کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

تحمیل ۲۵ ساله پراید و پژو به مردم

تحمیل 25 ساله پراید و پژو به مردم
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با طرح این سوال که تا چه زمان می خواهیم از ورود خودرو به کشور جلوگیری کنیم، گفت: این فروش خودرو نیست، ما به زور خودرو را به خورد مردم می دهیم.

به گزارش اسب بخار به نقل از تسنیم، محمد عزیزی نتیجه ممانعت از ورود خودروهای باکیفیت خارجی را این دانست که ۲۵ سال پراید و پژو را به همان شکل اولیه به مردم عرضه می کنند و امروز می خواهند برای همان محصول با فناوری قدیمی هم قیمتها را افزایش دهند، آنها در حالی مدام از افزایش قیمت دم می زنند که هیچیک از کیفیت حرفی به میان نمی آورد.

وی با یادآوری این که خودروسازان از خودروی داخلی حرف می زنند، در عین حال از خرید مقدار معتنابهی لوازم و قطعات وارداتی می گویند تصریح کرد: این چه خودروی ملی است که تولید آن در گروی نظام تعرفه ای ارز است.

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس افزود: همین قرائن نشان می دهد نتوانستیم خودرو را بومی کنیم.


عزیزی با تاکید بر این که زمانی صنعتی در کشور رونق می یابد که امکان رقابت در آن وجود داشته باشد گفت: وقتی مرزها را می بندیم و نمی گذاریم خودرو وارد شود قطعا رقابتی شکل نمی گیرد که به تبع آن، بتوان افزایش کیفیت را از خودروسازان مطالبه کرد.

این نماینده مردم در مجلس گفت: برای این که خودروساز بتواند رقابت کند، باید هر سال ۲۰ درصد تعرفه واردات خودرو را کاهش دهیم تا خودروساز، هر سال تجهیزات (آپشن) و کیفیت محصولش را افزایش دهد، ما مخالف تولید داخل نیستیم اما این گونه تولید با بستن مرزها محقق نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: در همین باره چندی پیش طرحی دوفوریتی به صحن علنی آمد اما یک فوریتش تصویب شد تا هر سال ۲۰ درصد تعرفه ها کاهش پیدا کند و ظرف ۵-۶ سال کل تعرفه واردات خودرو حذف شود که کمیسیون صنایع کماکان این موضوع را پیگیری می کند.

زمان ارسال پست: ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۸:۳۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،

2 Responses to “تحمیل ۲۵ ساله پراید و پژو به مردم”

  1. رضا گفت:

    سلام. فکر کنم بیست درصد اشتباهه ها. والا من هرجا میدیدم یه چیز بین پنج تا ده درصد تیتر زده بودن. ایشالله که بیست درصد درست باشه. دیروزم از جمله *****فردهای ایران یعنی شریعت مداری و دوستان مخالفت صریح خودشونو با کله ساماندهی اوضاع تخیلی وارداتی ها اعلان کردند و گفتن کلن این طرح رو بزارید کنار و با تولیدات چینی ایرانیمون بزارید کار حضرت عزرائیل رو راحت کنیم . شواهد این جور نشون میده که اوضاع بسیار بدتر و افتضاح تری و مثله اینکه پیش رو داریم.

  2. وحيد گفت:

    باور بفرماييد به همين اقا اگه يه حواله ۳۰ روزه ۲۰۰۸ هديه بدن ميگه خودروساز بايد قيمت رو افزايش بده؛همين كمسيون يكشنبه با افزايش قيمت خودرو موافقت كرده و منتظر شوراي قيمت گذاريه؟

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.