کارمانیا
مدیران خودرو

تشکیل کمیته اعتصاب در آئودی

تشکیل کمیته اعتصاب در آئودی
کارکنان آئودی در مجارستان به‌منظور فشار وارد کردن به این خودروسازی آلمانی برای افزایش دستمزدها، یک کمیته اعتصاب تشکیل داده‌اند.
تولید و صادرات خودرو توسط خودروسازان خارجی عامل اصلی رشد اقتصادی مجارستان محسوب می‌شود، این در شرایطی است که دستمزد کارگران ماهر در این کشور بسیار کمتر از سطح دستمزدها در کشورهای اروپای غربی است. به گزارش دنیای اقتصاد صنعت خودرو بیش از یک چهارم کل تولیدات صنعتی مجارستان را تشکیل می‌دهد. اتحادیه کارگری آئودی مجارستان در بیانیه‌ای اعلام کرد پیشنهاد اخیر مدیران مبنی بر افزایش تدریجی دستمزدها غیرقابل قبول است. به همین دلیل کارکنان این شرکت کمیته اعتصاب تشکیل داده‌اند و هدف از تشکیل آن ادامه مذاکرات با مدیران آئودی عنوان شده است. کارکنان آئودی در شرایطی دست به این اقدام زده‌اند که در ماه دسامبر دایملر، دیگر خودروساز آلمانی فعال در مجارستان، موافقت کرد طی هر یک تا دو سال آینده حقوق پایه را تا ۱۰ درصد افزایش دهد.

زمان ارسال پست: ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۶:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.