فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

به جای چینی ها، اروپایی کارکرده بخریم؟

به جای چینی ها، اروپایی کارکرده بخریم؟
در بخش های گذشته، به این مسئله اشاره کردیم که بازه قیمتی ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان، بستر مناسب فعالیت و فروش خوب خودروهای چینی است. این یک نگاه بلند مدت نیست و امروز شاهد هستیم در عمل، چینی ها هستند که در این بازه حکومت می کنند. ولی اشاره شد که خیلی ها هنوز مخالف خودروهای چینی هستند و به مراتب کارکرده هایی با برند بهتر از چینی ها را ترجیح می دهند. با توجه به اینکه ایرانیان دید خوبی به خودروهای ژاپنی دارند، بحثی را پیرامون خودروهای کارکرده ژاپنی داشتیم که قیمتی بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان دارند و پیشنهادهای جذابی بین گزینه ها دیده می شد. حال امروز به سراغ خودروهای اروپایی می رویم که در بازار کارکرده ها قیمتی بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان را دارند.
۱- اوپل کورسا
به جای چینی ها، اروپایی کارکرده بخریم؟
خودتان خوب می دانید که وقتی بحث از فناوری ساخت می شود، کمپانی های آلمانی حرف های زیادی را برای گفتن دارند. حال اگر بدانید که خودرویی آلمانی با مدل ۲۰۱۴ قیمتی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان را دارد، آیا آن را به چینی ها ترجیح می دهید؟! شاید اول بگوید بله. ولی بهتر از کمی موشکافانه تر به مسئله نگاه کنیم. اوپل کورسا خودرویی است که در مدل اتوماتیک ۲۰۱۴ قیمتی زیر ۹۰ میلیون تومان را در بازار دارد. این خودرو هاچبک آلمانی به موتور ۱٫۴ لیتری مجهز است که ۱۰۰ اسب بخار را با گشتاور تقریبی ۱۳۰ نیوتون متر تولید می کند. گیربکس اتوماتیک هم از نوع چهار سرعته بوده و قدرت را به چرخ های جلو می رساند. مسئله اصلی اینجاست که بازار اوپل کورسا در ایران بسیار ضعیف است و تعداد زیادی از آن به ایران نیامده است. مسئله فروش این خودرو به مراتب از چینی ها و آلمانی های دیگر سخت تر بوده و بازار کشش کمی را به سمت آن نشان داده است. تعمیرات و خدمات دهی به این خودرو هم مسئله ای است مهم که متاسفانه خدمات پس از فروش فراگیری در ایران ندارد و در صورت بروز مشکل، قطعات این خودرو به راحتی در دسترس نیست. امکاناتی مثل دو کیسه هوا، کروزکنترل و سیستم تهویه دستی از جمله امکانات کورسایی به حساب می آید که قیمت زیر ۹۰ میلیون تومان را در این روزهای بازار ایران پیدا کرده است.
۲- آلفارومئو جولیتا
به جای چینی ها، اروپایی کارکرده بخریم؟
زیبای ایتالیایی، خاص در مهندسی ساخت، جذاب و دست داشتنی. این جملات توصیفی بود که روزهای اول عرضه این خودرو در بازار ایران از جانب رسانه های مکتوب اعلام می شد. نمی توان این جملات را شعار و تبلیغ دانست، زیرا واقعا این تفسیرها برای جولیتا ایتالیایی صحیح است. فقط مسئله اینجاست، این جمله های عاشقانه نتوانست کاری کند تا آن طور که باید و شاید جولیتا سهم خوبی را از بازار ایران داشته باشد. این روزها شاهد هستیم که خودروهای آلفارومئو فروش به نسبت کمی را در بازار ما دارند و معمولا با افت قیمتی زیادی در معاملات نسخه کارکرده، تغییر مالکیت داده می شوند. همچنین عدم وجود خدمات پس از فروش گسترده