کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

جزئیات جریمه تاکاتا

جزئیات جریمه تاکاتا
جورج کارام، قاضی آمریکایی با اشاره به مجرم شناخته شدن تاکاتا، شرکت سازنده ایربگ‌های مرگبار، گفت: اگرچه نابودی تاکاتا احتمالا نتیجه منصفانه‌ای خواهد بود، اما کمک نمی‌کند قربانیان خسارتشان را دریافت کنند.
قاضی آمریکایی اعلام کرد که وی شخصی را برای نظارت بر صندوق جبران خسارت قربانیان تعیین خواهد کرد. کنت فاینبرگ که نظارت بر صندوق جبران خسارت جنرال موتورز برای قربانیان سوئیچ احتراق معیوب و همچنین نشت نفتی بریتیش پترولیوم را برعهده داشت، گزینه احتمالی است.
این ایربگ‌ها عامل مرگ ۱۱ نفر در آمریکا بوده و بیش از ۱۸۰ مصدوم در سراسر جهان بر جای گذاشته‌اند. مشکل ایمنی ایربگ‌های تاکاتا بزرگ‌ترین فراخوان تاریخ خودروی آمریکا را که شامل ۴۲ میلیون خودرو بوده، به‌دنبال داشته است. جریمه‌ها در پرونده کیفری شامل ۸۵۰ میلیون دلار جبران خسارت خودروسازان، ۱۲۵ میلیون دلار برای قربانیان و ۲۵ میلیون دلار برای دولت آمریکا است. جریمه تاکاتا به دولت می‌توانست به ۵/ ۱ میلیارد دلار بالغ شود، اما قاضی پرونده اظهار کرد چنین مبلغی احتمالا این شرکت را از گردونه کسب‌و‌کار خارج خواهد کرد.

زمان ارسال پست: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۶:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.