کارمانیا
مدیران خودرو

افزایش سهام جی‌ام در پی فروش اوپل

افزایش سهام جی‌ام در پی فروش اوپل
مدیرعامل جنرال موتورز اعلام کرد در صورتی که فروش اوپل موفقیت‌آمیز باشد و این خودروساز آمریکایی بتواند بر بازارهای سالم‌تر خود تمرکز کند، ارزش سهام این شرکت تا ۳۵ درصد افزایش خواهد یافت.
به گزارش رویترز، هفته گذشته جنرال موتورز تایید کرد که برای فروش اوپل درحال مذاکره با گروه خودروسازی پژو-سیتروئن است. ماری بارا، مدیرعامل جنرال موتورز، اعلام کرد اگر این معامله به خوبی پیش رود، برای جنرال موتورز یک میلیارد دلار پول نقد فراهم می‌شود. اما ارزش واقعی این معامله از آن‌رو است که جنرال موتورز از شر یک کسب‌وکار زیانده خلاص می‌شود و می‌تواند بر فعالیت در چین، آمریکای لاتین و آمریکای شمالی تمرکز کند. به گزارش دنیای اقتصاد، جنرال موتورز اعلام کرده در سال گذشته برند اوپل ۲۵۷ میلیون دلار زیان عملیاتی ثبت کرد. تحلیلگران معتقدند سرمایه‌گذاران ممکن است بیشتر روی جنرال موتورز سرمایه‌گذاری کنند، زیرا فروش برند اوپل نشان‌دهنده تمایل بارا به تمرکز بر کسب و کارهای سودآور است. درحال حاضر هر سهم جنرال موتورز حدود ۳۷ دلار معامله می‌شود.
منبع : اقتصاد آنلاین

زمان ارسال پست: ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۱:۰۹ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.