کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

توليد ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو در گروه سايپا

توليد 600 هزار دستگاه خودرو در گروه سايپا
مدیر عامل گروه سایپا در نشست کمیسیون صنایع مجلس وخودروسازان و قطعه سازان ضمن تاکید بر نقش تعامل بین ذی نفعان درون سازمانی و برون سازمانی بلاخص قطعه سازان، گفت : اگر تعامل بین قطعه سازان و خودروسازان وجود نداشت سایپا نمی توانست تولیدات خود را از ۳۵۰ هزار دستگاه به ۶۰۰هزار دستگاه برساند.
در اولین نشست اعضای کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در سال جدید که مدیران ارشد دو خودروساز بزرگ کشورمان و تامین کنندگان حضور داشتند. حاضرین ضمن تاکید بر تعامل بیشتر جهت افزایش تولید در سال ۹۶، راهکارهای این موضوع را بررسی کردند.
به گزارش خودروکار مهدی جمالی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در این نشست تصریح کرد: قطعه سازان نقش بی بدیلی در تامین به موقع قطعات در سال ۹۵ داشته اند و امیدواریم با توجه به برنامه افزایش تولید خودرو در سال جاری کماکان قطعه سازان در سال اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال بتوانند نقش صنعت ،بلاخص خودروسازی را در تحقق منویات مقام معظم رهبری و شعار سال به خوبی ایفا نمایند.
جمالی با بیان اینکه ۸۰ درصد صنعت خودروسازی توسط قطعه سازان مدیریت می شود، گفت: آنچه که در صنعت خودروسازی رخ می دهد ۲۰ درصد آن را خودروسازان و ۸۰ درصد را قطعه سازان مدیریت می کنند و خودروسازی در واقع به عنوان تلفیق کننده عمل می کند.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه بحران جهانی برای صنعت خودروسازی به وجود آمد، افزود: رکود در تمامی بخش ها از جمله مسکن وجود دارد اما در خودروسازی به دلیل تعامل مناسب قطعه سازان و خودروسازان بحران به خوبی مدیریت شده است.
جمالی با اشاره به اینکه خودروسازی توانسته در مدت زمانی کمتر از ۲ سال پس از اجرایی شدن برجام خود را بازسازی کند، ادامه داد: اگر تعامل بین قطعه سازان و خودروسازان وجود نداشت سایپا نمی توانست تولیدات خود را از ۳۵۰ هزار دستگاه به ۶۰۰ هزار دستگاه برساند.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه فروش و تولید خودرو در کشور کار ساده ای نیست، تصریح کرد: به باور ما در سال جاری نقش تحریک تقاضا در بازار داخلی بسیار مهم هست و گروه سایپا با استفاده از طرح های مناسب همچون :صادرات و خروج خودروهای فرسوده ، سعی بر تامین نیاز بازارهای داخلی و خارجی خواهد کرد.

زمان ارسال پست: ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۷:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

2 Responses to “توليد ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو در گروه سايپا”

  1. محمد گفت:

    واقعا خسته نباشید ! بابا شهرها دارن منفجر میشن از این ماشین های بی کیفیت و با قیمت کاذب شما ! بعد شما از افزایش تولید میگین تهران شده عینه پارکینگ ، به جای کمیت یه کم هم به کیفیت توجه کنین که حداقل بتونید با صادرات خودرو کمکی به اقتصاد بکنید این همه جوان با استعداد و این همه طراح خودروی بزرگ ما داریم اونوقت این همه هزینه برای طراحی کوئیک ، تندر پلاس ، دنا پلاس !!!

  2. علی گفت:

    بله متأسفانه این یک حقیقت محض است،تا زمانیکه یک محصول هرچند هم که بی کیفیت و قدیمی باشد از طرف مردم استقبال گسترده صورت بگیرد و آن محصول سود ده باشد چرا باید تولیدش متوقف شود،?! پس این مشکل فقط یک راه حل دارد آن هم از طرف مردم (من و شما) قابل حل است.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.