کارمانیا
مدیران خودرو

تولید خودروهای برقی در جهان رکورد زد

تولید خودروهای برقی در جهان رکورد زد
سازمان بین المللی انرژی اعلام کرد، در سال گذشته میلادی تعداد خودروهای برقی جهان در جاده ها به ۲ میلیون دستگاه افزایش پیدا کرد که رکوردی جدید محسوب می شود.
سازمان بین المللی انرژی در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، در سال گذشته میلادی تعداد خودروهای برقی در سرتاسر جاده های جهان به ۲ میلیون دستگاه افزایش پیدا کرد که رکوردی جدید در این عرصه محسوب می شود.
این در حالی است که همچنان فاصله زیادی برای رسیدن به سطح مورد نیاز برای کمک به کاهش افزایش جهانی دمای کره زمین با بکارگیری این خودروها وجود دارد.
همچنین در این گزارش آمده که در سال ۲۰۱۵ میلادی تعداد خودروهای برقی از قبیل باتری-برقی و برقی-بنزینی، یک میلیون دستگاه بوده است.
به گزارش مهر اگرچه میزان استفاه از خودروهای برقی در سال ۲۰۱۶ میلادی به دو برابر افزایش پیدا کرده؛ اما این رقم فقط ۲ دهم درصد از مجمموع کل خودروهای جهان را به خود اختصاص می دهد.
البته در گزارش سازمان بین المللی انرژی به این نکته اشاره که در صورت محدود کردن افزایش دمای کره زمین تا پایان این قرن به کمتر از ۲ درجه سیلیسیوس باید تا سال ۲۰۴۰ میلادی تعداد خودروهای برقی به ۶۰۰ میلیون دستگاه افزایش پیدا کند.
بهبود تولید انبوه، توسعه و تحقیق در بخش خودروهای برقی موجب کاهش هزینه های باتری و تداوم این روند موجب می شود تا فاصله رقابتی شدن هزینه در میان خودروهای برقی و بنزینی کمتر شود.

زمان ارسال پست: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ | ۹:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.