کارمانیا
مدیران خودرو

حراج سوپر اسپرت مک‌لارن P1 GTR

حراج سوپر اسپرت مک‌لارن P1 GTR
خودروی سوپراسپرت مک‌لارن P1 GTR LM به‌زودی در یک حراجی همراه با خودروهای لافراری و پورشه ۹۱۸ به فروش خواهد رسید.
شرکت حراجی RM Sotheby در ماه آوریل (اواخر فروردین)، اعلام کرد دو دستگاه پورشه ۹۱۸ و لافراری را برای حراج آینده خود در ویلا اربا آماده کرده است. در آن موقع این شرکت اعلام کرده بود که به‌زودی خودروی جدیدی به این جمع اضافه خواهد کرد تا سه‌گانه خودروهای سوپراسپرت را در حراجی آینده به فروش برساند؛ اما نامی از این خودروی سوم برده نشد.
به گزارش زومیت حالا پس از ۴ ماه از این اظهار نظر، شرکت حراجی RM Sotheby اعلام کرد که خودروی سوپراسپرت سوم یک مک‌لارن P1 GTR LM خواهد بود. این خودرو که نمونه‌ی مجاز شهری P1 GTR است، سریع‌ترین، نادرترین و آخرین نسخه‌ی سوپراسپرت مک‌لارن P1 خواهد بود.
حراج سوپر اسپرت مک‌لارن P1 GTR
خودروی مک‌لارن P1 GTR LM یکی از معدود خودروهای مدل P1 است که مجوز تردد جاده‌ای آن صادر شده و اینک با پیوستن به همتایان ایتالیایی و آلمانی خود، می‌خواهد یک حراجی باشکوه را برای شرکت RM Sotheby رقم بزند. مک‌لارن P1 LM توسط شرکت انگلیسی لانزانته (Lanzante) که با مک‌لارن روابط نزدیکی دارد، ساخته شده است. شرکت لانزانته پیش از این برخی نمونه‌های خودروهای F1 را ساخته بود که در مسابقات لمانز نیز رتبه‌های خوبی کسب کرد.
حراج سوپر اسپرت مک‌لارن P1 GTR
میزان کارکرد این خودروی خاص، تنها ۲۲۴ مایل (۳۶۰ کیلومتر) است و کاملا وضعیتی نزدیک به شرایط کارخانه دارد. این خودرو تنها در اختیار یک مالک بوده است و انتظار می‌رود تا ۳.۵ میلیون دلار در حراجی به فروش برسد. به هرحال این خودرو تقریبا صفر کیلومتر است و قیمت پیشنهادی با توجه به شرایط، بسیار مناسب به نظر می‌رسد.
این موارد باعث می‌شود که خودروی مک‌لارن P1 GTR LM بسیار باارزش‌تر از لافراری قرمز یا پورشه ۹۱۸ منحصربه‌فرد آبی‌رنگ باشد که به ترتیب با قیمت‌های ۳ و ۱.۴ میلیون دلار (بیشتر یا کمتر) به فروش خواهند رفت. كسانی كه مایل به آوردن این سه خودرو به خانه‌ی خود هستند بهتر است حدود ۱۰ میلیون دلار در حساب بانکی داشته باشند.

زمان ارسال پست: ۰۹ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.