باعث شده تا بسیاری از علاقه مندان این خودرو بر خلاف میل خود عمل کرده و به سراغ خودرویی دیگر بروند. اما شاید امروز شرایطی مناسب ایجاد شده تا خریدارانی که بودجه کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان را دارند به جای خودروهای صفر چینی به سمت این خودروی هاچبک به نسبت خانوادگی بیایند. آلفارومئو جولیتا ۲۰۱۲ در نسخه بدون رنگ فول قیمتی حدود ۹۳ تا ۱۰۰ میلیون تومان را دارد. با توجه به کارکرد و تمیزی خودرو و البته وجود برخی امکانات مثل مانیتور، دنده پشت فرمان و رینگ سفارشی قیمت این خودرو در این بازه شناور است. شایان ذکر است که خیلی از مالکین حاضر به معامله خودروشان با این قیمت نیستند و گاهی قیمت بالای ۱۱۰ میلیون تومان را اعلام می کنند. ولی با کمی گشت و گذار در بازار خودرو، می توانید نسخه ای از جولیتا را با هزینه کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان پیدا کنید. از ویژگی های خوب این خودرو موتور ۱٫۴ لیتری تویین توربو است که ۱۷۰ اسب بخار را با گشتاور ۲۵۰ نیوتون متر تولید می کند. این پیشرانه توانست در مسابقه های فناوری مختلف برگزار شده در سطح جهان جوایز نفیسی را دریافت کند. گیربکس دوکلاچه اتوماتیک این خودرو هم قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند و شتاب صفر تا صد را حدود ۷٫۷ ثانیه برای جولیتا ثبت می کند. در نسخه فول این خودرو امکاناتی مثل شش کیسه هوا، سقف پانارومیک، زنون و چراغشور، کروزکنترل، تودوزی چرم، دنده پشت فرمان، مانیتور، سنسور پارک، دوربین عقب، سیستم تهویه دوگانه، صندلی برقی، سنسور نور و باران، تنظیم حالت رانندگی DNA و… وجود دارد.
۳- آلفارومئو میتو
به جای چینی ها، اروپایی کارکرده بخریم؟
میتو هم جز آن دسته آلفارومئوهایی است که در ایران آنچنان گرم از او استقبال نشده است. میتو را می توان نسخه کوچک و دو درب جولیتا دانست که با موتور ۱٫۴ لیتری توربو قدرت ۱۳۵ اسب بخار را تولید می کند. گیربکس شش سرعته دوکلاچه می تواند شتاب صفر تا صد را برای این کوچولو جذاب در ۸٫۳ ثانیه ثبت کند. امکاناتی مثل شش کیسه هوا، سیستم تهویه دوگانه، سقف نیمه پانارومیک، نور زنون و… از جمله امکانات این خودروی دو درب به حساب می آید. شما می توانید با هزینه بین ۷۵ تا ۹۵ میلیون تومان مالک این خودرو بشوید. به شرطی که اگر قصد خرید خودروی چینی داشتید، صرفا برای استفاده حداکثر دو تا سه نفر را داشته باشید و این خودرو را در شرایط کارکرده جایگزین آن صفر چینی بکنید. می توان گفت که میتو به مراتب از هر چینی زیر ۱۰۰ میلیون تومان در بازار ایران جذاب تر است و به راحتی می تواند جوانان را برای خرید خود جذب کند. مسئله اصلی هم این است که این خودرو خدمات گسترده و شاسیته ای در سطح کشور ندارد و باید به این نکته قبل از خرید دقت کرد.
۴- ب ام و سری ۵ نسخه E60
به جای چینی ها، اروپایی کارکرده بخریم؟
