کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

بهترین ها از نگاه هیئت داوران روزنامه دنیای خودرو

بهترین ها از نگاه هیئت داوران روزنامه دنیای خودرو
روزنامه دنیای خودرو با بیش از یکسال فعالیت و انتشار ۳۰۰ شماره روزنامه، تا به امروز توانسته بخش های مختلف از صنعت و بازار خودرو ایران را پوشش دهد و بتواند مخاطبان خود را در سطح رضایت بالایی نگه دارد.
بدیهی است که وقتی از تست و بررسی خودروها صحبت به میان می آید، روزنامه دنیای خودرو به عنوان اولین نشریه مطالب دست اول را منتشر می کند و می توان گفت که در سال گذشته، کامل ترین آرشیو تست خودرو بوده است. برای همین پیش از مراسم اولین سالگرد روزنامه دنیای خودرو، هیئت داوری فنی تشکیل شد تا با توجه به بررسی های یکسال گذشته، بهترین های هر بخش معرفی شود. بدیهی است که این بررسی ها بر مبنا خودروهای جدیدالورود به بازار انجام شده است و بهترین ها از میان آن ها بیرون آیند.
حال در این بخش به معرفی بهترین ها می پردازیم و دلایل انتخابمان را می گوییم.
۱- بهترین خودرو کمتر از ۵۰ میلیون تومان
بهترین ها از نگاه هیئت داوران روزنامه دنیای خودرو
در یک سال فعالیت روزنامه دنیای خودرو، رنو ساندرو، برلیانس خانواده H200، سورن توربو، ساینا و دانگ فنگ H30 کراس به بازار ایران معرفی شدند که ما هم بررسی هایی از آن ها داشتیم. فروش این خودروها آغاز شد و عموم آن ها امروز در خیابان ها دیده می شوند. از میان این خودروها، روزنامه دنیای خودرو، رنو ساندرو را به عنوان بهترین گزینه در بازار کمتر از ۵۰ میلیون تومان اعلام می کند. زیرا از نظر کیفیت و استهلاک، ساندرو در سطح خوبی قرار دارد. همچنین نسخه اتوماتیک آن به خاطر عملکرد نرم گیربکس، می تواند رضایت بیشتر مشتریان را به همراه داشته باشد. از طرفی کیفیت ساخت و مونتاژ این خودرو اروپایی در پارس خودرو بالا بوده و می توان روی آن حساب باز کرد. دلیل دیگر هم این است که طراحی ساندرو به مراتب از تندر۹۰ بهتر بوده و حداقل به خاطر هاچبک بودن مشتریان بیشتری را جذب می کند. ایمنی هم نکته دیگری بود که برای ما مهم بود و سه ستاره ایمنی Euro Ncap برای این شاسی و پلتفرم دلیل انتخاب بهترین خودرو کمتر از ۵۰ میلیون تومان شد. با اینکه ما رنو ساندرو را به عنوان یکی از بهرین ها انتخاب کردیم، ولی همیشه انتقادهایی هم نسبت به آن داریم. نباید در شرایط فعلی شاهد حضور خودروهایی با عمر چندساله در ایران باشیم و حق مردم ایران است که حداقل سوار بر خودروی روز باشند. همچنین تنوع رنگ ساندرو در حال حاضر بسیار کم است. از طرفی طراحی و امکانات ساندرو هم آنقدر به روز نیست و نسبت به چینی ها عقب مانده است. از شرکت پارس خودرو هم توقع می رود برای جذب مشتری بیشتر، شرایط فروش راحتتری را برای این خودرو در نظر بگیرد.
۲- بهترین خودرو در بازه قیمتی ۵۰ الی ۷۵ میلیون تومان
بهترین ها از نگاه هیئت داوران روزنامه دنیای خودرو
