کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

ایران، دهمین تولیدکننده محصولات رنو

ایران، دهمین تولیدکننده محصولات رنو
فروش رنو فرانسه به ایران در سال میلادی گذشته بیش از ۲ برابر شد و ایران به عنوان دهمین مرکز مونتاژ محصولات این شرکت فرانسوی در جهان شناخته شد. رنو فرانسه اعلام کرد در سال میلادی گذشته ۱۰۸ هزار و ۵۳۶ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده است.
فروش رنو فرانسه به ایران در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال قبل از آن رشد ۱۱۰ درصدی داشته و از سطح پیش از تحریم‌ها عبور کرده است. فروش رنو به ایران در سال ۲۰۱۵ برابر با ۵۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه اعلام شده بود. این شرکت در سال ۲۰۱۲ و پیش از اجرایی شدن تحریم‌ها ۱۰۰ هزار و ۷۸۳ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده بود. به گزارش خودرو نویس : در‌حالی‌ مشکلات واحدهای اقتصادی در بازار جهانی از جمله برقراری ارتباطات بانکی هنوز به طور کامل برطرف نشده‌است که صادرات این خودروساز فرانسوی به ایران در نتیجه اجرای برجام بیش از ۲ برابر شده است. برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام در ژانویه ۲۰۱۶ اجرایی شد. خودروی لوگان پرفروش‌ترین محصول این شرکت در ایران است که با نام ال-۹۰ در ایران مونتاژ می‌شود. سهم ایران از کل فروش رنو در سال ۲۰۱۶ بالغ‌بر ۴/ ۳ درصد بوده است. کل فروش رنو در این سال با رشد ۱۳ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ۳ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۶۲۵ دستگاه رسید.براساس این گزارش در میان مراکز مونتاژ رنو در جهان، ایران در جایگاه دهم قرار گرفته است. آلمان با تولید ۱۹۸ هزار دستگاه در رتبه نخست، ایتالیا با ۱۸۹ دستگاه در رتبه دوم و اسپانیا با ۱۷۰ هزار دستگاه در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته‌اند. کشورهای ترکیه، برزیل، انگلیس، هند، روسیه، و کره جنوبی به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. فرانسه مرکز اصلی تولیدات رنو بوده و ۶۵۱ هزار دستگاه رنو در این کشور طی سال ۲۰۱۶ تولید شده است. رنو در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۳۳ هزار دستگاه و در سال ۲۰۱۳ بالغ‌‌بر ۳۹ هزار و ۶۰۰ دستگاه از محصولات خود را به ایران فروخته بود.
منبع: تسنیم

زمان ارسال پست: ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۴:۲۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.