کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

تردد قانونی خودروهای پلاک ایران در عراق

تردد قانونی خودروهای پلاک ایران در عراق
بر اساس توافق میان ایران و عراق، خودروهای با پلاک ایران می‌توانند در شهرهای زیارتی عراق تردد کنند.
این روزها در شهرهای مذهبی عراق از جمله کربلا و نجف خودروهایی با پلاک ایران به چشم می‌خورند که باعث تعجب عراقی‌ها و ایرانی‌های حاضر در عراق شده است. این در حالی است که خودروهای با پلاک ایران از طرف پلیس عراق متوقف نشده و با آن‌ها برخورد نمی‌شود.
خودروهای پلاک ایران حاضر در عراق به نظر دارای مجوزهای رسمی از سوی دولت عراق هستند و کسی نمی‌تواند مانع حضور آن‌ها در خاک عراق شود.
به گزارش زومیت بر اساس توافق صورت گرفته میان مقام‌های رسمی دو کشور ایران و عراق، خودروهای دارای پلاک ایران با دریافت مجوزهای لازم، می‌توانند به‌صورت قانونی و بدون محدودیت خاصی در شهرهای زیارتی عراق تردد کنند.
در صورتی که خودروهای با پلاک ایران در خاک عراق مرتکب تخلف شوند، مطابق با قوانین راهنمایی و رانندگی این کشور، اعمال قانون یا جریمه می‌شوند. خودروهای پلاک ایران که از این طریق وارد خاک عراق می‌شوند از سوی شرکت‌های عراقی بیمه می‌شوند.
به نظر می‌رسد با گذشت زمان، تعداد خودروهای با پلاک ایران در خاک عراق افزایش بیابد و در مناسبت‌های مذهبی به اوج خود برسد.

زمان ارسال پست: ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۸:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.