با گذشت یک سال از فعالیت روزنامه دنیای خودرو، برخی شرکت ها نسبت به بازه قیمتی ۵۰ الی ۷۵ میلیون تومان نگاه ویژه داشته اند و محصولات جدیدی را به بازار معرفی کرده اند. رنو ساندرو استپ وی، چانگان CS35، لیفان X60 اتوماتیک و چری آریزو۵ به عنوان خودروهای جدیدی شناخته می شوند که طی یک سال گذشته به بازار ایران معرفی شده اند. با توجه به بررسی های روزنامه دنیای خودرو، در میان این چهار گزینه، چری آریزو۵ به عنوان بهترین گزینه در بازه ۵۰ الی ۷۵ میلیون تومان اعلام می شود. آریزو۵ با توجه به طراحی روز، کیفیت به نسبت بالا، امکانات خوب، ایمنی مناسب، سواری نرم، خدمات پس از فروش گسترده، شرایط فروش متنوع و مصرف سوخت کم به عنوان یکی از بهترین ها انتخاب شده است. این خودرو که در بررسی های بلند مدت این روزنامه حضور داشته است، توانسته قابلیت های به نسبت خوبی را از خود به نمایش بگذارد. در کنار تمام خوبی ها، برخی نکات منفی هم همیشه مطرح بوده که بیان آن ها خالی از لطف نیست. موتور آریزو۵ قدرت خوبی را تولید می کند، اما گیربکس CVT آن آنچنان جذاب و عالی کار نمی کند. هم چنین قیمت گذاری این خودرو آن چنان ایده آل نبوده و جا داشت تا نسخه فول آن با قیمت کمتر از ۶۸ میلیون تومان وارد بازار می شد.
۳- بهترین خودرو در بازه قیمتی ۷۵ الی ۱۰۰ میلیون تومان
بهترین ها از نگاه هیئت داوران روزنامه دنیای خودرو
در بازار ۷۵ الی ۱۰۰ میلیون تومان، خودرو به نسبت زیادی معرفی شده اند، لیفان ۸۲۰، جک S5 اتوماتیک، چری تیگو۵، هایما S7، سانگ یانگ تیوولی و BYD S6 خودروهایی هستند که در یک سال گذشته به بازار ایران معرفی شده اند و تا به امروز مشتریان زیادی را به سمت شرکت های فروشنده آورده اند. ما در روزنامه دنیای خودرو، سانگ یانگ تیوولی را به عنوان بهترین گزینه برای خرید معرفی می کنیم. زیرا این خودرو از نظر کیفیت نسبت به سایر رقبا در سطح بالاتری قرار دارد. از طرفی کمترین مصرف سوخت را میان رقبای قیمتی ثبت کرده است. قیمت گذاری مناسب، اصالت برند و نوع طراحی باعث شده تا امروز این خودرو به عنوان یکی از محبوب ترین خودروهای بازار شناخته شود.، از نظر امکانات رفاهی در سطح به نسبت خوبی قرار دارد. همچنین با توجه به تست های تصادف، از نظر ایمنی نسبت به سایر رقبا که چینی هستند، مطمئن تر است. عملکرد و دقت کار گیربکس و موتور هم نسبت به سایر رقبا در سطح به مراتب بالاتری قرار دارد. در کنار همه این خوبی ها، معتقد هستیم که اگر شرکت رامک خودرو موعد تحویل های خود را کمی جلو بیاندازد، می تواند رضایت مشتری بیشتری را جذب کند و از طرفی قیمت بازار آزاد این خودرو را کنترل کند. این روزها تیوولی تک دیفرانسیل در گروه صنعتی رامک خودرو قیمتی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان دارد، ولی در بازار آزاد گاهی تا ۱۱۲ میلیون تومان معامله می شود.
۴- بهترین خودرو در بازه قیمتی ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون تومان
بهترین ها از نگاه هیئت داوران روزنامه دنیای خودرو
یک سال گذشته، بازار ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون تومان آنچنان جذاب و پویا نبوده و محصولات زیادی در آن معرفی نشده است. در این بازار رنو داستر و سانگ یانگ تیوولی دو دیفرانسیل به عنوان دو رقیب اصلی شناخته می شوند. روزنامه دنیای خودرو رنو داستر را به عنوان یک گزینه معقول در بازار ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون تومان انتخاب می کند. زیرا از نظر اتاق، فضای بیشتری دارد و با توجه به قابلیت دو دیفرانسیل بودن، ارتفاع بیشتری از سطح زمین دارد. همچنین حالت تقسیم نیرو در این خودرو قابل تنظیم است که یک مزیت به حساب می آید. همچنین در بررسی های جهانی رضایت به نسبت خوبی از این خودرو اروپایی داشته اند. برای همین رنو داستر دو دیفرانسیل به عنوان یک گزینه مناسب معرفی می شود. با این حال هنوز ما معتقدیم که باید داستر زیباتر شود و از نظر امکانات و کیفیت مواد به کار رفته داخلی کمی ارتقا پیدا کند. همچنین توقع می رود که نگین خودرو موعد تحویل های این خودرو را در زمان کمتری اعلام کند.
