کارمانیا
مدیران خودرو

جذابیت صنعت خودروی داخلی برای خارجی ها

جذابیت صنعت خودروی داخلی برای خارجی ها
صنعت خودرو ایران، حوزه جذابی برای سرمایه گذاران خارجی است زیرا علاوه بر تأمین زمینه‌های تولید، دارای یک بازار۸۰ میلیونی بوده که فروش خودروهای تولیدی را تضمین می کند.
منصور معظمی، معاون وزیر صنعت ورئیس سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران : صنعت خودرو ایران، حوزه جذابی برای سرمایه گذاران خارجی است زیرا علاوه بر تأمین زمینه‌های تولید، دارای یک بازار ۸۰ میلیونی بوده که فروش خودروهای تولیدی را تضمین می کند.
وی در ادامه افزود: حدود ۱۸شرکت بزرگ خودروسازی دنیا علاقمند به فروش محصولاتشان درایران هستند، اما شرط اصلی ما برای پذیرش سرمایه گذاری مشترک، تولید در کنار صادرات به خارج از کشور است.
رئیس ایدرو همچنین اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم که اول سرمایۀ شرکت های خارجی را وارد کشور کنیم ودر مرحله دوم از حضور آنها درصنایع برای افزایش صادرات به خارج ازکشور بهره ببریم.
معظمی با اشاره به مشارکت خودروسازان داخلی با شرکت‌هایی همچون سیتروئن، رنو و پژو، تصریح کرد: برداشت من این است که صنعت خودرو در استفاده از فرصت‌های پسابرجام پیش گام بوده است.
رییس سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران همچنین اضافه کرد: بعد از برجام هشت ونیم میلیارد دلار تقاضا توسط سازمان سرمایه گذاری به ثبت رسیده که حدود ۳میلیارد آن در صنعت خودرو بوده که تا به حال محقق شده است.
وی اذعان داشت: نکته ای که درهمه قراردادهای خودرویی لحاظ شده، بالا بردن توان داخلی بوده که از ۴۰ تا ۸۰ درصد در نظر گرفته شده است.
معظمی در پایان تأکید کرد: قراردادهای صنعت خودروسازی قرار است تولید خودروهایی با استانداردهای روز دنیا را درایران محقق کند تا هم مردم از کیفیت خودروهای داخلی راضی باشند وهم خودروسازان ما به سمت جهانی شدن گام بردارند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

زمان ارسال پست: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۸:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.