کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

خروج از انحصار؛ مهمترین اولویت صنعت خودرو

خروج از انحصار؛ مهمترین اولویت صنعت خودرو
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: خودروسازان در سال جدید باید به سمت رقابتی شدن حرکت کنند.
امرالله امینی اظهار کرد: صنعت خودرو علی‌رغم توافقات خوبی که با خودروسازان معتبر بین‌المللی در سال گذشته داشت همچنان یک صنعت انحصاری است.
به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه مهمترین اولویت صنعت خودرو در سال جدید رقابتی شدن و خروج از انحصار است، خاطرنشان کرد: ادامه همکاری با خودروسازان معتبر بین‌المللی مانند پژو، رنو و سیتروئن به تحقق این هدف کمک خواهد کرد.
این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: علاوه بر آن خودروسازان داخلی باید در سال جدید به سمت همکاری با خودروسازان معتبر آلمانی، ژاپنی و کره‌ای حرکت کرده و همکاری خود با خودروسازان چینی را تا حد امکان کاهش دهند.
وی افزود: همکاری با خودروسازان معتبر بین‌المللی باعث انتقال دانش روز صنعت خودروی جهان به خودروسازان داخلی و در نتیجه افزایش بهره‌وری در صنعت خودروی داخلی خواهد شد.
امینی با بیان اینکه در سال جدید خودروسازان باید بر کاهش قیمت تمام شده تولید و افزایش کیفیت محصولات خود تمرکز کنند، تصریح کرد: متاسفانه همچنان قیمت تمام شده بیشتر خودروهای داخلی بالا و کیفیت‌ آنها پایین است که در سال جاری باید تلاش شود این مشکلات برطرف شود.

زمان ارسال پست: ۰۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۵:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

One Response to “خروج از انحصار؛ مهمترین اولویت صنعت خودرو”

  1. معراج گفت:

    تا کی این حرفهای تکراری و قشنگ رو تحویل مردم میخوان بدن این دوستان؟ انحصار باید رفع بشه منتها باکدوم برنامه ریزی برای رقابت و توسعه محصول؟! این حرفهای عضو هیت علمی نیست بیشتر حرفهاییه که مردم کوچه بازار بهم میگن! نکته جالب تو حرفهای این دوست عزیز همکاری باخودروسازان ژاپنی و المانی برای انتقال تکنولوژیه که نشون دهنده بی اطلاع بودن ایشون از صنعت خودروسازی جهان و رویکرد خودروسازان مطرح بین المللی در زمینه عدم انتقال تکنولوژی و دانش روز ساخت خوردو هست حتی پژو که یک خودروساز متوسط محسوب میشه هم حاضر نیست دانش و تکنولوژیش رو به ایران انتقال بده! درواقع بهتره ایرانخودرو و سایپا شیوه چینی هارو برای خودروساز شدن پیش بگیرن

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.