کارمانیا
مدیران خودرو

حراج پورشه ۹۹۳ کلاسیک به قیمت یک میلیون دلار

حراج پورشه 993 کلاسیک به قیمت یک میلیون دلار
سری ۹۹۳ از پورشه ۹۱۱، همیشه مورد ستایش طرفداران خودروهای اسپرت بوده است؛ چراکه آخرین نسل از پورشه‌های هواخنک محسوب می‌شود.
شرکت خودروسازی پورشه فقط ۱۶۱ دستگاه از نسخه‌ی جاده‌ای سری ۹۹۳ مدل ۹۱۱ GT2 ساخته است؛ به گزارش زومیت این نسخه به‌عنوان آخرین مدل هوا‌خنک، به قیمت بسیار بالایی در بازار خودروهای دست دوم خرید و فروش می‌شود.
حراج پورشه 993 کلاسیک به قیمت یک میلیون دلار
به‌عنوان مثال، شرکت حراجی خصوصی RM که در حوزه‌ی بازسازی، مشاوره و مزایده‌ی خودرو فعالیت دارد، اخیراً یک دستگاه پورشه ۹۱۱ GT2 نسل ۹۹۳ به رنگ سیاه را به قیمت ۱ میلیون و ۱۵ هزار و ۷۵۰ دلار به فروش رسانده است. اما پورشه ۹۱۱ GT2 RS مدل ۲۰۱۸ با قیمت پایه ۲۹۴ هزار و ۲۵۰ دلار فروخته می‌شود؛ در واقع با این قیمت، می‌توان سه دستگاه پورشه ۹۱۱ GT2 RS مدل ۲۰۱۸ خرید و مقداری از این مبلغ را هم پس‌انداز کرد.
همانند مدل‌های امروزی پورشه، GT2 نسل قدیمی نیز محور عقب است که در مقایسه با نسخه‌ی تمام چرخ محرک توربو، وزن کمتری دارد. همچنین این مدل با بهره‌گیری از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر خطی توربو به حجم ۳.۶ لیتر، ۴۳۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کرد. گلگیرهای برجسته‌ی پیچ‌شده از مدل کاررا RS گرفته شده‌اند.
حراج پورشه 993 کلاسیک به قیمت یک میلیون دلار
در فضای داخلی نیز تجهیزات لوکسی (برای آن دوره) مانند تهویه هوا، پنجره‌های برقی و چرم سیاه رنگ، وجود دارد.مدلی که به مزایده گذاشته شده است، فقط ۱۸ هزار کیلومتر کارکرد دارد. این خودرو به مدت ۱۹ سال از ۱۹۹۶ در اختیار مالک اول آن بوده است. البته در سال ۱۹۹۹ در پیست نوربرگ‌رینگ تصادف می‌کند که برای تعمیرات، به شرکت پورشه فرستاده می‌شود. پس از تعمیرات اساسی، GT2 فقط ۳ هزار کیلومتر مسافت طی کرده است.
شرکت RM ارزش این خودرو را ۸۸۵ هزار تا ۹۸۰ هزار دلار برآورد کرده بود؛ اما با قیمتی بیش از ۱ میلیون دلار به فروش رفت. به نظر می‌رسد پورشه‌های ۹۱۱ هوا‌خنک، به‌خصوص نسخه‌های کمیاب آن، هنوز هم ارزش بالایی دارند.

زمان ارسال پست: ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.