فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

خودروسازان متعهد به حذف حاشیه بازار خودروهای مشمول قیمت‌گذاری هستند

خودروسازان متعهد به حذف حاشیه بازار خودروهای مشمول قیمت‌گذاری هستند

رئیس شورای رقابت گفت: با ارسال یک نامه به خودروسازان دلیل حاشیه قیمت بالاهای این روزهای خودروها را پیگیری می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و تب خرید خودرو برای مسافرت های نوروزی بازار خرید و فروش خودرو شاهد افزایش قیمت است اما براساس سیاست گذارها قرار بر این بود تا اختلاف قیمت کارخانه تا بازار فاحش نباشد اما متأسفانه بازار راکد خرید و فروش خودرو امروز اختلاف قیمت زیادی از کارخانه تا بازار دارد و هنوز هم اقدامی برای رفع این موضوع به کار گرفته نشده است.

رضا شیوا به عنوان رئیس شورای رقابت در همین ارتباط به خبرنگار اقتصادی تسنیم می گوید: براساس توافقات به عمل آمده خودروسازان باید در خودروهای زیر ۴۰ میلیون تومان که مشمول قیمت گذاری هستند حاشیه بازار را برطرف کنند.

وی تصریح کرد: با ارسال یک نامه به خودروسازان دلیل حاشیه قیمت بالاهای این روزهای خودروها را حتما پیگیری می‌کنیم.

درحال حاضر قیمت کارخانه سمند سورن جدید توربو ۳۹ میلیون و ۴۳۷ هزار تومان اما در بازار با قیمت ۴۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به فروش می رسد. سمند ال ایکس هم در کارخانه ۳۱ میلیون و ۳۰۵ هزار تومان اما در بازار ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژوپارس ال ایکس در کارخانه ۳۹ میلیون و ۴۰۳ هزار تومان و در بازار ۴۵ میلیون و ۲۰۰ معامله می‌شود.

پژو ۴۰۵ هم در کارخانه ۳۲ میلیون ۵۴۲ هزار تومان اما در بازار ۳۴ میلیون و۷۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

زمان ارسال پست: ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.