کارمانیا
مدیران خودرو

افت تولید برای تندر۹۰ پیکاپ

افت تولید برای تندر90 پیکاپ
تندر۹۰ را می توان یکی از با کیفیت ترین خودروهای تجاری و پیکاپ بازار ایران دانست. در کنار این قضیه، اگر به روند فعالیت رنو در ایران دقت کنید، امروز با کیفیت ترین خودروهای مونتاژ داخل کمتر از ۵۰ میلیون تومان توسط رنو و شرکای ایرانی اش به بازار عرضه می شود.
تندر۹۰ پیکاپ هم به عنوان یکی دیگر از محصولات کیفی رنو در بازار ایران شناخته می شود که چند سالی است به خط تولید ایران خودرو آمده است. ولی مسئله جالب اینجاست که ایرانخودرو در سال ۹۵، ۲۲٫۸ درصد نسبت به سال ۹۴ تندر۹۰ پیکاپ را تولید کرده است. در واقع در سال۹۵ تولید تندر۹۰ پیکاپ کمتر از دو هزار دستگاه شده و به ۱۵۵۲ دو دستگاه رسیده است. با اینکه این خودرو تجاری در بازار ایران محبوبیت خوبی را به دست آورده بود، ولی طبق آمار گویا سال ۹۵ را ضعیف به پایان رسانده است و نتوانسته تا موفقیت بیشتری نسبت به سال گذشته به دست آورد. موسسه ISQI، کیفیت تولید تندر۹۰ پیکاپ را به مراتب بیشتر رقبا اعلام می کند. همین برتری کیفی هم باعث شده تا این خودرو قیمتی بیشتر از رقبا هم رده در بازار داشته باشد. برخی معتقد هستند که قیمت بیش از ۳۰ میلیون تومانی این پیکاپ باعث شده تا بازار از آن استقبال گرمی نداشته باشد. ولی از طرفی مالکین و آمار مراجعات به تعمیرگاه ها نشان می دهد که این مبلغ بیشتر نسبت به رقبا آرامش خاطر بیشتری را برای مشتریان به همراه داشته است و به مراتب این خودرو کمتر از رقبای خود در بازار به مشکل بر می خورد. مدیرعامل ایران خودرو در نشست خبری پایان سال۹۴ اعلام کرده بود که آنچنان به فروش تندر۹۰ پیکاپ با تیراژ بالا خوش بین نیست و امروز می بینیم که این دیدگاه تا حد زیادی درست از آب درآمده و این خودرو کیفی به خاطر نوع قیمت گذاری نتوانسته مانند رقبای دیگر خود در بازار محبوب ظاهر شود. بر خلاف باور بسیاری از افراد که پیشرانه ۱٫۶ لیتری این خودرو کشش بالایی را برای یک وانت ایجاد نمی کند، امروز شاهد هستیم که این خودرو در برخی کارهای سنگین هم مورد استفاده قرار می گیرد و تمام مالکان از نرمی و کشش این خودرو ابزار رضایت می کنند.

زمان ارسال پست: ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۲:۳۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.