۵- بهترین خودرو در بازه قیمتی ۱۲۵ الی ۱۵۰ میلیون تومان
بهترین ها از نگاه هیئت داوران روزنامه دنیای خودرو
در سالی که گذشت شاهد آن بودیم که به نسبت بازار بازه ۱۲۵ الی ۱۵۰ میلیون تومان جذابتر از گذشته شد. MG 6، میتسوبیشی لنسر تیپ۴ فیس لیفت، تویوتا کرولا تیپ X و کیا سراتو ۲۰۱۶ فیس لیفت جز خودروهایی هستند که در این مدت به بازار آمده اند و به نسبت نظر مشتریان زیادی را به سمت خود کشانده اند. از طرفی ما هم در روزنامه دنیای خودرو همیشه بررسی نسبت به وضعیت این خودروها داشته ایم. لذا در بازه قیمتی ۱۲۵ الی ۱۵۰ میلیون تومان، روزنامه دنیای خودرو میتسوبیشی لنسر تیپ۴ فیس لیفت را به عنوان یکی از بهترین های بازار انتخاب می کند. ایمنی بالا و تایید شده، کیفیت ساخت بالا، سواری نرم، هندلینگ عالی، طراحی جوان پسند و خانوادگی، امکانات خوب، قیمت گذاری مناسب، استهلاک کم، شرایط فروش آسان و خدمات پس از فروش مناسب از ویژگی های مثبت این خودرو محسوب می شود. البته که ما دوست داشتیم لنسر با مشخصات فنی قوی تر به بازار ایران بیاید و یا گیربکس CVT آن بیشتر حس اسپرت را القا می کرد. البته که دنده های پشت فرمان تا حد زیادی این کار را در لنسر انجام می دهند. همچنین توقع عموم مشتریان این است که لنسر را با خدمات پس از فروش گسترده تر از امروز در تمام ایران خریداری کنند.
۶- بهترین خودرو بررسی شده توسط روزنامه دنیای خودرو
بهترین ها از نگاه هیئت داوران روزنامه دنیای خودرو
در یک سال فعالیت روزنامه دنیای خودرو، خودروهای به روزی برای تست و بررسی در صفحات این نشریه قرار گفتند. هیوندای توسان TL، آئودی Q5، ام جی جی اس، ام جی جی تی، میتسوبیشی اوتلندر ۲۰۱۶، رنو کولئوس، رنو تلیسمان و… جز خودروهای به روز در دنیا هستند که هم زمان توسط تیم فنی روزنامه دنیای خودرو هم مورد بررسی قرار گفتند. ولی بهترین و جذابترین خودرو بررسی شده در این مدت، رنو نلیسمان است که به عنوان یک خودرو فرانسوی، بسیار متفاوت از تصوراتمان ظاهر شد و توانست زوایه دید جدید رنو را به ما نشان دهد و کاری کند که تغییرات رنو را لمس کنید. طی تست و بررسی های جهانی رنو در فرانسه که روزنامه دنیای خودرو هم به همکاری رنو پارس در آن جا حضور داشت، رنو تلیسمان به عنوان یکی از بهترین خودروهای تست شده در روزنامه دنیای خودرو شناخته شد. پیش بینی می شود که با حضور رنو تلیسمان در بازار ایران، نگاه بسیاری از مشتریان نسبت به این برند تغییر کند.
۷- بهترین قیمت گذاری از نگاه روزنامه دنیای خودرو
بهترین ها از نگاه هیئت داوران روزنامه دنیای خودرو
از نگاه روزنامه دنیای خودرو، شرکت ایران خودرو در یک سال از فعالیت این نشریه بهترین قیمت گذاری را برای محصولات خود داشته است. لذا در مراسم اولین سالگرد انتشار روزنامه دنیای خودرو، شرکت ایران خودرو به خاطر قیمت گذاری دو خودرو هایما S7 و دانگ فنگ H30 کراس به عنوان یکی از برترین ها انتخاب شد. اگر قیمت ریالی این دو خودرو را در کنار بهای رقبایشان در نظر بگیرید و حال قیمت آن ها را نسبت به بهای بازار جهانی بسنجید، می بینید که هایما S7 و دانگ فنگ H30 کراس بهترین قیمت گذاری را داشته اند و با دامپینگ به بازار عرضه شده اند.
۸- ركورد كمترين زمان راه اندازي خط توليد با محصولات BYD برای شرکت کارمانیا
