فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

درخواست وزارت صنعت برای تمدید مهلت ترخیص خودروها

درخواست وزارت صنعت برای تمدید مهلت ترخیص خودروها

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به همتای خود در وزارت امور اقتصادی و دارایی، خواستار تمدید مهلت ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک شده است. در این نامه، محمد شریعتمداری از وزیر اقتصاد خواسته تا مهلت ترخیص خودروهای دارای ثبت‌سفارش و قبض انبار معتبر، سه ماه تمدید شود.

به گزارش دنیای اقتصاد در این نامه عنوان شده که با توجه به دستور ریاست‌جمهوری مبنی‌بر رفع مشکل ترخیص خودروهای مانده در گمرک، پیشنهاد می‌شود زمان قانونی ترخیص خودروها از گمرک، از سه به ۶ ماه تغییر کند. وزیر صنعت در نامه موردنظر تاکید کرده که وجوه ارزی این خودروها قبلا پرداخت و نیاز به ارز جدید ندارند. این درخواست وزارت صنعت البته شامل خودروهایی می‌شود که دارای قبض انبار معتبر به تاریخ نهم دی‌ماه ۹۶ و قبل از آن هستند. به‌نظر می‌رسد این نامه‌نگاری در جهت جلوگیری از متروکه شدن خودروهای وارداتی موجود در گمرک انجام شده است و باید دید وزارت اقتصاد چه واکنشی به آن نشان خواهد داد.

زمان ارسال پست: ۱۹ تیر ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.