فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

اینبار ASX پیروز می شود؟

اینبار ASX پیروز می شود؟
میتسوبیشی ASX را می توان یک کراس اوور ژاپنی در بازار ایران دانست که با همه محاسن خود هیچ گاه نتوانسته تهدیدی برای بازار فروش هیوندای توسان و کیا اسپرتیج به حساب آید.
اگر با نگاهی کلی به بازار خودروهای وارداتی ایران نگاه کنیم، با مسئله ای جالب روبه رو می شویم که کره ای ها به مراتب به چشم خریداران گزینه های مناسبتر می آیند تا سایر محصولات ژاپنی! با اینکه ذهنیت و سابقه مردم ایران حکم می کند که بعد از علاقه به خودروهای آمریکایی، ماشین های ژاپنی را دوست داشته باشند، ولی در عرض ۱۰ سال ثابت شد که طراحی فضایی کره ای ها می تواند مسئله کیفیت و دوام قطعات را پیش روی خریداران ایرانی کمرنگ کند. وقتی اینطور در مورد خودروهای کره ای صحبت می شود، برخی این برداشت اشتباه را می کنند که کره ای ها خودروهای بی کیفیت می سازند! ولی این مسئله درست نیست، زیرا به غیر از بازار ایران، امروز صنعت گران کره توانسته اند در اکثر نقاط جهان فروش خوبی را داشته باشند و بدیهی است که کیفیت قابل قبول آن ها در کنار طراحی منحصر به فردشان باعث این پیروزی در بازار خودرو شده است.
اینبار ASX پیروز می شود؟
طراحی میتسوبیشی ASX را می توان زیبا و زشت دانست. زیرا خطوط کلی طراحی میتسوبیشی بر مبنایی است که در کنار حس یک خودروی خانوادگی، ذات اسپرت بودن از طریق ظاهر خودرو به مخاطب اعلام می شود. وقتی که یک طراحی می خواهد خطوط طراحی یک سواری را در باطن یک کراس اوور یا شاسی بلند بنشاند، عموما به نقطه ای می رسد که هیچ گاه نمی تواند، خودرویی به جذابی مدل سواری طراحی کند.
اینبار ASX پیروز می شود؟
تنها قابلیت های کراس اوور و عشق خریداران امروز به داشتن این سبک از ماشین ها باعث توجیه طراحی آن می شود. از زمان حضور ASX در ایران شاهد بودیم که به خاطر مسائلی چون ظاهر، آپشن، حجم موتور و قیمت کره ای ها در مقابل این ژاپنی پیروز بودند. ولی با وجود اینکه تا چندی دیگر نسل جدید توسان و اسپرتیج با مشخصات جدید وارد می شود و از طرفی شرکت آرین موتور، نسخه فیس لیفت ۲۰۱۶ ASX را به بازار معرفی کرده است، می توان شاهد رقابت تنگاتنگی بین این ژاپنی و دو برادر کره ای با هم باشیم.
– طراحی هر کدام در یک سبک خاص
اینبار ASX پیروز می شود؟
کیا اسپرتیج نسل جدید خودرویی است که قالب بدنه نسل سوم را تا حدی حفظ کرده است. ولی در بخش هایی هم با تغییرات همراه بوده است. در بخش عقب به مراتب اسپرتیج جدید زیباتر شده و خودرویی خوش چهره به حساب می آید. در نگاه از کنار، باز هم اسپرتیج یک کراس اوور معقول است که پارامترهای خوبی را برای یک شاسی بلند شهری در آن می توان یافت. ولی وقتی به جلوی خودرو می رسید، جسارت طراحی کیا را در حدی می بینید که شاید درک آن برای سال ۲۰۱۶ زود باشد! از روزی که اسپرتیج نسل چهارم رونمایی شده است، همیشه در سایت های معتبر جهانی انتقادهایی به ظاهر خودرو از نمای جلو می شود. البته که وقتی اسپرتیج را از نزدیک ملاقات می کنید (این روزها در مناطق آزاد حضور دارد) خودرویی فضایی با شکل خاص را دیده اید و می تواند برایتان جذاب باشد. هیوندای توسان TL را می توان دقیقا برادر کوچکتر سانتافه دانست.