بهترین ها از نگاه هیئت داوران روزنامه دنیای خودرو
مدیران خودرویی ایران به این اعتقاد دارند که معرفی محصول و خط تولید جدید در بازار ایران نیاز به زمان دو ساله دارد. تا امروز هم همین مسئله را شاهد بودیم که اگر قرار است یک خودرو به خط تولیدی اضافه شود، حداقل دو سال نیاز به بررسی و راه اندازی خط وجود دارد. ولی برای خط تولید BYD در ایران شاهد بودیم که در کمتر از یک سال این اتفاق افتاد و در شرایطی خط تولید S6 راه اندازی شد که یکی از پیشرفته ترین خطوط مونتاژ خودرو در داخل کشور است. لذا این شرکت در کنار رقبا به عنوان سریع ترین توسعه دهنده خط تولید شناخته می شود.
۹- تقدیر از بهترین ارائه دهنده شرایط فروش
بهترین ها از نگاه هیئت داوران روزنامه دنیای خودرو
با توجه به جمع بندی نهایی، شرکت کرمان موتور به عنوان بهترین ارائه دهنده شرایط فروش خودرو در بازار یک سال گذشته شناخته شد. این شرکت که رقابت سختی با رقبای خود دارد، با ارائه شرایط فروش نقدی و اقساطی منعطف، تا به امروز توانسته سهم خوبی از بازار ایران بگیرد و برندهای جک و لیفان را تا حد زیادی برای مردم محبوب جلوه دهد. برای همین، شرکت کرمان موتور به عنوان بهترین ارائه دهنده شرایط فروش از نگاه هیئت داوران روزنامه دنیای خودرو انتخاب شد.
۱۰- تقدیر از شرکت دوستار محیط زیست
بهترین ها از نگاه هیئت داوران روزنامه دنیای خودرو
شرکت ایرتویا را می توان به عنوان اولین شرکت پیشگام برای معرفی فناوری خودروهای هیبریدی در بازار ایران دانست. این شرکت با معرفی چهار محصول تا به امروز در بحث خودروهای هیبریدی در رتبه نخست قرار دارد. لکسوس CT200h، NX300h، تویوتا کمری هیبرید و پریوس به عنوان خودروهای هیبریدی بازار ایران شناخته می شود که با برنامه های جدی ایرتویا، این روزها محبوبیت به نسبت خوبی را بدست آورده اند. برای همین در اولین جشنواره خودرویی، از شرکت ایرتویا به خاطر این رویکرد تقدیر و تشکر به عمل آمد.
۱۱- بهترین برند معرفی شده
بهترین ها از نگاه هیئت داوران روزنامه دنیای خودرو
در یک سال گذشته، برندهایی چون BYD، DS و آئودی به بازار ایران معرفی شدند و محصولات خود را به فروش رسانند. ولی در این میان، DS را می توان به عنوان برند پیشتاز در بین سایرین معرفی کرد. زیرا حضور نماینده رسمی این برند لوکس فرانسوی در ایران و قیمت گذاری به نسبت مناسب با توجه به قیمت بازار جهانی و همچنین رعایت اصول فروش خودرو به سبک جهانی، باعث شد تا هیئت داوران روزنامه دنیای خودرو، برند DS را به عنوان بهترین برند معرفی شده به بازار ایران در یک سال گذشته انتخاب کنند.
۱۲- ایمن ترین خودرو موجود در بازار ایران
best-by-autoworld12
در سالی که گذشت شاهد بودیم، یکی از ایمن ترین خودروهای جهان پا به بازار ایران گذاشت. ولوو XC90 در بررسی های انجام شده توسط Euro Ncap به عنوان ایمن ترین خودروی کلاس خود معرفی شد و در بخش عملکرد سیستم های ایمنی، ۱۰۰% صحت فعالیت را ثبت کرده است که در نوع خود بی نظیر است. شرکت افرا موتور در سال ۹۴ ولوو XC90 را به بازار ایران عرضه کرد و امروز شاهد موفقیت این خودرو هستیم. این شاسی بلند لوکس را می توان به عنوان یکی از قوی ترین، لوکس ترین، با کیفیت ترین و ایمن ترین خودروهای حال حاضر بازار اعلام کرد. به همین دلیل، از علی بصروی، مدیر عامل شرکت افرا موتور به خاطر انتخاب صحیح محصول برای بازار ایران تقدیر به عمل آمد.
حسین دلاور- روزنامه دنیای خودرو