اگر قصد خرید یک چینی صفر دارید، به احتمال زیاد نمی توانید با بودجه زیر ۱۰۰ میلیون تومان سوار بر ب ام و آن هم سری ۵ بشوید. زیرا اگر قصد خرید این خودرو با کمترین امکانات هم داشته باشید، خودرویی را پیدا می کنید که حدود ۱۰ سال عمر کرده است و احتمالا هم به هم میزان راه رفته است. خودرویی که شاید شما راحت تر آن را پیدا کنید، ۵۲۰i مدل ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ است که در صورت سلامت نسبی قیمتی حدود ۸۸ تا ۱۰۰ میلیون تومان را دارد. در این نسخه نباید توقع آپشن و امکانات خاصی را داشته باشید. ولی با این حال در اتاق این خودرو امکاناتی پیدا می شود که امروز در خودروهای چینی صفر کمتر دیده می شود. نسخه ۵۲۰ با موتور دو لیتری ۱۶۸ اسب بخاری (برخی نسخه ها قدرت کمتری را تولید می کنند) و گشتاور ۲۱۰ نیوتون متری در در آن سال ها به بازار جهانی عرضه شده و از نظر ایمنی در سطح بالایی قرار دارد. با توجه به اتوماتیک بودن این خودرو، امکانات پایه دیگری هم روی ۵۲۰i وجود دارد. همچنین قدرت این خودرو به چرخ های عقب منتقل می شود. ولی به خاطر قوی نبودن موتور، زیاد حس اسپرت و چسبندگی خاصی برای این مدل احساس نمی شود. اگر بخواهید سوار سری ۵ قوی تری بشوید، باید به سراغ مدل ۵۲۵i بروید که با موتور M54B25 قدرت ۱۹۲ یا ۲۱۸ اسب بخار را تولید می کند.
۵- ب ام و سری ۳ نسخه E46
به جای چینی ها، اروپایی کارکرده بخریم؟
ب ام و E46 را می توان به عنوان یکی از محبوب ترین ب ام و ها در ایران دانست. این محبوبیت جدای از جذابیت ظاهری، از سر سریال تلویزیونی «هشدار برای کبرا۱۱» آغاز شد که شخصیت اول فیلم در ماموریت های پلیسی با ب ام و E46 هنرنمایی می کرد. برد رسانه ای این فیلم در ایران به قدری بالا بود که بازاریان به جای گفتن اسم دقیق خودرو، به تکه کلام « ب ام و سمیری» اکتفا می کردند و هنوز هم همین را می گویند! شما می توانید این خودرو را با نسخه ۳۱۸i، ۳۲۰i و ۳۲۵i بیشتر در بازار ببینید و با توجه به سلامت فنی، مشخصات فنی و مدل، بهایی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان بپردازید. البته باید اشاره کرد که E46 محبوبیت زیادی دارد و گاهی نسخه های آنتیک آن تا ۱۳۰ میلیون تومان قیمت گذاری می شود. مدلی که شما می توانید بیشتر آن را در بازار پیدا کنید به سال ۲۰۰۵ بر می گردد.
۶- ب ام و سری ۳ نسخه E90
به جای چینی ها، اروپایی کارکرده بخریم؟
شما می توانید ب ام و ۳۲۰i و ۳۲۵i مدل ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ را که با اتاق E90 عرضه شده است، با قیمتی بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان تهیه کنید. خودروهایی که با موتور دو و ۲٫۵ لیتری عرضه می شوند و گیربکس اتوماتیک و دیفرانسیل عقب از قسمت های اصلی آن به حساب می آیند. نسخه ۳۲۰i به صورت عادی ۱۴۸ اسب بخار قدرت دارد و نسخه تقویت شده تا ۱۶۸ اسب بخار قدرت تولید می کند. مدل ۳۲۵i هم بین ۱۸۸ تا ۲۱۸ با توجه به کد موتور قدرت لازم را ایجاد می کند. تنها مسئله در خرید این خودروها دقت در سلامت فنی آن است و اینکه باید آگاه بود که سوار بر یک ب ام و هستید و احتمالا خرج تعمیرات بالایی را نسبت به قیمت خودرو متحمل می شوید.
۷- ب ام و X3
به جای چینی ها، اروپایی کارکرده بخریم؟
شما می توانید به جای خرید یک چینی صفر شاسی بلند، به سراغ ب ام و X3 اتاق E83 بروید. این خودرو را با مدل ۲۰۰۵ یا ۲۰۰۶ با قیمتی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان در بازار معامله می کنند. گیربکس اتوماتیک و سیستم چهار چرخ محرک از ویژگی های این خودرو به حساب می آید. وجود موتور ۲٫۵ لیتری و ۳ لیتری باعث می شود که با توجه به استفاده و بودجه نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید. البته که مدل سه لیتری شش سیلندر در بازار ایران طرفدار بیشتری را دارد و قیمت به مراتب بالاتری را دارد.
