کارمانیا
مدیران خودرو

«برنامه ملی آینده نگاری صنعت خودرو» آغاز به کار کرد

«برنامه ملی آینده نگاری صنعت خودرو» آغاز به کار کرد
بر اساس مصوبه هیئت وزیران در اسفند ۹۳، معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری متولی انجام برنامه ملی آینده نگاری شده است.
این کارگروه در بخشی به آینده نگاری صنعت خودرو ایران پرداخته اند و روز گذشته اولین جلسه آن در سالن همایش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد. طبق بررسی های انجام شده و اعلام گزارش اولیه، تا سال ۲۰۳۰ میلادی صنعت خودرو جهان متحول می شود. این تحول به سبکی است که ۵۰ درصد خودروهای دنیا به سمت خودران بودن حرکت می کنند و ۱۵ درصد دیگر خریداران خودرو از محصولات بدون نیاز به راننده استفاده می کنند. با توجه به گزارش اولیه این کارگروه، تا سال ۱۳ سال آینده ارزش صنعت خودرو جهان رشد چمشگیری را دارد و در سال ۲۰۳۰ بخش قابل توجهی از این ارزش مربوط به فناوری های جدید است. یکی از بخش های مهم در صنعت خودرو آینده نرم افزارهای تلفن همراه است. همچنین کمپانی های چون بی وای دی و تسلا به عنوان غول های صنعت خودرو آینده جهان پیش بینی می شوند.
حال این کار گروه می خواهد که با برگزاری همایش ها و نشست های هم اندیشی برنامه ای جامع برای صنعت خودرو تدوین کند تا مردم ایران در سال های آتی خودروهای به روز را استفاده کنند. در اولین جلسه این کار گروه مدیران مختلف نهادهای مربوطه و کارشناسان صنعت خودرو کشور حضور داشتند. آقایان معظمی، منطقی، باقری، احتشام زاد و… حضور داشتند. این جلسات قرار است که به صورت مستمر و با حضور افراد مختلفی برگزار شود. یکی از اصلی ترین اهداف برنامه آینده نگاری صنعت خودرو، همکاری مشترک شرکت های دانش بیان و نوین با صنعت خودرو ایران است. « گروه مستند اسب بخار» سعی دارد در این مدت نتیجه برنامه ملی آینده نگاری صنعت خودرو ایران را به استحضار مخاطبان عزیز برساند.

زمان ارسال پست: ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ | ۵:۰۱ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها:
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.