زمان ارسال پست: ۰۶ مهر ۱۳۹۵ | ۳:۳۹ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

57 Responses to “بهترین ها از نگاه هیئت داوران روزنامه دنیای خودرو”

 1. عليرضا محمدي گفت:

  خيلي جالب بود.
  ممنون از بررسي که به عمل آوردين.

 2. شهاب گفت:

  قضاوتتون کاملا نا عادلانه است

 3. امید گفت:

  من نمیدونم شما میگین سانگ یانگ تیوولی بهترین ماشین بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون هست لیفان ۸۲۰ که بهتر از اون هستش ممنون میشم علتشو بهم بگین ؟

 4. سعید طاهری گفت:

  داوری منصفانه و خوبی بود. خسته نباشید میگم

 5. هاشم گفت:

  خوبه که رسانه ها بدون جانب داری بیان نظرشون اعلام کنن. دستتون دردنکنه

 6. محمد گفت:

  عالی. بررسی خودرو فیات تیپو یادت نره با تشکر

 7. سیامک گفت:

  بسیاری از انتخاباتون رو دوست داشتم. ولی میشد دو سه تاشو دوست نداشتم. به هر حال مرسییییییییییییی

 8. حسن زاده گفت:

  هر کی فکر میکنه که هر ماشینی داره بهترینه. طرف جنبه اینو نداره ببینه یه ماشین دیگه از نظر چنتا کارشناس بهتر شده. آقا قبولشون نداری اینجا پس چی کار میکنی؟ اینا نظر خودشون رو گفتن. تواناییش رو داری تو هم نظرت رو با منطق به گوش مردم برسون. نه اینکه بیای از روی هوا حرف بزنی.
  دم بچه های روزنامه دنیای خودرو و اسب بخار گرم. به حرف این آدما هم توجه نکنید.

 9. امیرحسین گفت:

  حسین جان دلاور،خداوکیلی چری آریزو خوبه؟؟؟از نظر موتوری و‌گیربکس خیلی باهم ناهماهنگی دارن،دست مردم هم بیاد متوجه میشن

 10. حسین بلو گفت:

  چری اریزو۵ کلا چقدر فروش داشته که شده بهترین تو رنج خودش؟رو چه حساب شده بهترین؟شرکت بازرسی استاندارد و کیفیت اصلا بازرسیش نکرده.نظر سنجی مردمی هم که در کار نبوده.صرفا چون دونفر از گروه اسب بخار تستش کردن شده بهترین!این کاملا نظر شخصیه نگارندس

  • حسین دلاور گفت:

   آمار تولید چری آریزو۵ روی سایت انجمن خودروسازان هست. میتونید به نسبت رقبا بسنجید. کلینیک خودرو آریزو۵ هم چند ماه هست که انجام شده. بیش از ۴۰ نفر هم در مورد این ماشین نظر تخصصی دادن که توی نشریات و سایت ها منتشر شده. یکم بیشتر جستجو کنید.

