کارمانیا
مدیران خودرو

بایدو سیستم عامل خودران رایگان عرضه می‌کند

بایدو سیستم عامل خودران رایگان عرضه می‌کند
در حال حاضر، رقابت بر سر فناوری خودران بین خودروسازان جهان حرف اول را می‌زند.
به گزارش زومیت،همه شرکت‌های خودروسازی اعم از کوچک و بزرگ برای توسعه فناوری خودران تقلا می‌کنند؛‌ چه این تلاش در زمینه حمایت از توسعه این فناوری و سیستم‌های امنیتی آن باشد چه به‌طور کامل در راستای توسعه خودروهای خودران، رسیدن به هدف نهایی خودروی خودران کامل، وظیفه سنگینی است، چرا که موانع زیادی سر راه آن وجود دارد. نرم‌افزار، جمع‌آوری داده، قوانین و مقررات، امنیت و پایداری، فاکتورهایی هستند که باید در نظر گرفته شوند و در آخر این سؤال مطرح می‌شود که آیا این خودروها توانایی رانندگی بین ما، انسان‌های غیرقابل پیش‌بینی را دارند. با تمام این تفاسیر، کمپانی چینی بایدو قصد دارد این مهم را با عرضه سیستم عامل رایگان خود برای خودروسازان آسان‌تر کند.
در دنیای خودروسازی، فناوری‌های متن‌ باز زیادی نمی‌بینید؛ خودروسازان از فناوری‌های باارزش خود حفاظت می‌کنند. گاهی اوقات شرکت‌های مختلف از طریق اشتراک‌گذاری نرم‌افزار خود با یکدیگر، پیشرفت فناوری در یک زمینه را سهولت می‌بخشند؛ اشتراک‌گذاری سیستم عامل اندروید گوگل با تولیدکنندگان تلفن همراه مثال خوبی از این موارد است. غول فناوری چینی، بایدو هم قصد دارد نرم‌افزار خودران خود را با شرکت‌های خودروسازی به اشتراک بگذارد.
این سیستم عامل که آپولو نام دارد، به هر خودروسازی که در زمینه فناوری خودران فعالیت می‌کند ارائه خواهد شد و نه‌تنها باعث توسعه سریع‌تر فناوری مذکور می‌شود، بلکه به بایدو امکان عرضه سایر سیستم‌های تحت نرم‌افزار این شرکت را می‌دهد؛ در نتیجه در این شراکت، هر دو طرف برنده خواهند بود.
بایدو سیستم عامل خودران رایگان عرضه می‌کند
چی لو، رئیس بایدو می‌گوید:
امروزه ابتکارات زیادی در صنعت خودرو مشاهده می‌کنیم. بیایید در سطح بالاتری نوآوری کنیم.
این اقدام بایدو کمک زیادی به خودروسازان چینی می‌کند و باعث می‌شود خودروهای خودران بیشتری به خیابان‌های این کشور بیایند؛ شرکت‌های خودروسازی کوچکی در چین هستند که توان سرمایه‌گذاری در زمینه این فناوری ندارند. مسلما بایدو بهترین کمپانی در این زمینه نیست و هنوز از نظر انجام آزمون و خطا در دنیای واقعی نسبت به شرکت‌هایی مثل گوگل عقب است؛ ولی برای عرضه چنین فناوری کارآمدی، دانش زیادی دارد. در بدترین حالت هم این عمل به صنعت ضرری وارد نمی‌کند و به خودروسازان کوچک برای توسعه فناوری انحصاری خودشان یاری می‌دهد.

زمان ارسال پست: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.