کارمانیا
مدیران خودرو

تولید خودرو‌های هیبرید محور قطب سوم خودروسازی

تولید خودرو‌های هیبرید محور قطب سوم خودروسازی
تولید خودروهای هیبرید و برقی می‌تواند محور قطب سوم خودروسازی قرار بگیرد. در همین زمینه امرالله امینی، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی به بیان نظرات خود پرداخته است.
به گزارش اخبار خودرو ،یکی از موضوعاتی که در چند سال اخیر در صنعت خودروی کشور به‌شدت مورد‌توجه کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه قرار گرفته، موضوع ایجاد قطب سوم خودروسازی است اما این روزها در این مورد می‌توان به این نکته توجه کرد که تولید خودروهای هیبرید و برقی می‌تواند محور قطب سوم خودروسازی قرار بگیرد. در همین زمینه امرالله امینی، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی به بیان نظرات خود پرداخته است.
در حال حاضر وضعیت تولید خودرو‌های هیبرید را در کشور چگونه ارزیابی می‌کنید؟
تولید خودروهای هیبرید و برقی نیازمند فراهم‌سازی زمینه‌ها و زیرساخت‌های لازم و تامین منابع سوختی این خودروها در سطح کشور از اهمیت بسیاری برخوردار است بنابراین قبل از ظهور شرکت خودروسازی نسل سوم در جاده مخصوص باید مطالعات دقیقی بر ملزومات اولیه این روند صورت گیرد.
خودروسازان ایران درقبال تولید خودرو‌هایی با سوخت پاک باید چه رویکردی را در پیش بگیرند؟
با توجه به لزوم استفاده از سوخت‌های پاک و تولید خودروهای هیبرید و برقی در جهت کاهش آلایندگی‌های زیست‌محیطی لازم است خودروسازان ایرانی توجه کافی به تولید این محصولات داشته باشند.
آیا نباید خودروسازان داخلی از تجربه بزرگان خودروسازی جهان در زمینه خودروهای هیبرید و برقی استفاده کنند؟
اکثر خودروسازان بزرگ اقدام به طراحی و تولید خودروهای با سوخت پاک کرده‌‌اند و از دانش تولید آن برخوردارند. خودروسازان ایرانی می‌توانند از تجربیات این شرکت‌ها برای طراحی خودروهای هیبرید و برقی داخلی استفاده کنند و پس از مطالعات دقیق اجرای آن را در دستور کار قرار دهند. این در حالی است که ظهور شرکت خودروسازی برای تولید خودروهای هیبرید و برقی نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی و ورود بخش خصوصی به این عرصه است که تاثیر بسزایی در خروج از انحصار صنعت خودرو دارد. ذکر این نکته ضروری است که ایران در میان کشورهای منطقه در تولید خودرو از برتری نسبی برخوردار است و می‌تواند به نقطه عطفی برای تولید خودروهای هیبرید در خاورمیانه تبدیل شود چراکه از ظرفیت‌های اولیه تولید خودروی داخلی برخوردار است و باید بر طراحی و تولید خودروهای هیبرید تمرکز کند تا به جمع تولیدکنندگان این مدل خودروها بپیوندد.

زمان ارسال پست: ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.