کارمانیا
مدیران خودرو

خودروهای داخلی و خارجی باید ۲سال گارانتی شود

خودروهای داخلی و خارجی باید ۲سال گارانتی شود
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به جزئیات لایحه هوای پاک تمامی خودروسازان داخلی و وارد کنندگان خودروهای خارجی را مکلف کردند تا حداقل ۲ سال تمام نسبت به گارانتی خودروهای مشتریان خود اقدام کنند.
نمایندگان مجلس در ماده ای از لایحه هوای پاک مصوب کردند تمامی خودورسازهای داخلی و وارد کنندگان خوردهای خارجی مکلف هستند خودروهای مشتریان خود را تا حداقل دو سال تمام یا ۴۰ هزار کیلومتر( هر کدام زودتر محقق شود) ضمانت (گارانتی) کامل نمایند.
به گزارش ایسنا، همچنین کلیه قطعات، لوازم و تجهیزات مکانیکی، الکترونیکی، هشدار دهنده و تعویضی متعلق به خودروها که وظیفه کنترل انتشار آلاینده‌های خودرو را بر عهده دارند در طی این مدت مشمول ضمانت کامل می باشند و در صورت خرابی هزینه اصلاح، تعمیر، تنظیم و تعویض قطعه به صورت رایگان، حسب مورد بر عهده خودرو ساز داخلی یا نمایندگی خودرو ساز خارجی است.
براساس تبصره ذیل این ماده وارد کنندگان و عرضه کنندگان خوردهای خارجی مکلف هستند علاوه بر رعایت حداقل ضمانت مندرج در این ماده، سایر خدمات و ضمانت های مازاد شرکت سازنده را نسبت به بهره برداران داخلی اعمال کنند.
این مصوبه مجلس با ۱۴۷ رای موافق، ۱۹ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۳۳ نماینده حاضر مورد موافقت قرار گرفت.

زمان ارسال پست: ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

One Response to “خودروهای داخلی و خارجی باید ۲سال گارانتی شود”

  1. محمد گفت:

    وقتی میری برای گارانتی برای ماشینت انگار اومدی ارث پدرشونو ازشون بگیری

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.