هم بهونه ای بیشتر نیست.

 2. محمد گفت:

  دقیقاً حرف درستی زده

 3. ميثم گفت:

  خدا كشور رو از شر شياطين دور نگه داره

 4. ميثم گفت:

  خدايا ايران رو به خودت سپرديم

 5. سینا گفت:

  هنو رنو نیومده…دارند تهدیدش میکنند!!!!بعد میگن این که رنو بیاد چه فایده ای واسه ما داره؟! واقعا به حال این مملکت باید خون گریست

 6. وحید گفت:

  نماینده فهیم! کوچکترین چیزی که بدست میاری اشتغال نیروی کار کشورت هستش

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.