 11. محمد گفت:

  بنظر من تو بازه ۷۵ تا ۱۰۰ اشتباهه که مقایسه کنید یک خودروی هاچ بک شهری رو با سدان های دیگه …. ما عادت کردیم هر چی به خوردمون میدن رو قبول کنیم …کلاس جک S5 اتوماتیک، چری تیگو۵، هایما و بی وای دی کاملا با تیوولی و ۸۲۰ کاملا فرق داره … تو شاسی بلندهای تک دف اس ۶ از همه بهتر و تو هاچ بک شهری تیوولی … ۸۲۰ هم که تو سدان فعلا رقیبی نداره … این نوع مقایسه در شان افراد تحصیلکرده داور ! نییست

  • حسین دلاور گفت:

   در کل دنیا، تمام مقایسه ها بر چند مبنا انجام میشه. یکی از معیارها کلاس اتاق هست که اتفاقا کمترین ارزشیابی مارکتینگ رو داره. اصلی ترین مبنا حتی برای بازار اروپا، اصل رقابت بر سر قیمت هستش. مردم ما به پولشون نگاه می کنن و بعد ماشین می خرن. چون چاره ای دیگه ندارن. کسی نمیاد بگه با ۷۰ تومن میخوام شاسی بلند بخرم. اول میبینه چی میتونه بخره. اگه یه شاسی بلند هم بود بینش میره میخره. اگه همه نباشه شکست عشقی نمیخوره و خودکشی نمیکنه. شاید بدون هیچ اعتراضی بره سراغ ماشین هاچبک

 12. مهدی گفت:

  جناب دلاور باعرض سلام چون بررسی ویدیویی چانگان رو از شما دیدم،خواهش می کنم نظرتون راجع به کشش تیوولی نسبت به چانگان چیه؟ چون تو بررسی چانگان وقتی با سرنشین پر تو سربالایی حرکت کردید، کم آورد. چون یکی از بستگان تیوولی داره و یه بار فرصت شد که همراه خانواده با سرنشین کامل تو یه مسیر همراهشون باشیم، احساس کردم تو سر بالایی یکم کم میاره. البته پشت فرمون نبودم. برای همین خواهش می کنم یه مقایسه از این نظر مختصر بفرمایید. ممنون.

  • حسین دلاور گفت:

   سلام. کشش تیوولی به خاطر گیربکس دقیقتر و عملکرد مبدل گشتاوری به مراتب بهتر از CS35 هست. البته که قیمتش هم بالاتره

 13. ❤لندمارک❤ گفت:

  لندمارک پس چی؟!!!چطور دلتون اومد؟!!

 14. سجاد گفت:

  بنظرم کاملا منصفانه بود مرسی

 15. نوید گفت:

  مرسی از دوستان خسته نباشید

 16. علیرضا گفت:

  قضاوت ها بنظر منتقی میومد در مورد رنج قیمت ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون البته با توجه به نتایج کیفیت سنجی موسسه ای اس کیو آی در مورد خودروها و برندهای موجود در ایران میشد که تیگو۵ رو هم در رتبه ی تیوولی قرار داد. یکی از ایتم های مهم در خودرو طراحی ظاهری ماشین هست که به عقیده ی بسیاری تیگو۵ از سطح بهتری نسبت به رقباش در این بازه قیمتی قرار داره. در سایر ویزگی ها مانند امکانات بنظر میرسه حداقل امکاناتی در سطح یا حتی بالاتر از تیوولی داشته باشه. شرایط فروش تیگو۵ هم به مراتب از رقباش بهتره همچنین خدمات پس از فروش این خودرو در ابن بازه قیمتی بی رقیب هست چراکه مدیران خودرو از این نظر در کشور رتبه ی برتر رو داره. درهر صورت با توجه به ایتم هایی که درنظر گرفتید میشد تیگو رو هم در کنار تیوولی و یا حتی بالاتر از اون درنظر گرفت. اقا حسین عزیز لطفا زحمتی هم بکشید و رتبه بندی ای هم بین تمام خودروهای بازه های قیمتی که تعریف کردید داشته باشید و این موضوع فقط به خودروهای یکسال اخیر محدود نشه.
  مثلا در بازه ی ۵۰ تا۷۵ تومن بین خودروهای مشهور و معروف تر مثل جک ج۵- برلیانس۳۳۰- اریزو۵- چانگان – رنو ساندرو و تمامی خودروهایی که دراین بازه قرار میگیرند هم رتبه بندی انجام بدید فکر میکنم اینطوری برای دوستانی که میخوان خودرویی رو انتخاب کنن هم کمک شایانی بشه.
  با تشکر

