کارمانیا
مدیران خودرو

برنامه تولید خودرو در سال ۹۶

برنامه تولید خودرو در سال 96
گفته می‌شود این روزها فروش خودروسازان از تولید آنها پیشی گرفته درعین حال ظاهرا وزارت صنعت، معدن و تجارت افزایش تیراژی حدودا ۱۱ درصدی را برای صنعت خودرو طی سال آینده در نظر گرفته‌ است
بنابه گفته منصور معظمی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، سال آینده قرار است تولید روزانه خودروسازان افزایشی ۶۰۰ دستگاهی را تجربه کند؛ بنابراین تیراژ آنها طی سال ۹۶ به روزی ۶ هزار دستگاه خواهد رسید.
اگر فرض کنیم روند تولید در طول سال آینده ثابت بماند، خودروسازان در مقایسه با امسال افزایشی حدودا ۱۱ درصدی را تجربه خواهند کرد. این در شرایطی است که خودروهای جدید خارجی نقش چندان قابل توجهی در افزایش تیراژ سال آینده نخواهند داشت. بر این اساس، پژو تولید حدودا ۱۵ هزار دستگاهی را در برنامه خود برای سال ۹۶ گنجانده و رنو، سیتروئن و فولکس واگن نیز از اواخر سال آینده یا از اوایل ۹۷ تولید محصولات جدید خود را در کشور آغاز خواهند کرد. در سال آینده البته تولید خودروهای قدیمی مانند پراید و پژو ۴۰۵ همچنان ادامه خواهد یافت، هرچند ممکن است در اواخر سال ۹۷، ایران خودرو و گروه سایپا مجبور به خداحافظی اجباری با این دو محصول پر فروش و پر تیراژشان باشند.
منبع : خودرو نویس

زمان ارسال پست: ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۵:۳۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.