فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

بی‌اعتنایی به داخلی‌سازی خودروهای چینی

بی‌اعتنایی به داخلی‌سازی خودروهای چینی
قطعه‌سازان ایران که تا چندی پیش منتقد قرارداد پژو و سهم اندک داخلی‌سازی در آن بودند، این بار به سراغ هیوندایی رفته و از ساخت داخل ضعیف این شرکت کره‌ای در ایران انتقاد کرده‌اند.
به گزارش دنیای اقتصاد در این شرایط این پرسش پیش می‌آید که چرا قطعه‌سازان داخلی به‌دنبال ساخت داخل خودروهای مونتاژی چین در ایران نبوده و اعتراضی به بی‌اعتنایی چینی‌ها در ماجرای داخلی‌سازی قطعات ندارند. شرکت‌های چینی بیش از یک دهه است که در خودروسازی و بازار ایران حضور داشته و با کمترین اعتنا به داخلی‌سازی قطعات، کماکان به مونتاژ محصولات خود مشغول هستند. طبق آخرین آمار، خودروهای چینی تیراژی حدود ۳۰ هزار دستگاه طی بهار امسال از خود به جا گذاشته و نزدیک به ۱۵ درصد افزایش تولید را تجربه کرده‌اند و این نشان از روند رو به رشد آنها در خودروسازی کشور دارد.
با این حال، نه وزارت صنعت، معدن و تجارت و نه قطعه‌سازان داخلی، هیچ‌کدام اعتراضی به این ماجرا نداشته و گویا ساخت داخل کردن قطعات خودروهای چینی در افکار آنها جایی ندارد. در این بین، قطعه‌سازان تا توانسته‌اند به سهم ضعیف داخلی‌سازی قطعات در قراردادهای پسابرجامی تاخته‌اند، اما حساسیتی روی خودروسازان چینی و ساخت داخل ضعیف آنها ندارند. هرچند برخی معتقدند ارزان تمام شدن واردات قطعات چینی در مقایسه با ساخت داخل آنها، دلیل بی‌اعتنایی قطعه‌سازان داخلی به این موضوع است، با این حال به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، این ماجرا (به‌صرفه بودن واردات در برابر تولید) به‌نوعی در مورد دیگر خودروسازان خارجی حاضر در ایران نیز صادق است.

زمان ارسال پست: ۲۷ تیر ۱۳۹۶ | ۹:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،

2 Responses to “بی‌اعتنایی به داخلی‌سازی خودروهای چینی”

  1. کیا گفت:

    شما اونقدر گیر بدید به این چینی ها تا دیگه پول خرید این چینی ها هم نداشته باشیم خیال شما راحت بشه. داخلی سازی بشه که چی بشه؟ که بیان گند بزنن به قطعات ماشین؟ همون بهتر که داخلی سازی نکنن.

  2. میثم گفت:

    مشکل اصلی اینه که داخلی ها چینی سازی شده اند،بعد چطور چینی ها داخلی سازی بشن؟!

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.