اینبار ASX پیروز می شود؟
توسان که در نسل قبل آنچنان خاص و ویژه به نظر نمی آمد، این روزها با خطوط طراحی جدید هیوندای هماهنگ شده و ظاهر جذابی را به خود گرفته است. ابعاد مناسب و زیبایی کلی و جزئی از ویژگی های توسان محسوب می شود. وقتی به تنها ژاپنی این رقابت می رسیم، ASX فیس لیفت ۲۰۱۶ را می یابیم که با ظاهری شیک و اسپرت معرفی شده است. جلوپنجره کرومی خودرو باعث شده تا ظاهر آن جنگجوتر از قبل به نظر آید و ظاهر آن به اوتلندر فیس لیفت نزدیک شود. رینگ های ۱۸ اینچی جدید تراش خودرو باعث شده تا طراحی فضایی در این محصول میتسوبیشی نیز دیده شود.
اینبار ASX پیروز می شود؟
چراغ های عقب طرح LED نیز ظاهری متفاوت را به خودرو داده است و با اینکه این تغییرات در قالب فیس لیفت بر روی پلتفرم ثابت انجام شده است، اما نگاهی جدید از ASX را اعلام می کند. در بخش طراحی داخلی نیز ASX سبک ژاپنی ها را دنبال می کند و سادگی را در کنار کاربرد آسان به سرنشینان خودروها تحویل می دهد. اسپرتیج و توسان هر کدام ویژگی های خود را در کابین با شلوغی کنسول نشان می دهند و این روزها برای مشتریان ایرانی، شلوغ بودن داخل ماشین به واسطه حضور آپشن ها، مسئله ای جذاب پنداشته می شود.
– رقابت تنگاتنگ شد!
اینبار ASX پیروز می شود؟
زمانی که ASX با موتور دو لیتری ۱۴۸ اسب بخار عرضه می شد، کیا اسپرتیج و هیوندای توسان با موتورهای ۲٫۴ لیتری ۱۷۶ اسب بخاری یک تازی در بازار کراس اوورها داشتند. اما با توجه به اینکه نسل جدید این کره ای ها تا چند ماه دیگر به بازار می آیند، احتمال دارد رقابت از قبل برای هیوندای و کیا سختتر بشود. طبق کاتالوگی که در سایت آسان موتور به عنوان نماینده رسمی هیوندای در ایران وجود دارد، توسان TL با موتور دو لیتری به بازار عرضه می شود که ۱۵۷ اسب بخار قدرت دارد. البته که برخی منابع قدرت ۱۶۴ اسب بخار را اعلام می کنند. اسپرتیج هم که برادر تنی توسان به حساب می آید، به احتمال قوی طبق شنیده ها با موتور دولیتری مشابه با توسان به ایران می آید.
اینبار ASX پیروز می شود؟
البته که این روزها در بازار امارات متحده عربی، توسان و اسپرتیج قابلیت عرضه با موتور ۲٫۴ لیتری سابق را هم دارند، اما به خاطر استقبال کم، همان پیشرانه دو لیتری در صدر واردات قرار دارد. گیربکس توسان و اسپرتیج در مدل های فوق از نوع شش سرعته اتوماتیک بوده که طبق اعلام منابع معتبر و نظر مالکین در مناطق آزاد، عملکرد نرم و روانی دارد. اما گیربکس ASX از نوع CVT بوده که قابلیت تعویض شش سرعته را در پشت فرمان تعبیه کرده است. سبک جدید گیربکس های CVT در محصولات میتسوبیشی، حالت مردگی جعبه دنده ای پیوسته را از بین برده و با توجه به تغییرات، قدرت را راحت تر به چرخ ها منتقل می کند.
