کارمانیا
مدیران خودرو

خسروتاج: امسال بیش از یک میلیارد دلار خودرو وارد کشور شد

خسروتاج: امسال بیش از یک میلیارد دلار خودرو وارد کشور شد
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران می‌گوید، از ابتدای امسال تا پایان مردادماه بیش از ۳۸ هزار دستگاه خودرو از گمرکات کشور به ارزش بیش از یک میلیارد و ۴۲ میلیون دلار ترخیص شده است.
به گزارش ایرنا،مجتبی خسروتاج روز گذشته در حاشیه مراسم معارفه وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به بسته بودن سایت ثبت‌سفارش خودروهای خارجی افزود: واردات خودرو باید حساب شده باشد و نمی‌تواند رها شود تا افراد هرچه خواستند خودرو وارد کشور کنند.وی افزود: در پنج ماه نخست امسال واردات خودروی سواری در همسنجی با پارسال از نظر تعداد ۴۳ درصد و از نظر ارزش بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران بیشتر بودن رشد ارزش از رشد تعداد خودروهای وارداتی را به معنای آن دانست که امسال خودروهای گران‌تر و با کیفیت‌تری در قیاس با سال گذشته وارد کشور شده است. خسروتاج تاکید کرد: باید ضمن توجه به توان تولید داخل، به مقوله صادرات نیز توجه داشت و تا دستورالعمل‌ها در این زمینه خوب و شفاف نشود، واردات خودروی جدید به صلاح نیست. به گفته وی، همه قوانین موجود کشور به وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه داده است این کنترل‌ها را داشته باشد. خسروتاج با اشاره به آخرین وضعیت دستورالعمل واردات خودرو، بیان کرد: این دستورالعمل با تاکید بر پشتیبانی از تولید داخلی، سرمایه‌گذاری مشترک، انتقال فناوری و توسعه صادرات تهیه شده است. به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، دستورالعمل ذکر شده پس از تایید وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت به هیات وزیران ارسال خواهد شد و پس از تایید نهایی، ابلاغ می‌شود.

زمان ارسال پست: ۰۹ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

One Response to “خسروتاج: امسال بیش از یک میلیارد دلار خودرو وارد کشور شد”

 1. شریعتی گفت:

  وقتی بازار داخل را نمی توانید با خودروهای با کیفیت و باقیمت مناسب تامین کنید باید از خارج وارد شود.
  چرا برای ۲۰۰۸ دو روز مردم را معطل پای کامپیوترها نگه داشتید؟ اگر نیاز برای ۲۰۰۸ انقدری است که ایران خودرو نمی تواند تامین کند باید از خارج تامین شود
  چرا ساینا اتوماتیک ( بخوانید پراید فیس لیفت شده اتومات) باید قیمتی نزدیک به ۳۰ میلیون تومان داشته باشد ( معادل ۹۰۰۰ دلار) با این قیمت می توان یک خودرو خارجی با کیفتی که گارانتی ۵ ساله یا ۷ ساله داشته باشد، خرید.
  چرا فلان ماشین چینی به اصلاح شاسی بلند باید ۱۳۰ میلیون قیمت گذاری شود در حالی که ارزش ان یک سوم این رقم هم نیست؟
  چرا ….
  پاسخ این چرا این است که شما امکان تامین نیاز داخل را ندارید یا نمی خواهید داشته باشید. باید واردات ( کنترل شده و با گمرگی مناسب نه این چیزی که الان هست) انجام شود

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.