کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

افزایش ۷۰ میلیونی قیمت خودرو به بهانه گرانی ارز

افزایش ۷۰میلیونی قیمت خودرو به بهانه گرانی ارز
رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران از برخی تخلفات شرکت‌های بزرگ واردکننده خودرو از جمله دو شرکت خاص خبر داد.
سعید موتمنی اظهار کرد: با تصمیمات اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت، واردات خودرو محدود و منحصر به شرکت‌های نمایندگی مستقیم خودروسازان خارجی شده است.
به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه این شرکت‌ها اگرچه از خودروسازان خارجی نمایندگی دارند اما تجربه سال‌های اخیر نشان داده که رفتار درستی با مصرف‌کنندگان ندارند، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال دو شرکت بزرگ واردکننده خودرو دارای پرونده‌های متعددی در سازمان تعزیرات به دلیل نقض حقوق مصرف‌کنندگان هستند.
رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران ادامه داد: یکی از پرونده‌ها مربوط به عملکرد یک شرکت بزرگ واردکننده خودرو در سال ۱۳۹۰ یا ۱۳۹۱ و قبل از بحران ارزی بود. در آن زمان این شرکت یک خودروی وارداتی کره‌ای را به قیمت ۱۱۷ میلیون تومان به مشتریان فروخت، اما پس از آن به دنبال افزایش نرخ ارز از تحویل خودرو به خریداران خودداری کرده و از آنها خواست ۷۰ میلیون تومان دیگر پرداخت کنند و در نهایت این خودرو را با قیمت حدود ۱۸۷ میلیون تومان تحویل مشتریان داد.
وی افزود: این اتفاق در حالی روی داد که بررسی‌های صورت گرفته نشان داد خودروهای کره‌ای مربوطه تا تیر ماه آن سال وارد ایران شده بودند و طبیعتا افزایش نرخ ارز تاثیری روی قیمت این خودروها نداشت، زیرا قبل از رشد نرخ ارز وارد شده بودند.
موتمنی با بیان اینکه یک شرکت بزرگ دیگر واردکننده خودرو نیز در دوره‌ای پول مشتریان را دریافت کرده و به جای واردات، با پول مشتریان این خودروها را از بازار داخلی تامین می‌کرد و تحویل می‌داد، تصریح کرد:‌ این شرکت‌ها در تعزیرات پرونده‌های مختلفی به دلیل تخلفات صورت گرفته از جمله تاخیر در تحویل خودروهای فروخته شده دارند.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه مفاد قراردادهای فروش شرکت‌های نمایندگی مستقیم خودروسازان خارجی در ایران یک طرفه و به ضرر مشتریان است و باعث متضرر شدن آنها می‌شود.

زمان ارسال پست: ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،

One Response to “افزایش ۷۰ میلیونی قیمت خودرو به بهانه گرانی ارز”

  1. اميرحسين گفت:

    اقا اينا همش حرف و قصه است ! هر روز يك خبر راجبه اينكه ماشين ايراني بي كيفيته ، فروش توليدات داخل با استفاده از بازار غير رقابتي ظلم به مردمه ، گمرك زياده و … پخش ميشه ولي چيزي كه ما ميبينيم اينه كه فقط حرف زده ميشه و روز به روزم ماشين گرون ميشه! اينم الان مياد اينا رو ميگه و تا چند هفته اينده همه يادشون ميره اين حرفا ، چون سود بالايي ها از ضرر ما پاييني ها درمياد 🙂

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.