کارمانیا
مدیران خودرو

حضور لوتوس چه صرفه ای دارد؟

موفقیت لوتوس در گرو جیلی؛ دست یابی چینی ها به تکنولوژی انگلیسی
برند لوتوس حدود دو سال است که به بازار ایران آمده و یکی از شرکت های واردکننده موفق به اخذ نمایندگی رسمی آن شده است.

نسخه های مختلف لوتوس الیزه در شوروم بلوار اندرزگو این برند قرار دارند. اما بعد از دو سال تعداد این خودروهای اسپرت کمتر از انگشتان دست است و با توجه به هزینه های جاری یک شرکت واردکننده و اجاره بهای محل شوروم، به نظر می رسد که حضور خودروهای لوتوس آنچنان به صرفه نیست. برخی از کارشناسان بازار خودرو معتقد هستند که لوتوس الیزه هنوز نتوانسته به نیاز بازار خودروهای لوکس پاسخ دهد. به عنوان مثال این خودرو تنها با گیربکس دنده ای عرضه می شود و امکانات ساده ای چون مانیتور در آن دیده نمی شود. به گفته یکی از نمایشگاه داران، با بودجه حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان جوانان مرفه به دنبال خودروهایی لوکس و اسپرت، اما با امکانات زیاد هستند. برای همین در این رده قیمتی ب ام و Z4 کارکرده را به نسخه های صفر لوتوس ترجیح می دهند. لوتوس الیزه خودرویی است اسپرت و دیفرانسیل عقب که پیشرانه ۱٫۸ لیتری توربو بر روی آن نصب شده است.

زمان ارسال پست: ۱۱ آبان ۱۳۹۶ | ۶:۳۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ،

2 Responses to “حضور لوتوس چه صرفه ای دارد؟”

  1. نیما گفت:

    تو خیابونای تهران رانندگی با این ماشین ستم به خودروئه واقعا به هیچ وجه جای توجیه نداره این ماشین

  2. رضا گفت:

    سرنوشت لوتوس تو ایران دقیقا مثل وستفیلد میمونه که تو سال ۸۷ به صورت تک و توک وارد شد و بعد هم محو شد.لوتوس هم با توجه به قیمت تقریبا بالاش نسبت به پورشه باکستر ۷۱۸ یا حتی آلفا ۴C هیچ شانسی برای موفقیت تو ایران نداره.در ثانی لوتوس تو خود خاک بریتانیا هم زیاد مورد اسقبال قرار نمیگیره و بریتانیایی ها بی ام و سری ۳ و ۴ یا بنز CLA رو بیشتر از لوتوس خریداری میکنند.به قول جرمی کلارکسون که تو ویژه برنامه آرژانتین در وصف لوتوس گفت لوتوس مخفف Lots Of Trouble Usually Serious

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.