کارمانیا
مدیران خودرو

افتتاح خط تولید گیربکس JHQ در تبریز

افتتاح خط تولید گیربکس JHQ در تبریز
پیمان کارگر (معاون رنو در آفریقا، خاورمیانه و هند) افتتاح خط تولید گیربکس JHQ در تبریز را به عنوان قدمی برای داخلی سازی ۱۰۰% رنو در ایران عنوان کرد.
پیشرفته ترین خط تولید گیربکس در ایران در کارخانه چرخشگر تبریز، از شرکتهای زیر مجموعه ایران خودرو افتتاح شد
معاون رنو در آفریقا، هند و خاورمیانه با اشاره به این موضوع گفت: “داخلی سازی در ایران تا انتقال کامل تکنولوژی ادامه خواهد داشت”
برنامه رنو افزایش نرخ داخلی سازی در ایران به ۸۰% و همچنین داخلی سازی عمیق (داخلی سازی قطعات منفصله برای قطعه سازان) است
این برنامه شامل حمایت های فنی و مالی از قطعه سازان ایرانی، انتقال دانش فنی، اتصال قطعه سازان ایرانی به زنجیره جهانی رنو- نیسان و توسعه صادرات قطعه ساخت ایران است
گیربکس JHQ ابتدا در محصول جدید رنو ساندرو استپ وی و سپس سایر محصولات رنو در ایران به کار گرفته خواهد شد.
افتتاح خط تولید گیربکس JHQ در تبریز
پیمان کارگر، معاون منطقه ای رنو در آفریقا، خاورمیانه و هند با اشاره به افتتاح خط تولید گیربکس JHQ -به عنوان پیشرفته ترین خط تولید گیربکس ایران- در چرخشگر تبریز گفت: “رنو به عنوان شریک استراتژیک صنعت خودروی ایران، متعهد به گسترش داخلی سازی است و برای رسیدن به این هدف، ما از قطعه سازان توانمند ایرانی برای رسیدن به استانداردهای مد نظر رنو حمایت می کنیم.”
کارگر، از شرکت چرخشگر تبریز به عنوان قطعه سازی با تجربه و با کیفیت در زمینه تولید گیربکس یاد کرد و گفت: ” راه اندازی خط تولید گیربکس JHQ که پیشرفته ترین خط تولید گیربکس در ایران است حاصل تلاش شبانه روزی متخصصان رنو و مهندسان ایرانی است. اما این تنها آغاز راه است. داخلی سازی در ایران تا انتقال کامل تکنولوژی به قطعه سازان ادامه خواهد داشت. زیرساختهای بسیار خوبی در زمینه قطعه سازی در ایران وجود دارد و در آینده نزدیک، قطعه سازان ایرانی در زمینه تامین قطعات قوای محرکه شامل موتور و گیربکس رقابتی خواهند شد.”
“داخلی سازی در ایران تا انتقال کامل تکنولوژی به قطعه سازان ادامه خواهد داشت. زیرساختهای بسیار خوبی در زمینه قطعه سازی در ایران وجود دارد و در آینده نزدیک، قطعه سازان ایرانی در زمینه تامین قطعات قوای محرکه شامل موتور و گیربکس رقابتی خواهند شد”
وی با اشاره به برنامه های جدید رنو در ایران گفت: “مجموع ظرفیت تولید خودروهای رنو در ایران در حال حاضر ۲۰۰ هزار خودرو در سال است و در قالب همکاری های جدید این میزان به ۳۵۰ هزار خودرو در سال افزایش خواهد یافت. این یک فرصت است، هم برای رنو و هم برای قطعه سازان ایرانی. قطعه سازان ایرانی توانایی تولید قطعات با کیفیت را دارند و با رسیدن به قیمت تمام شده مناسب و زمان تحویل به موقع می توانند پا به عرصه صادرات بگذراند و وارد زنجیره جهانی رنو نیسان شوند.”
برنامه جهانی گروه خودروسازی رنو در کشورهای استراتژیک شامل ایران، رسیدن به داخلی سازی ۸۰ درصدی است. به منظور تسهیل این امر، در دور جدید همکاری های رنو با صنعت خودروی ایران، تاسیس یک مرکز مهندسی و خرید برای حمایت از قطعه سازان ایرانی پیش بینی شده است.
داخلی سازی گیربکس JHQ
گیربکس JHQ نسل جدید گیربکس های دستی و ایران جزو اولین کشورهای تولید کننده آن است. با توجه به کیفیت بالا و تکنولوژی به روز، امکان صادرات این محصول از ایران نیز فراهم است. این گیربکس برای تمامی خودروهای سواری رنو (چه محصولاتی که در حال حاضر تولید می شوند و چه محصولات آینده) در ایران قابل استفاده است. در فاز اول از این گیربکس در محصول جدید رنو ساندرو استپ وی استفاده می شود.
پروژه داخلی سازی گیربکس، بخشی از برنامه جامع رنو برای داخلی سازی در ایران است. برنامه این خودرو ساز فرانسوی افزایش نرخ داخلی سازی در ایران به ۸۰% و همچنین داخلی سازی عمیق (داخلی سازی قطعات منفصله برای قطعه سازان) است. این برنامه همچنین شامل حمایت های فنی و مالی از قطعه سازان ایرانی، انتقال دانش فنی، اتصال قطعه سازان ایرانی به زنجیره جهانی رنو- نیسان و توسعه صادرات قطعه ساخت ایران است.
برای راه اندازی این خط تولید سرمایه گذاری مشترک ۳ میلیون یورویی از سوی رنو پارس و چرخشگر صورت گرفته است. فاز اول این پروژه شامل بهره برداری از خط مونتاژ گیربکس، اکنون به بهره برداری رسیده است. برای دو فاز دیگر پروژه یعنی داخلی سازی پوسته های گیربکس و همچنین شفت و دنده ها برنامه ریزی شده و به ترتیب تکمیل خواهد شد.