اینبار ASX پیروز می شود؟
هر سه خودرو ذکر شده قابلیت انتقال نیرو به چهار چرخ را دارند، اما میتسوبیشی ASX حالتی را در خود تعبیه کرده است که به انتخاب راننده خودرو از حالت ۴WD به تک دیفرانسیل جلو تبدیل می شود. این کار باعث شده در جاده های صاف و کفی فشار کمتری به موتور بیاید و در نتیجه استهلاک و مصرف سوخت به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کند. توسان و اسپرتیج هم قابلیت انتقال نیرو به چهار چرخ را دارند و دکمه قفل آن در اصل بر گیربکس فشار را وارد می کند تا دیفرانسیل خودرو.
– هر کدام در جایگاهی ارزنده
اینبار ASX پیروز می شود؟
شاید جالب باشد بدانید که در بازار امارات متحده عربی، قیمت میتسوبیشی ASX تیپ۴ بیشتر از توسان و اسپرتیج فول است. ولی با آمدن نسخه های جدید کره ای ها به ایران، این معادله بر هم می خورد. این روزها قیمت ۱۷۸ میلیون تومان برای کیا اسپرتیج ۲۰۱۶ فول دو لیتری و هیوندای توسان ۲۰۱۶ فول دو لیتری اعلام می شود. این در حالی است که آرین موتور قیمت رسمی ASX فیس لیفت ۲۰۱۶ تیپ ۴ را ۱۶۶ میلیون تومان اعلام کرده است و جالبتر آن که می توان به صورت اقساط دو ساله بدون بهره این خودرو را خریداری کرد. توسان و اسپرتیج جدید در بحث امکانات رفاهی پیشتاز بوده و در سطح کاملی از امکانات قرار دارند. سنسور پارک جلو و عقب، فرمان سه حالته، سردکن و گرمکن صندلی های جلو، رادار نقطه کور، چراغشور و… از امکاناتی است که این کراس اوورهای کره ای را تکمیل جلوه می دهد. آن طرف میتسوبیشی ASX با ساخت و مونتاژ ژاپنی، پارامترهای ایمنی بیشتری را دارد و با هفت کیسه هوا فروخته می شود.
اینبار ASX پیروز می شود؟
همچنین طبق اعلام موسسه آماری JD Power، میتسوبیشی شانزدهمین برند قابل اطمینان در بازار آمریکا محسوب می شود. این در حالی است که BMW رتبه هجدهم را کسب کرده است و کیا و هیوندای در جایگاه های بعدی قرار دارند. به خاطر وزن کمتر ASX نسبت به اسپرتیج و توسان، با اینکه قدرت خروجی کراس اوور ژاپنی از کره ای ها کمتر است، ولی شتابگیری به مراتب بهتری را دارد و شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را در حالت تک دیفرانسیل، کمتر از ۱۰ ثانیه ثبت می کند. این در حالی اتفاق می افتد که توسان و اسپرتیج با موتور دولیتری، همین شتابگیری را در ۱۱٫۱ ثانیه انجام می دهد. همچنین به پشتوانه فناوری MIVEC موتورهای میتسوبیشی، ASX به مراتب مصرف سوخت کمتری را دارد.
اینبار ASX پیروز می شود؟
پیش بینی می شود در صورت عرضه همزمان این سه خودرو، رقابت سختی بین آن ها با توجه به مشخصات و ویژگی های مشابه آغاز شود. آن هایی که به دنبال ظاهر و امکانات رفاهی و جذابیت هستند به سراغ کره ای ها می روند و افرادی که برایشان کیفیت، استهلاک و خاص بودن مهم باشد، با ASX سفر را تجربه می کنند.
حسین دلاور- روزنامه دنیای خودرو

