کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

تسلا رکورد زد؛ پیمایش هزار کیلومتر با یک بار شارژ

خرید ۵ درصد از سهام تسلا توسط یک شرکت چینی
در حالی‌که اکثر خودروهای برقی با تنها یک‌بار شارژ، حداکثر قادر به پیمودن مسافتی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ کیلومتر هستند و رکوردی بی‌سابقه در این زمینه در ایتالیا به ثبت رسیده است.
به گزارش اخبار خودرو ،یک راننده عضو باشگاه مالکان تسلا در ایتالیا توانسته است رکورد جدیدی را با خودروی Model S P100D ساخت این شرکت به ثبت برساند و با یک بار شارژ این خودرو، ۱۰۷۸ کیلومتر را بپیماید. رکورد قبلی ثبت‌شده در این زمینه ۹۰۰ کیلومتر بوده است. این راننده ۲۹ ساعت برای ثبت رکورد یادشده در جاده‌های منطقه سالرنو در جنوب ایتالیا رانندگی کرده است. یکی از علل کسب این موفقیت استفاده از تایرهای دارای مقاومت پایین در زمان لمس سطح جاده بوده که باعث شده است میزان مصرف برق در زمان حرکت این خودرو کاهش یابد. متوسط سرعت حرکت این خودرو ۴۰کیلومتر در ساعت بوده است. بنابراین اگر از خودروهای برقی تسلا برای حرکت با سرعت بالا استفاده شود، شارژ باتری آنها در مدت بسیار کوتاه‌تری به پایان می‌رسد. کارشناسان معتقدند این دستاورد نشان‌دهنده توانمندی‌های بالای خودروهای برقی است و ثابت می‌کند آنها در رقابت با خودروهای بنزین‌سوز و گازوئیل‌سوز برتری دارند. میزان برق مصرف‌شده توسط این خودرو ۹۸.۴ کیلو وات ساعت و معادل مصرف ۸ لیتر بنزین است.

زمان ارسال پست: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.