کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

جریمه‌ای برای عبرت سایر خودروسازان

جریمه‌ای برای عبرت سایر خودروسازان
یک مقام سازمان حفظ محیط زیست آمریکا اعلام کرد جریمه سنگینی که به دلیل تقلب در آلایندگی دیزلی برای فولکس واگن تعیین شد، بازدارنده بسیار قوی برای سایر خودروسازان خواهد بود.
بر اساس گزارش رویترز، کریستوفر گراندلر، مدیر اداره حمل و نقل و کیفیت هوای سازمان حفظ محیط زیست آمریکا پس از دیدار با مهندسان خودرو در واشنگتن اظهار کرد جریمه‌هایی که برای فولکس واگن صادر شده است، تاثیر بزرگی خواهد داشت.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، فولکس واگن اوایل ماه جاری موافقت کرد به ارتکاب تخلف اقرار کرده و ۴.۳ میلیارد دلار جریمه برای حل و فصل رسوایی آلایندگی دیزلی در آمریکا انجام دهد. این خودروساز آمریکایی تاکنون موافقت کرده است مجموعا ۲۲ میلیارد دلار در آمریکا برای رسیدگی به ادعاهای خسارت مالکان خودروهای آلاینده، رگولاتورها، ایالتهای آمریکا و واسطه‌های فروش هزینه کند.
فولکس واگن در سپتامبر سال ۲۰۱۵ اعتراف کرد نرم افزار مخفی در صدها هزار خودروی دیزلی در آمریکا نصب کرده که کنترلهای آلایندگی را دور زده و میزان آلایندگی خودروها را بسیار کمتر از سطح واقعی نشان می دهد. حداکثر ۱۱ میلیون خودروی دیزلی با این نرم افزار در سراسر جهان به فروش رفته اند.

زمان ارسال پست: ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۶:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.