زمان ارسال پست: ۱۵ آبان ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۴ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،

7 Responses to “افتتاح خط تولید گیربکس JHQ در تبریز”

 1. مهران گفت:

  این خبره یا تبلیغ آقای پیمان کارگر؟ چرا به مخاطب خود توهین می کنید؟

 2. حمیدرضا گفت:

  تا حد زیادی سیاست های رنو میتونه برای بازار ایران مفید باشه. با اینکه کمتر به فکر قشر متوسط جامعه هستن و ماشین های خوبشون رو با قیمت بالا به صورت وارداتی میفروشن، ولی واقعا از نظر کیفی همین ماشین های قدیمیشون هم از خیلی از چینی ها بهتره. تولید گیربکس و هر کاری هم که توی داخلی سازی میشه، امیدوارم با حفظ کیفیت انجام بشه (قابل توجه مهندس کارگر)

 3. سینا گفت:

  داخلی سازی خوبه، به شرطی که کیفیت کم نشه. یه طوری نشود که کیفیت رنو از چینی ها کمتر بشود!

 4. یاشاسین آذربایجان گفت:

  در پاسخ به مهران:
  این کجاش تبلیغه فقط جوگیر بازی در میارید؟! کل سایت های خبری دارن این مسئله رو پوشش میدن. سایت های خارجی دارن از نوع مدیریت این آقا در منطقه صحبت میکنن. بعد یه مطلب در خصوص نوع فعالیت و برنامه کاریشون منتشر میشه میگید تبلیغه؟! این بابا اصلا چه نیازی به تبلیغ داره وقتی جز مدیران ارشد رنو نیسان به حساب میاد. تبلیغ خودشو بکنه که از راس یه کمپانی جهانی بیاد پایین بره توی تشتک سازی های ایرانی مدیر بشه؟!

 5. علی گفت:

  رنو رو هم دارن خراب میکنن. حالم از هرچی خودرو ساز داخلی هست به هم میخوره. همشون کم فروشی و دزدی میکنن.

 6. امین_قاسمی گفت:

  خیلی خوبه خدایی به نظرم پتانسیل بالایی داریم/ واقعیت اینه که امن ترین کشور برای سرمایه گزاری هستیم در منطقه
  مسیر انتقال تکنولوژی درست تربن کار هیت تا بقول معروف چرخ را دوباره اختراع نکنیم.کمی هم کیفیت میره بالا
  درسته که از شرکت هایی مثل رنو از بالا ب ایران نگاه می کنن اما آینده تغییر می کنه ان شاالله

 7. علی گفت:

  دیگه با رنو هم بای بای اگه بیفته دست خودرو ساز داخلی😥😥😥😥😥

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.