فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

خودروهایی که بر مبنا شرایط ایران ساخته می شوند- رنو کولئوس

خودروهایی که بر مبنا شرایط ایران ساخته می شوند- رنو کولئوس
تحریریه وبسایت رسمی «اسب بخار»، طی روزهای آتی پرونده فنی و خبری را آمده می کند که در بخش های مجزا بر روی سایت بارگذاری می شود.

این پرونده «خودروهایی که بر مبنا شرایط ایران ساخته می شوند» نام دارد. در سال های گذشته خودروهای وارداتی بازار ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دستگاهی را به خود اختصاص داده اند و هر ساله، ده ها هزار مشتری ایرانی جدید را به سمت خود می کشانند. در این میان برخی از کمپانی های خودروسازی که در بازار ایران نمایندگی رسمی و فعال دارند، اقدام به مهندسی مجدد برخی محصولات خود کرده اند و به عبارت ساده، خودروهایی را با توجه به شرایط بنزین، آب و هوا، سطح جاده و فرهنگ رانندگی ایرانی ها می سازند. این اتفاق تنها برای بازار ایران نمی افتد و سال های سال است که اکثر خودروسازی های جهان، در صورت فروش قابل قبول در هر کشور، هزینه مهندسی مجدد را متقبل می شوند و خودروها را بر مبنا آن منطقه می سازند. این اتفاق باعث می شود که تا حد قابل توجهی استهلاک، خرابی و هزینه های جاری یک خودرو کاهش پیدا کند و از طرفی طول عمر آن بیشتر از حالت عادی باشد که یک خودرو استاندارد می تواند در آن شرایط دوام بیاورد. اما این اتفاق همیشه برای تمام خودروهای وارداتی بازار ایران نمی افتد و از طرفی اهمیت چندانی به این موضوع در بازار داده نمی شود. اتفاقی که گاهی هزینه به نسبت بالایی را برای کمپانی سازنده و نماینده ایران آن دارد و نوعی احترام به حقوق مصرف کننده به حساب می آید. برای همین در این پرونده چند قسمتی تصمیم گرفته ایم، خودروهایی که به صورت مستند و رسمی مطابق به جاده های ایران ساخته می شوند را به مشتریان و مخاطبان معرفی نماییم. بدیهی است که اگر نام خودرویی تا پایان این پرونده در لیست قرار نگیرد، یا اطلاعات رسمی و لازم در اختیار تحریریه گروه مستند اسب بخار قرار نگرفته و یا هنوز مهندسی مجدد توسط کمپانی مادر انجام نشده است.

در بخش اول این پرونده، به میتسوبیشی اوتلندر بنزینی پرداخته شد. حال در بخش دوم به سراغ رقیب این خودرو، یعنی رنو کولئوس می رویم. رنو کولئوس خودرویی است که در بهمن سال ۱۳۹۵ در تهران رونمایی شد و از اواخر بهار ۹۶ وارد بازار کشور شد. این کراس اوور در چند ماه توانست بیشترین ثبت سفارش در میان رقبا را به خود اختصاص دهد و از طرفی فروش خود را نسبت به تمام کراس اوورهای هم رده ارتقا دهد. اما پیش از این که کولئوس جدید به بازار ایران عرضه شود، طبق همکاری مستقیم کمپانی رنو و دفتر منطقه ای این نشان خودرو سازی در ایران (رنو پارس) فرایند مهندسی و تطبیق پذیری کولئوس برای بازار ایران انجام شد. رنو کولئوس بازار ایران از نظر برنامه های موتور و گیربکس با خودروهای توزیع شده در منطقه خاورمیانه متفاوت است. به عبارت ساده هر از چندگاهی خط تولید کره جنوبی رنو، کولئوس های مخصوص بازار ایران را تولید می کند که حتی جنس برخی قطعات مصرفی آن تا حدی نسبت به سفارش های دیگر فرق دارد.
برای همین همیشه از جانب تیم مهندسی رنو به مشتریان ایرانی اعلام می شود که نسخه های مخصوص بازار ایران، می توانند بازدهی مناسب را در کشور داشته باشند و بدیهی است افرادی که نسخه های مختلف کولئوس را از کشورهای حاشیه خلیج فارس خریداری می کنند و در مناطق آزاد استفاده می نمایند، شاید نتوانند سعی استهلاکی و دوام منطقی را برای این کراس اوور در شرایط ایران تجربه کنند.
رنو کولئوس های بازار ایران به سفارش نگین خودرو در خط تولید بوسان کره جنوبی ساخته می شوند. این کراس اوور تنها در خط تولید چین و کره تولید می شود و قابلیت سفارش گذاری صادراتی رنو با توان کار شرکای خارجی محقق می گردد. کولئوس های سفارش بازار ایران هم به صورت مستقیم به انبار رنو در منطقه خاورمیانه ارسال می شوند و بر اساس شناسه های فنی و پشتیبانی، در هیچ کدام از بازارهای منطقه جز ایران به فروش نمی رسند.

گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ | ۸:۳۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ، ، ،

One Response to “خودروهایی که بر مبنا شرایط ایران ساخته می شوند- رنو کولئوس”

  1. محمد گفت:

    برخی خودروها به سفارش ایران ساخته میشه. درصورت امکان از اسب بخار خواهش می کنم دقیقا اطلاعات رو به مصرف کنندگان و علاقه مندان به دن که چه تغییری انجام داده میشه. من خودم فکر می کنم این تغییرات حداقلی و در حد چند تنظیم هست که تو ای سی یو و نرم کردن تعلیق انجام میشه.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.