کارمانیا
مدیران خودرو

خودروها دپو شده‌اند/ قیمتها باید کاهش یابد

خودروها دپو شده‌اند/ قیمتها باید کاهش یابد
رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران از دپوی خودروهای وارداتی از سوی برخی شرکتهای واردکننده خودرو خبر داده و تاکید کرد که قیمت این محصولات باید کاهش یابد.
سعید موتمنی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برخی شرکتهای واردکننده خودرو با هدف افزایش قیمت‌ها سایت فروش خود را بسته‌اند به همین دلیل عرضه در بازار خودرو به شدت کاهش یافته و قیمت‌ها رشد شدیدی داشته است.
وی با بیان اینکه قیمت خودروهای وارداتی در حال حاضر نسبت به چند ماه گذشته به طور میانگین رشد ۴۰ تا ۵۰ درصدی داشته است، خاطرنشان کرد: شرکتهای واردکننده خودرو از چندی پیش عرضه این محصولات را متوقف کردند تا با تعیین تکلیف تعرفه‌های جدید واردات خودرو، این محصولات را با نرخ جدید ارز و تعرفه‌های جدید بفروشند در حالیکه این خودروها در گذشته و با نرخ ارز و تعرفه قبلی وارد شده‌اند.
رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران ادامه داد: عرضه هر کالایی در بازار محدود شود قیمت آن افزایش می‌یابد که دقیقا همین اتفاق برای خودروهای وارداتی افتاده است.
وی افزود: به عنوان مثال خودروی رنوکلئوس مدل ۲۰۱۸ که چند ماه پیش از سوی شرکت واردکننده به قیمت ۲۱۸ میلیون تومان پیش‌فروش می‌شد هم‌اکنون به ۲۹۸ میلیون تومان افزایش یافته است.
موتمنی با بیان اینکه متاسفانه نظارت درستی بر بازار خودرو وجود ندارد، تصریح کرد: سازمان‌های نظارتی باید شرکتهای واردکننده خودرو را ملزم به آغاز عرضه محصولات با قیمت‌های مناسب کنند. در صورت عرضه خودرو در بازار قیمت‌ها متعادل شده و کاهش خواهد یافت.

زمان ارسال پست: ۲۰ دی ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

4 Responses to “خودروها دپو شده‌اند/ قیمتها باید کاهش یابد”

 1. داود گفت:

  اتفاقا نظارت وجود دارد و براساس همین نظارت صورت گرفته است که بازار این شکل را پیدا کرده است.
  به بیانی دیگر، قبل از بسته شدن سایت ثبت سفارش، سناریو کاملا مشخص بود، رانت اطلاعاتی بین واردت کنندگان توزیع شد، آنها نیز به اندازه فروش یک سال خود را در عرض دو ماه وارد کردن، سایت بسته شد، خودرو گران شد، حالا وقت برداشت محصول است.
  خیلی ساده است قضیه ( و البته تکرار، نخ نما، تهوع آور و خشم برانگیز)!

 2. مجيد گفت:

  جالبه صدا از مجلس در نيومده

 3. اریابهمن گفت:

  انحصار در این رده قیمتی،از مارکت خودروهای تولید داخل،خیلی خیلی بیشتر است .مطمئن باشید قیمتها پایین نخواهد امد.به این علت که،برای جلوگیری از بهم خوردن موازنه عرضه وتقاضا،بصورت کاملا قطره چکانی،خودروها عرضه خواهد شد.تمام داستان بسته ماندن سایت ثبت سفارش،بالا بردن قیمتها و بهم خوردن توازن بازار بود.این جریان کاملا برنامه ریزی شده بود.خیلی باید ساده لوح باشیم که فکر کنیم،قیمتها پایین میاد!
  چه کنیم ،از ماست که بر ماست!!

 4. مسئول شناس گفت:

  مسئولان عزیز همه سهم خودشون رو گرفتن صدای جیکم ازشون در نمیاد.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.