۸- مرسدس بنز کلاس C اتاق W203
به جای چینی ها، اروپایی کارکرده بخریم؟
شما می توانید این خودرو را بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان با توجه به مدل موتور و سال خریداری کنید. آن دسته از C240 هایی که در اختیار ارگان های دولتی بوده، به دلیل استفاده بالا تا ۵۲ میلیون تومان هم معامله شده است. ولی اگر به دنبال نمونه خانگی آن باشید می توانید بین C180، C200 و C230 مدل ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ یکی را انتخاب کنید. این خودروها با موتورهای مختلف عرضه شده و امکانات به نسبت خوبی را در خود دارند. به عنوان مثال بنز C230 مدل ۲۰۰۶ با کارکرد ۱۵۰ هزار کیلومتر و بدنه بدون رنگ، ۸۶ میلیون تومان معامله شده است. همچنین بنز C200 مدل ۲۰۰۷ با کیت AMG و بدنه سالم، با کارکرد ۱۲۰ هزار کیلومتر ۹۳ میلیون تومان معامله شده است. باید دقت کرد که شما باید بتوانید از پس برخی خرج های یک مرسدس بنز ۱۰ ساله بر بیایید.
۹- مرسدس بنز کلاس E اتاق W211
به جای چینی ها، اروپایی کارکرده بخریم؟
اگر قصد خرید بنز کلاس E داشته باشید،؛ به احتمال قوی باید یک دستگاه از مدل هایی که کاربرد ارگانی داشته و از سال ۲۰۰۳ تا الان کار می کند را خریداری کنید. این خودرو عموما مدل ۲۴۰ بوده و با گیربکس دستی عرضه شده است. برخی مالکین این خودروها را بعد از تغییر کاربری، به گیربکس اتوماتیک و امکاناتی تا حد سطح فول مجهز کرده اند. قیمت این خودروها با توجه به کارکرد و سلامت در بازار بین ۶۸ تا ۱۰۰ میلیون تومان تعیین می شود. پیشنهاد ما این است که اگر قصد خرید یک بنز کارکرده را به جای یک چینی صفر دارید، لاقل به سراغ کلاس C بروید و مدل ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ آن را تهیه کنید.
۱۰- فیات ۵۰۰
به جای چینی ها، اروپایی کارکرده بخریم؟
شما می توانید به فیات ۵۰۰ هم فکر کنید. با اینکه این خودرو به صورت عمده به بازار ایران نیامده است، ولی با توجه به آغاز واردات آن و پیدا شدن نسخه های کارکرده، می توانید این خودرو را به عنوان یک ایتالیایی دو نفره خریداری کنید. با اینکه ابعاد این خودرو کوچک است، ولی کیفیت و طراحی منحصر به فرد خود را دارد. این روزها مدل ۲۰۱۵ کارکرده این خودرو را با قیمت زیر ۸۳ میلیون تومان معامله می کنند. این خودرو در ایران با موتور ۱٫۳ لیتری ۶۹ اسب بخار عرضه می شود و به گیربکس پنج دنده اتوماتیک Dual Login مجهز است. جالب است بدانید نسخه صفر کیلومتر ۲۰۱۵ این خودرو با گارانتی فیات ۵۰۰، بین ۸۵ تا ۹۰ میلیون تومان قیمت گذاری می شود و با این حال هم این خودرو نتوانسته خطری برای چینی ها به حساب بیاید.
به غیر از گزینه های معرفی شده، خودروهایی مثل پژو ۴۰۷، رنو فلوئنس، داستر، سیمبل، اسکالا و… را نیز با بودجه کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان در نسخه های کارکرده یا صفر تهیه کنید که می توانند جایگزین خوبی به جای برخی چینی ها باشند.
روزنامه دنیای خودرو- حسین دلاور