شما بین این سه خودرو کدام را انتخاب می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...

زمان ارسال پست: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۸:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

23 Responses to “اینبار ASX پیروز می شود؟”

 1. نیما گفت:

  اگه کلی بخوایم نگاه کنیم با اینکه از نظر آپشن های رفاهی میتسوبیشی پایین تر از توسان و اسپورتیج هست ولی در مجموع با توجه با قطعات و موتور ژاپنی ماشین بهتری از دو رقیب کره ای هست.
  ولی بخاطر بازار دست دوم ضعیف و همچنین خدمات ضعیف به هیچ وجه خریدن میتسوبیشی صلاح نیست و مطمئنا مردم باز هم دنبال محصولات کره ای میرن.ولی قیمتاشون خیلی گرون شده کره ای ها

 2. صالح گفت:

  سلام..سیستم صوتی asx هم مثل لنسر و اوتلندر rockford fosgate???

 3. محمدرضا سعیدی نسب گفت:

  اگر تغییرات دو شرکت هیوندا و میتسوبیشی رو ببینیم متوجه میشیم که هیوندا پیشرفت خیلی بزرگتری داشته ضمن اینکه کیفیت محصولاتش رو هم بالا برده و باتوجه به آپشن هایی که هیوندا در اختیار مشتری میذاره (و ضمنا خدمات پس از فزوشش در ایران )، قطعا هیوندا اول و بعد کیا بهترین گزینه ها هستن.

 4. محمد حسن گفت:

  حسین جان من هم معتقدم ژاپن کیفیت و دوام فوق العاده ای داره ٬ اما این رو هم فراموش نکنیم جنس ژاپنی صرفا به خاطر اسم japan حداقل ده بیست درصد صرفا “گران” تر عرضه میشه و این دلیل مهمی تو عقب افتادن ژاپن از سهم بازاره‌. وقتی ذائقه مشتری به محصولات چینی عادت کنه و با رشد چشمگیر این فاصله کیفیت و دوام کمتر بشه٬ سخته که تفاوت جنس خوب و خوبتر رو رو تفهیم کرد. از این نکته مهم هم غافل نشیم مردم کیفیت متوسط و یا خوب رو معمولا به کیفیت عالی با هزینه بیشتر ترجیح می دن٬ چون کارشون به اصطلاح راه میفته. این شاید برمیگرده به اینکه مردم در رفاه تصمیم نمی گیرن و خرید مدل های روز صرفا بر اساس تفکر به روز بودنه

 5. ارمین گفت:

  کاملا درسته … تو همه نظرسنجیام asx رای بیشتری اورده اما مردم بخاطر ترس از بازار دست دوم سراغ کره ای ها میرن

 6. آمریکایی و ژاپنی گفت:

  تا تهش بخونید خواهشا…

  باید بگم که بنده قصد خرید asx رو داشتم.این ماشین واقعا عجیب و خارق العاده بود طی تجربه هایی که ازش داشتم تو این مدت.مورد اول اینکه شاسی ماشین قابلیت ارتجاعی رو داره و اگر ماشین تصادف کنه و شاسی خم بشه بر میکرده به حالت اول.حنسشو یادم نیست ولی مثل شاسی های دیگه نبود.اما این فقط شاسی نیست بلکه بدنه هم از این قاعده مستثنی نیست.اگر با زانو لگد محکمی به گلگیر این ماشین بزنید گلگیرش فرو نمیره و دوباره بر میگرده به حالت اولش!!!!! خداوکیلی کدوم ماشینی دیدید که همچین قابلیت هایی داشته باشه؟
  نکته ی بعدی هندلینگ و لذت رانندگی این خودرو هست که واااااااااااااقعا عجیبه واااااقعا.در حدی که انگار لنسر سوار شده باشید.واقعا هندلینگ بی نظیری داره.توی آفرود هم خیلی بهتر از رقیبانش هست.فقط یه بدی داره اونم صدای زیاد موتور هست و دیگر هیچ
  بعد از asx من توسان رو ترجیح میدم و هیچ وقت سمت اسپورتیج نمیرم.چون به نظرم خواسته از روی نیسان جوک کپی کنه ولی شده شبیه (( پاتریک)) همون ستاره دریاییه تو کارتون باب اسفنجی!

 7. حسین گفت:

  ASXنه کیفیت ژاپنی ها رو (میگن) داره ، نه امکانات کره ای ها ، نه قیمت رقابتی چینی ها!
  خدمات پس از فروش رو هم که دوستان اجاره کردند

 8. حسین گفت:

  فک کنم سال دیگه همین سایت مطلب بنویسه که هیوندای برنده این رقابت شده!
  با فروش عالی خودش به واسطه ظاهر عالی، امکانات و کیفیت و خدمات پس از فروش خوب!