 17. امین گفت:

  اقای دلاور خودروی آسا جایگاهیی تو این ارزیابی نداشت؟

 18. مجید پیروزمند گفت:

  اقای دلاور خواهش میکنم جواب بدید
  به نظر شما کمری هیبرید بهتره یا تالیسمان؟

 19. امین گفت:

  خب یه سوال کیفیت بسترن بالاتره یا آریزو ؟؟؟؟

  • حسین دلاور گفت:

   بسترن یک سال عقبتر وارد بازار شده توی این بررسی نبوده. ولی از نظر برخی پارامترها مثل ایمنی، اوورهنگ کمتر، فناوری اتصال و… اریزو به نسبت چینی های هم رده قویتر عمل کرده. و باید در نظر گفت که با این تفسیر نمیشه گفت ماشین عالی هست. چون ما توی متن انتقادهامون هم بهش گفتیم.

 20. سپهر گفت:

  رنو داستر ؟؟؟؟؟؟
  مزدا۳ رو داریم تو اون رنج یا النترا لو آپشن یا رنو کپچر

 21. حمیدرضا گفت:

  عالی بود
  میتسوبیشی رو برای تست مد نظر قرار بدید لطفا

 22. امید گفت:

  من اسن اقایه حسن زاده اصلا این ماشین رو ندارم حتی ثبت نامشم نکردم ولی هر چی میرم تست بررسی این دو تا خودرو رو دیدم لیفان ۸۲۰ بهتر بودش .

 23. امین گفت:

  سلام احتمال ح۱ور بسترن b50 تو بازار ایران هنوز هست ؟؟؟

 24. امید گفت:

  ببین اقایه حسن زاده هر کی نظر شخصی خودش رو داره شما نمیتونی به نظر بقیه بی احترامی کنی این ۱ . و ۲ از نظر خوشگلی ۸۲۰ قشنگ تر از سانگ یانگ تیوولی هستش بعدش موتور تیوولی ۱۶۰۰ هست ولی ۸۲۰ موتور ۲۴۰۰ سی سی داره . بعدش من اصلا به هیچ عنوان این ماشین تا الان ثبت نام نکردم .

 25. شایان گفت:

  رنو تالیسمن که انقدر ازش تعریف کردید و می کنید هر چه قدر هم خودروی خوبی باشه به لحاظ کیفیت ساخت و لذت بالای رانندگی در مقابل هوندا آکورد حرفی برای گفتن نخواهد داشت.<<>>

 26. حمید گفت:

  جای بسترن خالی بود

 27. امین گفت:

  ممنون از اقای دلاور . کارتون درسته

 28. معین اکبری گفت:

  امیدوارم یه روز بیام سایت و ببینم بررسی ویدئویی میتسوبیشی لنسر منتشر شده !!! بهترین روزه اون روز !

 29. محمد گفت:

  سلام

  لطفا داستر دو دیفرانسیل هم بررسی کنین که امثال سپهر یکم اگاهیشون افزایش پیدا کنه
  ممنون از زحماتتون

 30. حسین صفدری گفت:

  عالی بود عالییییی! فقط یکم سرعت انتشار مطالب جدید پایینه که اونم به خاطر کیفیت بالای ارائه مطالب میشه گفت از سیاست های اسب بخاره!

 31. نیما گفت:

  نمیدونم چرا داسترو انتخاب کردین بیشتر از ۱۰۰ تومن پول میدی وقتی هم توش میشینی دقیقا میبینی که انگار تو ال۹۰ نشستی.بعدشم مگه داستر و لنسر تازه پارسال اومدن که زدین یک سال گذشته؟

  • حسین دلاور گفت:

   لنسر تیپ۴ فیس لیفت با تغییرات همولوگ و داستر فیس لیفت دو دیفرانسیل با تعویض گیربکس تازه اومدن.

