کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

رئیس انجمن وارد کنندگان خودرو: واردات؛ جولانگاه سودجویان

رئیس انجمن وارد کنندگان خودرو : واردات ؛ جولانگاه سودجویان
میثم رضایی با بیان اینکه حوزه واردات خودرو به دلیل تصمیم های جهت‌ دار و منفعت طلبانه عده‌ای به جولانگاه برخی سودجویان تبدیل شده است.
افزود : برخی افراد بدون داشتن هیچ مجوزی از شرکت‌های خارجی براحتی تحت عنوان نمایندگی شرکت های معتبر خارجی فعالیت می کنند.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود تذکرات مکرر دست اندرکاران صنف در خصوص وضعیت نابسامان واردات خودرو ، بی ثباتی در تصمیم گیری ها زمینه ساز زیان مردم و بسیاری از واردکنندگان رسمی و غیررسمی شده است.
به گزارش انجمن صنفی کارفرمایی وارد کنندگان خودرو، به نقل از خبرگزاری صدا وسیما؛رضایی خواستار تعیین تکلیف سریع نمایندگی های غیررسمی فعال در عرصه واردات خودرو شد و تصریح کرد : متاسفانه با گذشت ۹ ماه از مهلت تعیین شده از سوی معاون اول رئیس جمهور هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است.
وی خاطرنشان کرد: ادامه روند فعلی در حوزه واردات خودرو موجب نارضایتی واردکنندگان و مشتریان بازار خودروهای خارجی شده است.
رضایی با تاکید بر لزوم ایجاد توازن میان واردات و تولید داخلی خودرو گفت: رویه فعلی وزارت صنعت با سرفصل های اقتصاد مقاومتی بیگانه است و نه تنها موجب تضعیف تولیدکننده داخلی خواهد شد ، بلکه تجربه تلخ مشارکت زیان آور با خودروسازان خارجی را تکرار خواهد کرد.
وی خواستار شفاف سازی در قراردادهای مشارکت با خودروسازان خارجی شد و افزود: باید به شبهات ،خاتمه داده شود تا بازارهای مرتبط را از اختلال‌ ، دور کند.
رئیس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو گفت: بدعهدی خودروسازان خارجی و بنگاه‌های اقتصادی اروپایی که تا امروز رویکردی یک طرفه و بر مبنای سوء استفاده داشته اند باید درس عبرتی برای همگان باشد.

زمان ارسال پست: ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۴:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

2 Responses to “رئیس انجمن وارد کنندگان خودرو: واردات؛ جولانگاه سودجویان”

  1. بهراد گفت:

    تعریف مسئولین از نمایندگی رسمی چیست؟ نمایندگیی که یک خودرو را به سه یا چهار و یا ده برابر قیمت میفروشد چگونه میتوان نماینده بودن آن را تایید کرد؟ اینها فقط یک توزیع کننده هستن که به هزار دوز و کلک از شرکت سازنده نامه distributor اخذ کرده اند. خدمات پس از فروش هم که دیگر حرفی ازش به میان نیاریم سنگینتر هستیم.

  2. محمد علی گفت:

    هر روز با افزایش قیمت خوردوهای وارادتی توسط به اصطلاح نمایندگی های مجاز هستیم و دلیل آن، بی دلیلیست.
    این دوست عزیز (میثم رضایی) بهتر نیست بجای گشتن دنبال واردکنندگان غیر مجاز که خودروهای واراداتی را با قیمت معقولتری می فروشند بروند سروقت نمایندگانی که به هر دلیلی قیمت خودرو را بالا می برند و در خدمات پس از فروش هم به هر نحو کلاه سر ملت می گزارند و از همه بدتر قرار ادادهای فروش و پیش فروش و زمان های تحویل خودرو

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.