کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

تلاش نمایندگان مجلس برای لغو قرارداد رنو

تلاش نمایندگان مجلس برای لغو قرارداد رنو
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان داشت که ۷۰ نفر از نمایندگان برای لغو قرارداد با شرکت رنو به هیات رئیسه و وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست داده اند.

ولی ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به مشکلات موجود در قرارداد خودروسازی رنو اظهار داشت: در قرارداد با رنو منافع کشور به مخاطره افتاده است به همین حساب نامه ای با امضای ۷۰ نفر از نمایندگان به وزیر صنعت و هیات رئیسه مجلس برای تشکیل دیوان داوری ارسال شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجربه ایران در قرارداد با رنو، بیان داشت: سال ۸۴ ایران خودرو و سایپا قراردادی با رنو داشته و شرکت رنو پارس تشکیل شد و مقرر شد تا رنو تعهداتی چون صادرات ۲۰ درصدی، داخلی سازی ۷۰ درصدی محصولات و سود خود را از محل صادرات تامین کند. نماینده مردم مشکین شهر در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: اما طبق تحقیق و تفحص نمایندگان مجلس نهم شورای اسلامی مشخص شد که شرکت رنو به هیچکدام از تعهدات خود پایبند نبوده، بنابراین عقد قرارداد مجدد با شرکتی که عدم پایبندی آن تایید شده است، اقدام قابل قبولی نیست.

ملکی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با تاکید براینکه رنو شریک تجاری خوبی نیست، گفت: همچنین تلاش می شود که سهامداران جزء، شرکت های وابسته با سایپا که وانت پراید تولید می کند به رنو و ایدرو واگذار شود که خلاف قانون اصل احترام شمردن مالکیت خصوصی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تقاضای نمایندگان برای لغو این قرارداد به وزیرصنعت، معدن و تجارت و هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

زمان ارسال پست: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ | ۹:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

3 Responses to “تلاش نمایندگان مجلس برای لغو قرارداد رنو”

  1. رضا گفت:

    واقعا براي خودم متاسفم كه تو كشوري زندگي ميكنم كه نماينده هاش به جاي در نظر گرفتن منافع مردم خودش به فكر سود سايپا از فروش وانت پرايد و اريو در بن رو هستند.دوستان لطفا اريو و وانت پرايد نخريد.بزرگترين خيانت تو همين بن رو داره انجام ميشه

  2. محمود گفت:

    متاسفانه فساد سر تا پای مملکت رو گرفته . قرارداد با چری و بی سو و های تای و ژانگ چنگ با اون حجم خروج ارز و محصولات شاهکار مشکلی نداره؟؟؟؟

  3. ميثم گفت:

    جالب شد منافع مردم و كشور به خطر افتاد اقايون نماينده صداشون در اومد يا نه منافعيه عده خاص به خطر افتاد كه اقايون ٧٠ تايي نامه دادن البته اين هفتاد نفر به نظر نماينده همون عده خاص هستن وگرنه عموم مردم سر موضوع خودرو حرفاي ديگه اي دارن كه كسي نه ميشنوه نه لحاظ ميكنه

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.