 32. شاهين گفت:

  هرجور فكر ميكنم داستر با اون قيافش نميتونه بهترين خودرو تو رنج ١٠٠تا ١٢٥ باشه.اصلا قابل قبول نيست.

 33. آرمین گفت:

  تو کل این خودروها فقط ولوو xc90 بهترینه که اونم قیمتش ییش از حد بالاس.

 34. میثاق گفت:

  تقریبا درست قظاوت کردین ولی انتخاب هاتون در بعضی از موارد خالی از انتقاد نیست، در کل با موارد ۳ ، ۵ ، ۷ شدیدا موافق هستم، مخصوصا مورد ۳ تیوولی که واقعا جای بحثی نداره تعجب میکنم که بعضی از دوستان اونو با چینی ها مقایسه میکنن

 35. محمد گفت:

  بهتر بود ملاک های دیگری هم قرار میداد مثل :
  – کم مصرف ترین خودرو
  – باکیفیت ترین مواد و متریال در خودرو
  – بهترین طراحی
  – سریع ترین خودرو (شتاب)
  و …

 36. محمد گفت:

  من موندم سانگ یانگ به خودش چی دید تا فروشش رفت بالا تیوولی ۸۳ میلیونی رو کرد ۹۷ که الان تو بازار ۱۱۷ معامله بشه؟ پر پرش تیوولی ۸۵ ارزش خرید داره والا غیر

 37. مهران گفت:

  خوب بود و منصفانه ولي گزينه هاي ۴ و ۵ رو از بعضي جهات قبول ندارم
  مرسي از شما

 38. محمد گفت:

  تو بازه زیر ۷۵ میلیون تومان ام وی ام x33s فراموش شده که تازه هم معرفی و هم قیمت گذاری شده .
  لطفا متن بررسی این خودرو را در سایت بگذارید ممنون از آقای دلاور و همکارانشون

 39. ایمان گفت:

  اصلا بنظرم این رتبه بندی و مقایسه خوب نبود توی بازه ی ۷۵ الی ۱۰۰ میلیون بهترین گزینه جک اس۵ اتو بعدش دنده ای هست روی چه حسابی تیوولی میشه بهترین گزینه!!!!یعنی فقط بخاطر مصرف سوختش خوب اخه موتور ۱۶۰۰ میخواید چقدر بنزین بوسوزنه..جک هم از لحاظ زیبایی هم از لحاظ اپشن و سیستم های مختف و بسیاری دیگه از موارد از تیوولی بهتر هستش اینو من نمیگم امار بالای فروش جک اس۵ و محبوبیتش بین مالکان و مردم میگن…تنها موردی که تیوولی میتونه از جک اس۵ جلو بزنه توی تعداد ایربگ ها هست که دوتا بیشتر داره….بنظرم جک اس۵ بهترین گزینه هست در باهزی قیمتی ۷۵ الی ۱۰۰

 40. سپهراد گفت:

  با داستر موافق نیستم 😐
  قیمت تیوولی هم که مشخص نیست اصلا درست و حسابی…
  ولی بقیشون خوبن 🙂

 41. علا گفت:

  آریزو‌ داستان داره ولی ……..

 42. آرمان گفت:

  شاید گزینه های بهتر و مدرن تری مثل کیا و یا هیوندای در رنج های قیمتی بالای ۵۰ میلیون شایسته تر بودند.
  انتخاب خودروهای معلوم الحال چینی شاید آنچنان عادلانه نباشه .

 43. محمد گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  با تشکر از بررسی های باحال گروه اسب بخار
  یه سوال داشتم شما که انقدر خودرو های ژاپنی رو قبول دارین چرا تویوتا پریوس رو بررسی نمیکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  منتظریم 😉

 44. بنده ناقابل خدا گفت:

  با سلام – ضمن تشکر خواستم نظر شما را در مورد خودرو new ds 5 بدونم شما در بررسی تان فقط در خصوص برند دی اس اظهار نظر نمودید در خصوص کیفیت این خودرو خصوصا” هندلینگ و قیمت لطفا” اعلام نظر بفرمایید. با احترام و عرض ارادت

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.