زمان ارسال پست: ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

17 Responses to “به جای چینی ها، اروپایی کارکرده بخریم؟”

 1. علیرضا گفت:

  خوب بود ولی بعضی هاشون هنوز زیر ۱۰۰ تومن نمیدن مثل آلفا یا ایکس۳ و …

 2. مسعود گفت:

  سلام
  به نظرم خریدن ماشین دست دوم حتی اگه اروپایی باشه اشتباه محضه!
  چون این ماشین ها عموما عمرشون رو کرده اند و عموما به خرج افتاده اند که صاحبش میخواد بفروشه! لازم به توضیح هست که بنده خرید خودروهای چینی رو تایید نمی کنم! ولی اگر خریدن خودرو واجب میباشد میتوان یک خودرو صفر حتی چینی خرید کرد تا مطمئن باشی تا ۳ الی۴سال به خرج نیفتد ولی اگر مثل من فکر مبکنید من صبر میکنم.

 3. مهدی ج گفت:

  ۱۰۰ درصد اگر بجای خودروهای چینی این گزینه ها که گروه محترم اسب بخار معرفی کردند جایگزین بشه خیلی بهتر خواهد بود ولی این رو هم باید در نظر داشت که مثلا خودروی کارکرده بنز یا بی ام دبلیو که کارکرد نسبتا بالا دارند اگه توی خرج بیوفتند واویلا خواهد بود

 4. علی گفت:

  به نظر من دوره به کار بردن لفظ خودرو چینی و اینکه اصلا به درد نمی خوره گذشته خیلی از برندهای چینی الان تو کشوری مثل انگلستان و دیگر کشور های اروپایی تست های ایمنی و دیگر تست های سختگیرانه اروپا را پاس کردند و مجوز تردد گرفتن و الان دارن استفاده میشن که تو ایران هم موجود . برای همین به نظر من خرید بنز یا بی ام و که صاحبای قبلیش حسابی تو اتوبان های تهران از خجالت همدیگر درآمدن اشتباه بزرگیه با توجه به اینکه الان نوبت شماست که فقط خرجش کنید تا ماشین سرپا بمونه اگر هم فردی با ماشین چینی مشکل داره صبر کنه تو بازه قیمتی بالای ۱۰۰ ماشین بخره

 5. حسين گفت:

  با سلام خدمت دوستان اين نظر شخصى منه ، كه بايد قبول كنيم و يواش يواش نظرمونو نسبت به خودروهاى چينى عوض كنيم من خودم تا چند وقت پيش وقتى اسم محصول چينى ميشنيدم ياد سنجاق ناخونگير پونس ساخت چين ميفتادم ولى الان چند وقته با خودم كنار اومدم و دارم قبول ميكنم كه محصولات چينى مخصوصاً خودروهاشون ممكنه به پاى خيلى از محصولات خوب جهانى نرسه ولى چون ميخواد با اونا رقابت كنه مطمعن باشيد از محصولات خودرو وطنى ما بهتره. يادمون نره كه درصد زيادى از همين خودروهاى وطنى قطعات زياديشون چينيه فقط اسمش اينه كه ساخت ايرانه. فكر نكنيم كه با گرون شدن دلار خودرو هم گرون شد ميخواستن برن قطعه از آلمان ، فرانسه ،و يا… وارد كنن. منظورشون اين بود كه محصولاتى كه از چين وارد ميكنن گرون شدن پس خودرو داخلى هم گروه شد. و يادمون هم باشه كه خيلى از محصولات جهان تو چين داره توليد ميشه پس چطور ميشه كه وقتى با يه برند اروپايى توليد ميشه خوبه ولى اگر با برند خودش تو بازار بياد بد ميشه. مطمعن باشيد براى اينكه وارد بازارهاى جهانى بشن محصولات خوبى توليد ميكنن تا اسم در كنن مثل محصولات كره اى كه تا چند سال قبل كسى قبولشون نداشت الان همه براش سرو دست ميشكنن.

 6. ب ام و سوار گفت:

  سلام
  من با توجه به قیمت ماشینای چینی بدون هیچ شکی E46 سال ۲۰۰۵ خریدم بعد از چند سال هم خیلی راضیم کیفیت قطعات بینهایت و سواری و هندلینگ فوق العاده … خرج بالایی هم که آنطور در اذهان پیچیده نداره حتی کمتر از ماشینای تولید داخل که داشتم.

