کارمانیا
مدیران خودرو

با دسته‌های کروز کنترل خداحافظی کنید

با دسته‌های کروز کنترل خداحافظی کنید
قربیلک فرمان در واقع سه کارایی مجزا دارد. فرمان دهی، بوق زدن و نگهداری ایربگ. با نفوذ تکنولوژی به کابین خودروهای امروزی، خودروسازان کارآیی‌های متعددی را به فرمان خودرو افزودند. از کروز کنترل گرفته تا کنترل‌های سیستم صوتی و تلفن هوشمند.
وقتی به سه مدل مختلف از فرمان مرسدس بنز A-Class مدل ۲۰۱۸ نگاه می‌کنیم، نمی‌توان به راحتی از کنارشان عبور کرد.
طراحی هر سه مدل یکسان است و تفاوت تنها در مواد و تزیینات به کار رفته است.
با نگاه به این قربیلک ها و بدون دیدن آرم مرسدس بنز در مرکز فرمان به سختی می‌توان متوجه تفاوت کارایی آنها با قربیلکهای ساخت خودروسازان دیگر شد.
دسته تعویض دنده یا همان پدل شیفتر در هر سه مدل یکسان است. یکی از بزرگترین تغییرات این قربیلک ها، منتقل شدن دسته ی کروز کنترل از پایین سمت چپ فرمان به بخش جلویی قربیلک فرمان است.
این کار باعث از بین کارآیی‌های کمتر در معرض دید دسته کروز کنترل مرسدس بنز شده‌است. حتی مرسدس یک ویدئو برای آموزش استفاده از این دسته کروز کنترل در وبسایت خود قرار داده است.


با توجه به اینکه مرسدس بنز A-Class محصولی جدید برای بازار آمریکا است، معرف بسیاری از نخستین ها خواهد بود. طبق گزارش وبسایت منتشر کننده این تصاویر، مدل A-Class برای نخستین بار از فرمان گرم شونده بهره خواهد برد.
از قابلیت‌های دیگر این قربیلک فرمان می‌توان به کنترل سیستم صوتی، اتصال تلفن همراه، کلیدهای بازگشت و خانه و کلیدهای کنترلی برای بخش تنظیمات و سیستم اطلاعات و سرگرمی اشاره کرد.
بنظر می‌رسد مرسدس A-Class مدل ۲۰۱۸ اواخر پاییز با قیمتی کمتر از ۳۰.۰۰۰ دلار ارائه شود و ارزان‌ترین راه برای تکیه بر صندلی اتومبیلی با لوگوی مرسدس بنز باشد.

گروه مستند اسب بخار
سیاوش مرادی

زمان ارسال پست: ۱۹ دی ۱۳۹۶ | ۴:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ،

3 Responses to “با دسته‌های کروز کنترل خداحافظی کنید”

  1. علیرضا انصاری گفت:

    ساده اما کاربردی

  2. نیما گفت:

    من درست معنی این خبرو نفهمیدم.منظورتون فقط بنزه که الان این تغییرو داده؟چون خیلی خودرو ها کروز کنترلشون رو خود قربیلک فرمان هستش

  3. فرید گفت:

    غربیلک فرمان درسته نه قربیلک فرمان!!!!

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.