کارمانیا
مدیران خودرو

بسیاری از قراردادهای خودروسازی براساس رانت بسته می‌شوند

بسیاری از قراردادهای خودروسازی براساس رانت بسته می‌شوند
شهریاری گفت: بسیاری ازقراردادهای خودروسازی بر اساس رانت و رابطه نادرست بسته می‌شود وعلت اصلی این امر این است که مدیران خودروسازی مادولتی بوده و درنتیجه فساد دراین شرکت‌ها زیادتر می‌شود.
بهرام شهریاری عضو انجمن قطعه سازان کشور درگفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: خودروسازان از آنجایی که منابع زیادی برای تأمین قطعات خود دارند به قطعه سازان فشار می آورند و هرگاه بخواهند قطعه ای را با قیمت کمتری بخرند این فشار به قطعه ساز بیشتر شده و در صورتیکه نتیجه نگیرند به سراغ قطعه ساز دیگری می روند.
وی در ادامه افزود: خیلی از افرادی که در چندسال گذشته وارد این حرفه شده اند قطعه ساز واقعی نبوده و با پوشش تولید ملی اقدام به واردات قطعات بی کیفیت از چین می کنند و باوجود اینکه خودروسازان از این موضوع اطلاع دارند اما پنهان کاری می کنند.
وی اظهار داشت: این شرکت ها اقدام به واردات قطعات ایمنی خودرو می کنند و حتی در مواقعی قطعات چینی بی کیفیت را با قیمت بالاتر از نوع ایرانی مرغوب به خودرو سازان می فروشند.
شهریاری اضافه کرد: به عنوان مثال ما در گذشته کارخانه ای داشتیم که لنت ترمز با کیفیت بالا تولید می کرد و حتی برخی از محصولات خود را صادر می کرد اما به دلیل ورود قطعات چینی در تیراژ بالا محکوم به ورشکستگی شد.
وی همچنین اظهار داشت: درنمایشگاه قطعات خودرو شاهد هستیم که بیشتر از اینکه قطعه سازان غرفه داشته باشند، دلالان و واسطه ها به تبلیغ محصولات خود می پردازند و حتی واسطه بین قطعه ساز و شرکت های بزرگ خودروسازی می شوند.
وی در پایان تاکید کرد: بسیاری از قراردادهای خودروسازی بر اساس رانت و رابطه نادرست بسته می شود و علت اصلی این امر این است که مدیران خودروسازی مادولتی بوده و درنتیجه فساد در این شرکت ها زیادتر می شود.

زمان ارسال پست: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۸:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

3 Responses to “بسیاری از قراردادهای خودروسازی براساس رانت بسته می‌شوند”

  1. میلاد گفت:

    بسیاری نه همشون بر اساس رانت هست.

  2. جواد گفت:

    کشور ما پر شده از مدیران پاک دست !!!

  3. علی گفت:

    دقیقا درست می‌فرمائید،آنها متاسفانه فقط بدنبال قطعه ارزون وبی کیفیت هستند تا هزینه‌های تولیدشان کمتر و سودشان بیشتر باشد،حالا اگر این کاهش هزینه در کاهش قیمت خودرو تاثیر گذار بود باز یه حرفی!

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.