فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

دبیر انجمن قطعه سازان خودرو: اهرم فشارهای داخلی قوی‌تر از تحریم خارجی است

دبیر انجمن قطعه سازان خودرو: اهرم فشارهای داخلی قوی‌تر از تحریم خارجی است
دبیر انجمن قطعه سازان خودرو با تاکید بر این‌که فشارهای داخلی نسبت به تحریم‌های خارجی، تاثیر بیشتری در افزایش قیمت خودرو داشته‌ است، اظهار کرد: شرکت ایران خودرو و سایپا در حال حاضر با مشکل تامین قطعه مواجه شده‌اند و این به دلیل افزایش نرخ ارز و عوارض گمرک و قوانین بانک مرکزی است.

به گزارش اسب بخار به نقل از اقتصاد آنلاین، مازیار بیگلو با اشاره به این‌که قطعه سازان نیز برای تامین مواد اولیه‌ای که منشا خارجی دارد مشکل دارند، خاطرنشان کرد: بانک مرکزی و گمرک با قوانینی که در پیش گرفته‌اند، قطعه سازان و در نتیجه خودروسازان را با چالش جدی رو به رو خواهند کرد.

بیگلو با بیان این‎‌که این افزایش قیمت از دو ماه گذشته پیش‌بینی شده بود، تصریح کرد: در حال حاضر حاشیه سود ناشی از افزایش قیمت خودرو به جای خودروساز به دلالان رسیده و این واسطه‌ها هستند که به طور عمد قیمت‌ها را افزایش می‌دهند.

او اضافه کرد: در واقع افزایش قیمت خودرو ناشی از کاهش عرضه و سفته بازی دلالان در بازار است.

دبیر انجمن قطعه سازان خودرو درباره تاثیر تحریم بر صنعت قطعه‌سازی توضیح داد: انجمن قطعه سازان و خودروسازان برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده‌اند تا تحریم اثر چندانی بر کار نگذارد، البته این به شرطی است که گمرک و بانک مرکزی ارز مورد نیاز قطعه‌ساز برای خرید مواد اولیه را تامین کند.

وی تصریح کرد: فشارهای داخلی به نسبت تحریم‌های خارجی تاثیر بیشتری در افزایش قیمت خودرو و التهاب بازار داشته‌اند.

بیگلو با بیان این‌که اختلال در روند تولید باعث افزایش قیمت خودرو و قطعه توسط دلالان می‌شود، افزود: مقداری از این تغییر قیمت به دلیل نوسانات ارز و تغییر ۳۵ درصدی قیمت مواد اولیه پایه مثل فولاد و پتروشیمی بوده اما دلیل عمده آن ناشی از سفته بازی در بازار است.

دبیر انجمن قطعه سازان درباره چشم‌انداز این بازار بیان کرد: اگر گمرک و بانک مرکزی کارشکنی نکنند و تولید به ثبات برسد، می‌توان انتظار کاهش قیمت خودرو و تعدیل آن را داشت.

زمان ارسال پست: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ | ۱:۰۳ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ، ، ،

One Response to “دبیر انجمن قطعه سازان خودرو: اهرم فشارهای داخلی قوی‌تر از تحریم خارجی است”

  1. رضا گفت:

    نبود مدیریت روز و دانش بالا و قوانین کهنه از جمله تعرفه بالای واردات
    خودرو باعث شده مردم مجبور به خرید خودروهای تولید داخل با کیفیت
    پایین و قیمت بالا شوند!!

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.