 9. لیلا گفت:

  کیفیت خودروهای ژاپنی خیلی بالاتر از کره ایهاست و اگه کسی حوصله تعمیرگاه رفتن نداره و فقط سرویس دوره ایهاشو بره می تونه با خیال راحت سالیان سال استفاده اش کنه.
  اما در مورد آپشن و امکانات ضعیفتر از نمونه های چینی و کره ای است. توجه کنیم هر چه یه محصول تخصصی تر میشه امکانات جانبیش کمتر میشه خصوصا اگه بخوان قیمت اقتصادی رو حفظ کنن.
  مثالش تو انواع و اقسام کالاها هم هست.

 10. مصطفی گفت:

  خب دو تا فاکتور رو در نظر نگرفتید
  یکی بازار دسته دوم
  یکی خدمات پس از فروش
  حتی برای ما که توی مشهد هستیم خدمات درست و حسابی برای میتسوبیشی وجود نداره
  تو این دو تا فاکتور میتسوبیشی خیلی عقب میفته

 11. شهاب گفت:

  در مناطق آزاد بیشتر تیپ های پایه اسپورتیج و توسان عرضه شده و از هر کسی که این دو خودرو را سوار شده بپرسی بهبود چشمگیر کیفیت سواری و همچنین هماهنگی عالی موتور و گیربکس این دو ماشین را تایید می کنه. این یعنی به لحاظ فنی این دو کره ای خیلی پیشرفت کردن.
  این طور که از شواهد پیداست شتاب صفر تاصد نمونه ۲ لیتری جدید بسیار بهتر از ۲٫۴ لیتری نسل قبل شده!!!

 12. مهدی ج گفت:

  ۱۰۰ درصد توسان جدید بهتره میتسوبیشی هست شاید کلا ۱ درصد هم تو کشور asx نداشته باشند ولی در عوض تعداد زیادی توسان دارند و این نشون میده مردم بیشتر محصولات کره ای رو نسبت به ژاپنی میپسندن

 13. مهدی ج گفت:

  البته اگه باز هم اقای دلاور خان نیان و بگن کیا بهتر از هیوندای هست و بازم هیوندای رو زیر سوال ببرند چون تو تمامی فیلم هایی که پاش افتاده کیا رو بهتر از هیوندای دونسته در صورتی که تمامی موسسات برتر ایمنی خودروها هیوندای رو بهتر از کیا میدونند … اپتیما رو بهتر از سوناتاLF میدونه و سراتو رو هم بهتر از النترا در صورتی که برعکسه…امیدوارم منصفانه قضاوت کنید

  • حسین دلاور گفت:

   ریز اطلاعات تست این ماشین هایی که گفتید توی Euro Ncap هست که فایل چهار صفحه های قابل دانلود و قیاسه. چیزی که ما می گیم بر مبنا موسسه JD پاور هست که گزارشاش در حدی هست که خود برندهای دنیا جایزه اش رو مهمترین جایزه بازار می دونن که اونم قابل بررسی هست و خیلی سادس

 14. یونس ج گفت:

  این که آقای دلاور میگن کیفیت کیا بهتر از هیوندا هست تا حدودی درسته این مطلبو رویوهای خارجی هم تایید می کنن به خصوص توی کیفیت ادوات داخلی و نوع پلاستیک به کار رفته اختلاف کیفیت های جزئی دیده میشه در کل قیافه اسپرتیج دفعه اول که دیدم خیلی تو ذئقم خورد ولی الان احساس میکنم یه کم تو دل بروتر از توسانه شاید به خاطر همن طراحی فضاییش به قول شما 🙂 . یه مطلبم گفتین که قیمت میتسوبیشی تو دبی بیشتره که البته در این مورد چیزی نمی دونم ولی قیمت پایه میتسوبیشی ASX تو بازارهای آمریکایی که به اسم Outlander sport فروخته میشه حدود ۳۰۰۰ دلار ارزونتره از توسان و اینکه بگیم چون این برند ژاپنیه قطعا بهتر از کره ایه خلاف منطقه باز هم میتونید تو روریوهای خارجی ببنید ASX نمره های پایینی گرفته حتی خیلی کمتر از رقبای کره ایش.
  http://www.caranddriver.com/mitsubishi/outlander-sport
  http://usnews.rankingsandreviews.com/cars-trucks/Mitsubishi_Outlander-Sport/
  http://www.thecarconnection.com/overview/mitsubishi_outlander-sport_2016