 7. احمدرضا گفت:

  در خرید دسته دو باید دقت کرد که توی دنیا مدت استفاده استاندارد از یک خودرو ده سال هست بعد از ده سال البته باز هم خودرو قابل استفاده است ولی دیگه نمیشه به عنوان یک خودروی با حداقلهای استاندارد ازش انتظار داشت. این خودروها هم هزینه های نگهداری سنگینی خواهند داشت و هم با استانداردهای روز خودرویی فاصله زیادی دارند. پس در خرید خودروی دسته دو علاوه بر دقت روی سالم بودن خودرو باید سال ساختش هم در نظر داشت و به این نکته هم توجه کرد که خودرویی که میخوایم بخریم تا چه مدت قراره دستمون باشه. مثلاً اگه برای حدود سه سال میخوایم نگهش داریم بهتره سراغ خودرویی بریم که نهایت ۷ سال از ساختش گذشته باشه. من به شخصه خرید خودروی چینی صفر رو به خرید خودروی دسته دو پرکار غیرچینی (کره ای ژآپنی اروپایی ) ترجیح میدم و ترجیح میدم خودم رو درگیر تعمیرگاه و هزینه های سنگین نگهداری این خودروها نکنم. خرید خودروی دسته دو در بازاری که متاسفانه هر کسی به خودش اجازه میده برای فروش کالای دسته دویی که داره به هر دروغی متوسل بشه، واقعاً کار پرریسکیه

 8. سعید گفت:

  متن قبلی مقایسه با ژاپنی های پیرمرد! قابل قبول تر بود.
  ولی هزینه نگهداری از یک بنز ۱۰-۱۲ سال کارکرده خیلی بالاست توی یکی از ویدئوها هم گفتید که فیلتر بنز یا بی ام و ۲۰۰ تومنه !!!!

 9. سید حامد گفت:

  نظرات جالب بود و بنظر منم خرید یک دست دوم ولو اروپایی یا ژاپنی باز هم ریسک محسوب میشه

 10. ر-ص گفت:

  سلام به همه
  عزیزانی که تجربه دارن لطفا جواب بدن آیا خرید c5 سیتروئن ۲۰۱۱ با کارکرد ۸۷۰۰۰ منطقی تره یا مزدا ۳ نیو ۹۰ با کارکرد ۲۷۰۰۰؟ مزدا ۸۷ میلیون و c5 قیمت ۹۶ میلیون
  ممنون

 11. مهران گفت:

  حتما از هر جهت كه حساب كني از سلامت و كاركرد تقريبا يك سوميي مزدا و هم بازار فروش و هم خدمات تعميريش صد در صد مزدا. به نظرم عجيبه اگه c5 رو انتخاب كنيد.

 12. ایمان گفت:

  رنو سیمبل صفر کیلومتر از هر چینی بهتره!!!!!

 13. وحید گفت:

  تا چندی پیش شاهد حضور تویوتا و هیوندا زیر ۱۰۰ بودیم ولی معلوم نیست ب چه دلیلی افزایش قسمت داشتند
  من ب شخصه نظرم برای زیر۱۰۰ با اینکه ب ام و بسیار وسوسه کنندست ولی اکثر مدل ها نسبت ب کارکرد کم و قیمت شک برانگیزی دارند!مثلا سری ۳ -۲۰۰۷ بین ۷۰-۱۰۰یکم عجیبه چرا انقدر ارزون!کارکرد هایی کمتر از ۳۰هزار
  نمیدونم شاید رنو بهتر از همه اینا ب دلیل صفر بودنش باشه
  یا مزدا۳ ، ولستر،mg اینارو هم میشه خرید ب نظرتون خدمات اینا بهتر نیست؟

 14. محمد امین گفت:

  انصافا لذتی که تو خریدنه ماشینه صفر با قیافه ی مدرن هست تو بی ام و ی کار کرده نیست

 15. سعید گفت:

  شک نکن دست دوم اروپایی. این ماشین ها مرگ ندارن. تموم نمیشن. شما مقایسه نکن با لیفان یا اون ماشین آرم شبکه سه داشت چی بود؟ اون… حتی اصلا مقایسه هم نکن ناراحت میشم به خدا

 16. رضا افشار گفت:

  سلام دوستان.یه لطفی به این بنده حقیر کنید و اگه اطلاعی از مخارج الفا مدل جولیتا دارید به بنده بگید.مثلا یه ایراد برقی یا موتوری و یا هزینه تعویض شمع یا روغن.البته قصد خرید مدل ۲۰۱۳ یا ۲۰۱۴ رو دارم..ایام به کامتون

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.