کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

تاثیر قطعه سازان چین در تغییر معادله تجارت خارجی

تاثیر قطعه‌سازان چین در تغییر معادله تجارت خارجی
در حالی ورود قطعات منفصله خودرو به کشور در رتبه سوم واردات جای گرفته که برخی از کارشناسان رکوردزنی در این مورد را به حضور روز افزون برندهای چینی در خودروسازی کشور مربوط می‌دانند.
طبق آخرین آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، طی ۱۰ ماهه سال جاری بعد از ذرت دامی و لوبیای سویا، قطعات منفصله برای تولید خودروی سواری به ارزش ۶۶۶ میلیون دلار در رتبه سوم اقلام عمده وارداتی به کشور قرار دارد. به‌دنبال اعلام این آمار برخی از کارشناسان نسبت به ورود قطعات چینی هشدار داده و تاکید می‌کنند که با توجه به افزایش محصولات چینی در ایران، میزان واردات قطعات منفصله از این کشور نیز روندی صعودی پیدا کرده تا جایی که در رتبه سوم اقلام وارداتی قرار گرفته است. به گزارش دنیای اقتصاد ، در این زمینه اما برخی دیگر از کارشناسان معتقدند که همراه با افزایش محصولات خودروسازان در پساتحریم، واردات قطعات منفصله می‌تواند موضوعی عادی تلقی شود این در شرایطی است که محصولات دو شرکت خودروساز با توجه به داخلی‌سازی آنها از ارزبری کمتری برخوردارند و خودروهای پسابرجامی نیز هنوز به تولید نرسیده‌اند که بتوانند روی آمار واردات تاثیرگذار باشند؛ بنابراین به‌نظر می‌رسد که حضور برندهای مختلف چینی در دو شرکت بزرگ خودروساز و همچنین شرکت‌های خصوصی منجر به افزایش تقاضای قطعات منفصله از چین شده است این در شرایطی است که خروج ارز از این حوزه نیز می‌تواند مورد توجه منتقدان واردات خودرو به کشور قرار گیرد.

زمان ارسال پست: ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۳:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.