 15. شاهین گفت:

  من موندم چرا محصولات کره ایی با موتور های تنفس طبیعی شون وارد بازار ایران میشن ولی محصولات ژاپنی مثل لکسوس سری nx باید موتور توربوش بیاد. هم لکسوس و هم توسان جدید حجم موتور های توربوشون کمتر از ۲۵۰۰ سی سی هست و کاملا قانونی هست.
  همین خودرو توسان جدیدا موتور ۱۶۰۰ سی سی توربو هم داره که به مراتب مصرف سوختش کمتر و قدرت و اسب بخار بیشتری نسبت به موتور تنفس طبیعی داره . به نظر من باید توسان جدید هم در تمامی مدل هاش با موتور های مختلف وارد بازار بشه , این جوری خیلی بهتر میشه و به مشتریی های کره ایی سوار هم ارزش داده میشه.

  ممنون میشم آقای دلاور که منو قانع کنید اگر اشتباه فکر میکنم.

 16. رضا گفت:

  سلام آقای دلاور
  لطفاً در باره کیفیت رانندگی توضیح و قدرت در خارج از جاده مقایسه کنید
  با تشکر.

 17. سید مجتبی گفت:

  سلام آقای دلاور
  بنده نظرتون رو مورد رنو کولیوس میخواستم بدونم
  ممنون میشم پاسخگو باشید

 18. سیاوش گفت:

  سلام به همه دوستان.ما ایرانیا فقط به بازار دست دوم نگاه میکنیمو بس!!! الان تشریف ببرین برای فروش ماشین/: اصلا انقدر بازار افتضاصت که فرقی بین ماشینا نیست. میتسوبیشی قطعا برنامه ای برای بازار ایران داره. بخصوص با این شرایط ویژه فروشش.شکلل ASX2016 خیلی زیباتر شده.شک نکنین سال اینده دوستان متوجه میشن. هرچند که موافقم خدمات پس از فروشش مثل کیا و توسان نیست. اما ژاپنی کجا و کره ای کجا. من خودم باشم اول میتسوبیشی میخرم بعد توسان. چون کلا با ظاهر کارتونی کیا اسپورتیج حال نمیکنم.

 19. محمدرضا گفت:

  سلام؛
  آقاي دلاور لطفا در اين خصوص به بنده و دوستاني كه ميگن خدمات آرين موتور ضعيفه توضيح ميديد ؛ كه در خصوص خدمات پس از فروش ميتسوبيشي مگه پارسال رتبه دوم و در فروش و بازاريابي رتبه اول رو از سازمان بازرسي كسب نكرد؟
  سوال ديگه اينكه من بين كرولا و asx موندم؛ كدوم رو و چرا پيشنهاد مي كنيد؟

 20. عادل گفت:

  من علاقه خاصی به برند میتسوبیشی دارم و بنظرم میتسوبیشی از لحاظ کیفیت قابل مقایسه با کره ای ها نیست، ولی امکانات کمتری داره فقط کافیه فیلم های asx رو در اینترنت مشاهده کنید و ببینید که چقدر این خودرو با کیفیت هست بخصوص در آفرود… من عشق ماشینم و اگه بخوام بخرم حتما میستوبیشی میخرم ، خداییش کی از تمام امکانات ماشین های کره ای استفاده کرده ، شاید در طول سال یکبار هم استفاده نشه ولی مردم ما میرن ماشین کره ای مخرن ، ماشین های کره ای استهلاک بالایی دارن ولی ژاپنی اینطوری نیست.

  عشق است ژاپن

 21. آرش گفت:

  سلام . من asx 2016 ثبت نام کردم و قبلش با ۲۰۱۵ رانندگی کردم . کسی که میگه توسان و اسپرتیج بهتره مشخصه اطلاعات و تجربه رانندگی با asx را نداره . الان قیمت asx بسیار مناسبتر از رقبای دیگهش هست . کیفیت که اصلا قابل مقایسه نیست .

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.